VOD: KOLEKCJA. Zapowiedź wystawy

VOD: KOLEKCJA. Zapowiedź wystawy

fot. Błażej Pindor

Drogie, Drodzy, 

Zapraszamy na wystawę! 5.02-18.04.2021 

od wtorku do niedzieli w godzinach 12:00-19:00

na naszym kanale VOD możecie zobaczyć cykl

"KOLEKCJA. Zapowiedź wystawy"

Wszystkie filmy będą BEZPŁATNE i dostępne 


Dorota Jarecka, kierowniczka Galerii Studio oprowadzi Was po wystawie Kolekcja Galerii Studio w Warszawie. Opowie o koncepcji wystawy, wybranych pracach a także o początkach Teatru, Galerii i Kolekcji STUDIO.  
Joanna Mytkowska, dyrektorka Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie (którego budowę widać z okien naszej Galerii) opowiada szczególnie o dwóch obrazach z naszej kolekcji: ERNY ROSENSTEIN i JERZEGO "JURRY" ZIELIŃSKIEGO a także archiwalna wystawa szwajcarskiego artysty ROMANA SIGNERA z 1981 roku.


Paulina Olszewska, współkuratorka wystawy Kolekcja Galerii Studio w Warszawie opowie Wam o wybranych pracach z Kolekcji Galerii Studio oraz wydarzeniach z jej historii. Zwróci Waszą uwagę na niesamowitą pracę Ryszarda Winiarskiego "Obszar 26" (najprawdopodobniej jednej z dwóch takich istniejących takich prac),  która powstała na Biennale w Sao Paolo w 1969 roku.  

Na naszym kanale VOD znajdziecie pełne oprowadzenie, w którym znajdziecie prace Natalii LL, Emilii Bohdziewicz, Wojciechu Fangorze czy Ewardzie Dwurniku.  A "Obszar 26" Ryszarda Winiarskiego wraz z innymi pracami z Kolekcji Galerii Studio. Natalia Andrzejewska opiekunka kolekcji i współkuratorka wystawy Kolekcja Galerii Studio w Warszawie mówi o procesie pracy nad naszą kolekcją od strony praktycznej. 

Cały materiał dostępny jest na naszym kanale VOD https://www.vod.teatrstudio.pl/wideo/79/publiczne News