Dofinansowania z Krajowego Planu Odbudowy

Powrót

Krajowy plan odbudowy

 

 

 

Tytuł przedsięwzięcia:
Go! Go! Go! INTRO w Teatrze Studio w Warszawie – projekt edukacyjno-badawczy dotyczący technologii AI

Skrócony tytuł przedsięwzięcia:
Go! Go! Go! INTRO
Nazwa ostatecznego odbiorcy:
Pracownicy i pracowniczki Teatru Studio im. S.I. Witkiewicza, publiczność Teatru Studio.

Wartość dofinansowania z UE/wysokość wkładu z Unii Europejskiej
81 840 zł

 

Cykl edukacyjno-badawczy Go! Go! Go! INTRO będzie polegał na wdrożeniu zespołu twórców teatralnych w prace przygotowawcze do realizacji spektaklu Natalii Korczakowskiej  „Go! Go! Go!”, którego tematem jest transmitowany na cały świat pojedynek mistrza Go, Lee Sedola, z programem AlphaGo opracowanym przez firmę DeepMind w 2016 roku. Sromotna klęska zapowiadającego szybkie zwycięstwo jednego z najlepszych graczy w historii Go była wydarzeniem kluczowym w procesie rozwoju AI. W spektaklu ważną rolę odgrywać będzie generatywne AI do projekcji wideo,  a jedna z postaci ma być wytrenowanym przez twórców agentem AI opartym na LLM i syntezie głosu. 

Cykl ma na celu podnoszenie kompetencji cyfrowych w sektorze kultury i kreatywnym. Będzie realizowany w celu wspierania współpracy oraz wymiany wiedzy i umiejętności między sektorem kultury i kreatywnym a sektorem nauki i technologii. W ramach szkoleń i warsztatów będą użyte technologie przełomowe (AI generatywne oraz trenowanie LLM). Działanie w kontekście twórczości teatralnej jest prekursorskie, w duchu tradycji teatru STUDIO badającego różnorodne ścieżki rozwoju sztuki teatru, która musi sprostać zmieniającej się intermedialnej rzeczywistości. Można stwierdzić, że projekt będzie służył w przyszłości innym instytucjom kultury jako wzór. Wyniki badań, szkoleń i konsultacji zostaną pokazane w grudniu na specjalnym, darmowym wydarzeniu zapowiadającym spektakl oraz opublikowane online na platformie teatru – Open Studios.

 

 

 

Tytuł przedsięwzięcia:
Sztuki wizualne – dokumentacja, archiwizacja, badania oraz popularyzacja kultury i wiedzy o kulturze

Digitalizacja i udostępnienie zbiorów Galerii Studio w Warszawie online

Nazwa ostatecznego odbiorcy:
Publiczność Galerii Studio i Teatru Studio z uwzględnieniem grup z niepełnosprawnościami.

Wartość dofinansowania z UE/wysokość wkładu z Unii Europejskiej:
62 000 zł

 

Przedsięwzięcie polega na trzech rodzajach działań: digitalizacji dzieł sztuki, digitalizacji dokumentacji historycznej Galerii Studio w Warszawie, a wreszcie na upublicznieniu dzieł sztuki z opisami w języku polskim i angielskim, jak i archiwaliów – zdjęć i historycznych druków będących dokumentem życia artystycznego w Polsce od 1972 roku, gdy powstała Galeria Studio w Warszawie oraz udostępnieniu online programu Galerii w postaci rejestracji oprowadzań z tłumaczeniem na Polski Język Migowy i dostosowanych dla osób z niepełnosprawnościami. Digitalizacja dzieł sztuki ze zbiorów Galerii Studio odbędzie się z zastosowaniem specjalistycznego sprzętu i z poszanowaniem wytycznych konserwatorskich. Zbiór sztuki Galerii Studio zawiera ponad tysiąc dzieł twórców polskich i zagranicznych, które pochodzą z lat 1960 – 2024. Część dzieł – około 30 procent, wymaga wykonania nowych profesjonalnych zdjęć. Dokumentacja cyfrowa obejmie też digitalizację około 4 tysięcy dokumentów , w tym fotografii i druków. Upublicznienie będzie się odbywać przez zamieszczenie reprodukcji wraz z opisami online, na udostępnieniu online wybranej historycznej dokumentacji Galerii Studio oraz na organizacji i rejestrowaniu i upublicznianiu w otwarty i bezpłatny sposób spotkań wokół dzieł z Kolekcji Galerii Studio i wystawy Anny Zaradny i Zbigniewa Dłubaka. Spotkania będą udostępnione w formie wideo. Publikowanym online dziełom i dokumentacji towarzyszyć będą profesjonalne opisy tłumaczone na język angielski.

