en
 

/

Aktualności

Powrót

13.08.2021

Od 1 października Festiwal C/U w teatrze STUDIO teatrgaleria z dwoma premierami:
NA 4-TERRA INCOGNITA Edyty Kozak
oraz HUMANI CORPORIS FABRICA Jacka Przybyłowicza.
W programie również pokaz filmowy, panel dyskusyjny oraz spotkania z artystami. Wkrótce więcej informacji o programie oraz biletach na www.cialoumysl.pl.

W tym roku Festiwal Ciało/Umysł świętuje swoją 20 edycję z hasłem „Niech żyję!”. Festiwal potrwa od 6.08 do 17.10.2021. Pierwsze prezentacje pojawią się na wirtualnej e-Scenie C/U, czyli na FB i YT. Od 1 października C/U zagości na trzech warszawskich scenach – STUDIO teatrgaleria, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski oraz w Komunie Warszawa.

Edyta Kozak, pomysłodawczyni i dyrektorka artystyczna Festiwalu: Ta szczególna edycja związana z jubileuszem zakłada „zanurkowanie” w historię festiwalu. Chcemy przyjrzeć się, jak festiwal wpłynął na rozwój tańca i środowiska w Polsce i rozpocząć nową dekadę, otworzyć się na nowe znaczenia. Z jednej strony to skierowanie się w stronę archiwum pamięci, z drugiej eksploracja różnych form z zaimkiem „re” – redefinicja, remixy istniejących pojęć, teorii i haseł, reinterpretacje dawnych spektakli, recycling przeszłości, wszystko po to, aby zrozumieć relacje jakie powstają z uważności na wpływ historii.

e-Scena C/U sierpień-wrzesień

Cykl „Prosto z wnętrza” – od 6 sierpnia organizatorzy zaprezentują sylwetki artystów, którzy przygotowują premiery na 20. C/U. Bohater(k)ami będą Edyta Kozak (6.08), Jacek Przybyłowicz (7.08) i Magda Jędra (8.08). Celem cyklu jest przyjrzenie się procesowi powstawania spektaklu, to także dobra okazja, by zapytać artystów co im w duszy gra oraz jak się odnajdują w postpandemicznej rzeczywistości. Prowadzenie: Anna Sańczuk.

Cykl esejów „re: Ciało/Umysł” do posłuchania od 14.08 w każdą sobotę. To osobiste refleksje teoretyków i praktyków tańca na temat dziedzictwa Festiwalu. Usłyszymy Alicję Müller, Katarzynę Słobodę, Magdę Przybysz, Annę Królicę, Julię Hoczyk i Witolda Mrozka. Cykl powstał pod redakcją Julii Hoczyk.

———–
20. Ciało/Umysł
Międzynarodowy Festiwal Sztuki Tańca i Performansu
6.08-17.10.2021, Warszawa + online
Dyrektor artystyczna: Edyta Kozak
Dyrektor zarządzająca: Anna Szaniawska
Projekt współfinansowany przez m.st. Warszawa oraz dofinansowany ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury
Partnerzy: STUDIO teatrgaleria, Komuna Warszawa, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski
Patroni medialni: Radio TOK FM, TVP Kultura, Didaskalia, Miesięcznik Teatr, Magazyn Szum, NotesNa6Tygodni, Magazyn Taniec, E-teatr, Teatrologia.info, Teatralny.pl, Stronatanca.pl

www.facebook.com/cialoumysl
www.instagram.com/cialo.umysl
www.youtube.com/user/CialoUmysl

 

 

KASA BILETOWA

 

8 czerwca (Boże Ciało) kasa czynna w godz. 14.00–19.00

 

pn-pt czynna w godz: 11.00–19.00
sb-nd czynna w godz: 14.00–19.00

 

poza powyższymi godzinami czynna:
– na godzinę przed spektaklem / wydarzeniem
– do rozpoczęcia spektaklu / wydarzenia

 

Bilety na spektakle → dostępne online bez dodatkowych prowizji.

 

+48 22 656 69 41
+48 22 656 69 42
bilety@teatrstudio.pl

 

 

WJAZD / PARKING

ograniczenia od 3 czerwca 2023

 

 

STUDIO teatrgaleria

Pl. Defilad 1
Pałac Kultury i Nauki
00-901 Warszawa

Organizatorem Teatru jest m. st. Warszawa.

 

Strona STUDIO teatrgalerii wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie plików cookies, możesz w każdej chwili zablokować je, korzystając z ustawień swojej przeglądarki internetowej.
Wyrażam zgodę