szukaj

Newsletter

Prześlij nam sugestię


szukaj

4. Warszawski Tydzień Kultury Bez Barier

4. Warszawski Tydzień Kultury Bez Barier
Galeria

Warszawski Tydzień Kultury Bez Barier to wspólne dzieło miasta stołecznego Warszawy, Fundacji Kultury bez Barier, Bemowskiego Centrum Kultury i Teatru Ochoty.

Korzeniami WTKBB sięga zdarzeń, które dzieją się w Warszawie od 2008 roku i które zostały zainicjowane z myślą o osobach z niepełnosprawnością sensoryczną (niewidomi, niesłyszący). To dla nich zaczęto tworzyć audiodeskrypcję (czyli opis spektaklu lub wystawy odsłuchiwany podczas uczestniczenia w danym wydarzeniu) i napisy dla niesłyszących - dodawane do każdego przedsięwzięcia opatrzonego logiem „Poza Ciszą i Ciemnością”. W ramach Warszawskiego Tygodnia Kultury Bez Barier kilkadziesiąt instytucji z Warszawy i nie tylko przygotowuje specjalne wydarzenia lub dostosowuje aktualny repertuar swojej placówki dla osób mających ograniczony dostęp do kultury. Teatry, muzea, galerie otwierają się na nowo i udostępniają swoje wydarzenia ludziom z niepełnosprawnościami.

4. edycja festiwalu odbędzie się 23 września – 2 października oraz weekend 7-10 października. W ramach tegorocznego Warszawskiego Tygodnia Kultury Bez Barier chcielibyśmy zaproponować następujące wydarzenia:

23.09 – performatywne spacery po teatrze dla osób z niepełnosprawnościami wzroku i słuchu
26-27.09 – spektakl „Klauni, czyli o rodzinie” Teatru 21

Napisz do nas / Prześlij opinię