GALERIA MÓWI

GALERIA MÓWI

GALERIA MÓWI to cykl krótkich filmów, które stworzyli dla nas artyści i artystki związani z Galerią Studio. Nagrane podczas niedawnej izolacji, czasem spontaniczne, czasem wyreżyserowane filmy, pozwalają nam zajrzeć w prywatną przestrzeń pracowni i domów. Czym się w tej chwili zajmują? Co ich inspiruje? Za czym tęsknią? Dowiemy się jak obecna, bardzo dynamiczna i niepewna sytuacja, wpływa na ich twórczość, a także jak według nich zmienia się pojęcie przestrzeni artystycznej. 

Cykl rozpoczyna film WIKTORII WOJCIECHOWSKIEJ, "Biblioteka śladów", nagrany w jej paryskim domu. Artystka łapiąc promienie słońca, opowiada o swoim nowym projekcie artystycznym związanym z naturą.



TOMASZ SZERSZEŃ, artysta i kurator naszej ubiegłorocznej wystawy „Transfert”, obserwuje zmieniającą się sytuację na świecie ze swojego domu na wsi. Mówi o dziwnym sprzężeniu dawnych projektów artystycznych z aktualną rzeczywistością, nowej książce i... sadzeniu drzew!



RARA KAMIŃSKA, zaprasza nas na rowerową wycieczkę po Berlinie i uchyla rąbka tajemnicy, opowiadając z jak niezwykłego materiału powstają jej najnowsze rzeźby! W ramach projektu GALERIA MÓWI mamy wyjątkową okazję, by spojrzeć z bliska na twórczy warsztat artystów i artystek związanych z Galerią Studio.



ELIZA PROSZCZUK to artystka, której pracę mogliście zobaczyć m.in. na ubiegłorocznej wystawie „Transfert” w Galerii Studio.  Eliza sięga dziś do tradycyjnych technik tkackich, typowych dla rejonu Podlasia. Tworzy piękne tkaniny dwuosnowowe, o wzorach łączących formy roślinne z  motywami związanymi z kobiecością.



 TEODOR AJDER jest pisarzem, psychologiem, specjalistą w zakresie kształcenia specjalnego i kuratorem. Jego film jest owocem współpracy z łódzkim poetą Rafałem Gawinem i powstał w ramach projektu „Talking transformations” →  http://www.talkingtransformations.eu/


Zachęcamy do śledzenia naszego profilu na Facebook'u oraz na Instagramie.

News