VOD STUDIO

VOD STUDIO

Archiwalne materiały teatru, koncerty muzyki klasycznej, spotkania edukacyjne i spektakle repertuarowe będą dostępne na nowej platformie VOD STUDIO teatrgalerii.

STUDIO teatrgaleria otwiera własną platformę vod.teatrstudio.pl. Na prośbę widzów udostępnimy między innymi archiwalne koncerty, które odbyły się w ramach wiosennej odsłony OPEN STUDIOS. Wspaniała okazja aby ponownie usłyszeć polską gwiazdę operową Aleksandrę Kurzak, Szymona Komasę w nowej formie recitalu podyktowaną wydarzeniami ostatnich miesięcy, Mary Komasę w interaktywnym koncercie eksperymentalnym Zbigniewa Bzymka i Ande’go Mailleta oraz Marcina Maseckiego, prosto z domu, w swoich niezapomnianych niedzielnych koncertach. Na platformie będą sukcesywnie dostępne spektakle repertuarowe.

Po raz drugi w tym roku instytucje kultury zostały zamknięte odgórną decyzją rządu z powodu pandemii. Jest to wydarzenie bezprecedensowe. Znaleźliśmy się w stanie wyjątkowym, w którym widzowie nie mogą odwiedzać teatrów ani galerii.  Proponujemy rozwiązanie, które pozwoli im utrzymać kontakt ze sztuką. STUDIO teatrgaleria otwiera platformę VOD, gdzie nasi widzowie będą mieli dostęp do nagrań i streamingów ze spektakli, koncertów, spotkań z artystami związanymi ze STUDIO. Mamy nadzieję, że dzięki temu uda nam się poszerzyć dostęp do kultury o osoby spoza Warszawy, które do tej pory nie miały możliwości przyjść do naszego teatru. W nawiązaniu do swojej awangardowej tradycji, z Witkacym jako patronem, STUDIO jest przestrzenią wolnej wypowiedzi, o charakterze interdyscyplinarnym. Stąd różnorodność naszej oferty - przejdźmy razem przez ten trudny czas - mówi Natalia Korczakowska, Dyrektorka Artystyczna STUDIO teatrgalerii. 

29 listopada o  godz. 18:00, 19.30 i 21:00 (niedziela) prosto z Dużej Sceny odbędzie się streaming trzech koncertów Barbary Kingi Majewskiej i Marcina Maseckiego, pt. „OPUSY”.  Biorąc za punkt wyjścia partytury, Majewska i Masecki odnajdują w klasycznych dziełach coś bardzo współczesnego: zapis świata wytrąconego ze stabilnej formy, w procesie płynnej przemiany. W programie koncertów znajdą się m.in. utwory: Roberta Schumanna, Jana Sebastiana Bacha, Karola Szymanowskiego, Jadwigi Sarneckiej czy Mike’a Oldfielda. Bilety na trzy koncerty w cenie 20 zł można zakupić na platformie STUDIO teatrgalerii.

Równolegle, STUDIO teatrgaleria kontynuuje swoje warsztaty online: „Młodzi kontra dramat” oraz „Tam gdzie Ciebie nie ma” Gosi Wdowik, w ramach projektu Open Studios. Do zobaczenia na vod.teatrstudio.pl. 

News