Metafizyka wg Witkacego - gramy 4 i 6 listopada

Metafizyka wg Witkacego - gramy 4 i 6 listopada

Drogie, Drodzy, do piątku (6 listopada) gramy zaplanowane spektakle w obowiązującym reżimie sanitarnym, niestety od soboty (7 listopada) wszystkie placówki kultury, w tym teatry, będą zamknięte do 29 listopada. Wrócimy wkrótce z nowym programem online.


Genialnie neurotyczna polska awangarda (...) To prowokacyjna, oryginalna i szczególnie dobrze zrealizowana produkcja, która chce postawić pytania, na które z zasady odpowiedź jest niemożliwa.
Mike Swed Los Angeles Times

To historia podróży neurotycznego chłopca i jego rodziny z Nowej Gwinei przez Sydney na pustynię, która odczytywana w otoczeniu kalifornijskiej Doliny Śmierci, staje się czymś realnym, w zasięgu ręki. Witkacy, wychowany w Tatrach, wierzył, że natura może być źródłem doświadczenia metafizycznego, dzięki któremu współczesny człowiek ma szansę ochronić swoją indywidualność przed bezduszną maszyną społeczną zachodniej cywilizacji. Podróż Karmazyniella to też podróż w głąb siebie, a intensywne kolory tropikalnych kwiatów, martwa, czarna otchłań nocy na pustyni, żar wstającego nad nią czerwonego słońca to jej przejawy.

Stanisław I. Witkiewicz
METAFIZYKA DWUGŁOWEGO CIĘLĘCIA

ADAPTACJA I REŻYSERIA Natalia Korczakowska
OBSADA Ewa Błaszczyk, Ewelina Żak, Sonia Roszczuk, Bartosz Porczyk, Marcin Pempuś, Tomasz Nosinski, Robert Wasiewicz, Krzysztof Zarzecki

SPEKTAKLE 4, 6 2020 BILETY


29 listopada 2018 PREMIERA (Los Angeles)
15 lutego 2019  PREMIERA (STUDIO teatrgaleria)
18-25 października 2019 (REDCAT  - ROY AND EDNA DISNEY/CALARTS THEATER Los Angeles)

Spektakl „Metafizyka dwugłowego cielęcia” w koprodukcji Teatru Studio i CalArts sfinansowano ze środków MKiDN w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na 2017-2022, w ramach programu dotacyjnego Instytutu Adama Mickiewicza „Kulturalne pomosty”
News