 

 

 

Tytuł przedsięwzięcia:

Cykl szkoleń i warsztatów rozwojowych z kompetencji i narzędzi cyfrowych oraz ekologicznych dla pracowniczek i pracowników Teatru Studio im. S. I. Witkiewicza.

Nazwa ostatecznego odbiorcy:
Pracownicy i pracowniczki Teatru Studio im. S.I. Witkiewicza

Wartość dofinansowania z UE/wysokość wkładu z Unii Europejskiej
76 000 zł

 

Przedsięwzięcie polega na przeprowadzeniu cyklu szkoleń i warsztatów rozwojowych dla pracowników Teatru Studio. Zajęcia odbędą się w siedzibie Wnioskodawcy w II półroczu 2024 r. Cykl zaplanowano zarówno dla wyspecjalizowanych grup pracowników (np. szkolenia z użycia AI, tworzenia podcastów i materiałów na SM, warsztat z rozwiązywania konfliktów w środowisku cyfrowym dla działów: Sprzedaży, Edukacji i Projektów Społecznych, Komunikacji) jak i dla ogółu pracowników – szkolenie podnoszące świadomość ekologiczną, szkolenie podnoszące świadomość cyfrową. Docelowo realizacja Przedsięwzięcia ma poprawić bezpieczeństwo i jakość korzystania z narzędzi cyfrowych i wpłynąć na poprawę świadomego i odpowiedzialnego stosowania zasad EKO w instytucji.

 

 

Tytuł przedsięwzięcia:

Premiera spektaklu „Mahagonny. Afterparty” w reż. Krystiana Lady w Teatrze Studio w Warszawie i wydarzenia towarzyszące.

Skrócony tytuł przedsięwzięcia:
Mahagonny.Afterparty”

Nazwa ostatecznego odbiorcy:
Publiczność Teatru Studio im. S.I. Witkiewicza z uwzględnieniem grup z niepełnosprawnościami / uczestnicy warsztatów z uwzględnieniem grup z niepełnosprawnościami w tym projektanci kostiumów teatralnych.

Wartość dofinansowania z UE/wysokość wkładu z Unii Europejskie
100 000 zł

 

Premiera spektaklu muzycznego w reżyserii jednego z najważniejszych twórców europejskiego teatru młodego pokolenia – Krystiana Lady. Spektakl składa się z 2 utworów: „Mahagonny. Ein Songspiel” Kurta Weilla z tekstami Bertolda Brechta i napisanej na zamówienie Teatru Studio opery „Afterparty” Katarzyny Głowickiej z librettem Bartosza „Fisza” Waglewskiego. Premiera w Teatrze Studio 8.12.2024.

W spektaklu położono nacisk na podnoszenie kompetencji ekologicznych zarówno Wnioskodawcy jak i widzów, a wydarzenia towarzyszące premierze skupiają się na pomocy m.in. artystom i projektantom w rozwijaniu ich umiejętności ekologicznych przez warsztat naturalnego, ekologicznego farbowania tkanin dostępny dla profesjonalistów (w tym projektantów kostiumów teatralnych i widzów) i warsztat z kostiumologiem spektaklu, który stworzy ekologiczne kostiumy do w/w spektaklu.

 

KASA BILETOWA

 

w okresie świątecznym kasa nieczynna i brak dyżuru telefonicznego:

24, 25, 26 grudnia
31 grudnia, 1 stycznia

 

w tygodniu: poniedziałek—piątek
czynna na godzinę przed spektaklem
dyżur telefoniczny w godzinach 12.00–18.00

 

w weekendy: sobota—niedziela
czynna w godzinach 14.00–19.00
oraz na godzinę przed spektaklem

 

 

KONTAKT

dyżur telefoniczny: +48 505 106 891
email: bilety@teatrstudio.pl

 

BILETY ONLINE

Bilety na spektakle → dostępne online bez dodatkowych prowizji.

 

GALERIA STUDIO

w okresie świątecznym nieczynna:
24, 25, 26 grudnia
31 grudnia
oraz poniedziałki 23, 30 grudnia, 1, 6 stycznia

 

w trakcie trwania wystaw czynna:
wtorek – niedziela 12:00 – 19:00

 

PARKING

Do 15 min.: bezpłatnie
Do 30 min.: 6 zł
Każda rozpoczęta godzina: 8 zł

więcej PARKING PKiN

 

 

STUDIO teatrgaleria

Pl. Defilad 1
Pałac Kultury i Nauki
00-901 Warszawa

Organizatorem Teatru jest m. st. Warszawa.