Kolekcja

Powrót

Malarstwo Agaty Bogackiej wzbudza wizualny niepokój. Kolejne, nachodzące na siebie malarskie przestrzenie składają się z niedopasowań, przesunięć, zgrzytów. Artystka opiera swoje obrazy na kilku elementach: użyciu niewielu gradientowo ujętych kolorów, szerokich płaskich pociągnięciach pędzla a także na planowaniu samej kompozycji polegającym na odejmowaniu, czyli zamalowywaniu kolejnych warstw. Dzięki tym zabiegom obrazy stają się przestrzenne i zdają się składać z kolejnych nachodzących na siebie wymiarów. Te odrębne wymiary pozostają względem siebie w różnych relacjach, które niosą ze sobą ładunek ciągłego sporu, napięcia, docierania się. Próba wypracowania równowagi wiąże się z brakiem jasnych podziałów, które nieustannie staramy się ustalić, jak zostało to ujęte w pracy znajdującej się w Kolekcji Galerii Studio. W abstrakcyjnej kompozycji tego obrazu Bogacka pyta o zależności międzyludzkie i ciągłe polaryzacje poprzez subtelne i systematyczne przechodzenie jednego koloru w drugi, szarości w czerwień, aż do ustanawiania kontrastowych nieprzekraczalnych granic. Zabieg ten odnosi się do ciągle zachodzących procesów społecznych, politycznych czy klimatycznych. Obserwowane z bliska zmiany są nie do uchwycenia. Dostrzec można je dopiero z dystansu. Wtedy zachodzący proces staje się najbardziej widoczny, ale też nieodwracalny.

Paulina Olszewska

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Narodowa kolekcja sztuki współczesnej”.

 

KASA BILETOWA

 

 

pn-pt czynna w godz: 11.00–19.00
sb-nd czynna w godz: 14.00–19.00

 

poza powyższymi godzinami czynna:
– na godzinę przed spektaklem / wydarzeniem
– do rozpoczęcia spektaklu / wydarzenia

 

 

Bilety na spektakle → dostępne online bez dodatkowych prowizji.

 

+48 22 656 69 41
+48 22 656 69 42
bilety@teatrstudio.pl

Strona STUDIO teatrgalerii wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie plików cookies, możesz w każdej chwili zablokować je, korzystając z ustawień swojej przeglądarki internetowej.
Wyrażam zgodę