Kolekcja

Powrót

Alicja Bielawska, „W przymknięciu powiek” 2021, stal nierdzewna, tkanina (poliester), 290 x 420 x 370 cm

W swojej praktyce artystycznej Alicja Bielawska bada zależność między tym, co materialne, a tym, co doznaniowe i intymne. Kształtuje przestrzeń, dzieląc ją i ograniczając, równocześnie poszerza ją i rozbudowuje. Instalacji, rzeźb i obiektów Bielawskiej chce się dotknąć: lśniące metalowe konstrukcje, glazurowane ceramiczne elementy o nierównej powierzchni, tkaniny o atrakcyjnej fakturze i interesujących wzorach.

Sposób pracy Alicji Bielawskiej i kształtowania przestrzeni przywodzi na myśl praktykę modernistycznych architektek, w tym Lili Reich (1885–1947) współpracującej z architektem Miesem van der Rohe. W aranżacji przestrzeni Reich często używała materiałów dzielących przestrzeń, ale pozostawiających ją mimo to otwartą. Tym samym tworzyły one obszary, które dawały poczucie intymności, pozostając jednakże dostępnymi.

Tak też jest w przypadku instalacji Bielawskiej W przymknięciu powiek z 2021 roku. Składa się ona z walcowatej struktury uformowanej z różowej plisowanej tkaniny zawieszonej i przymocowanej do metalowego stelaża. Można do niej wejść, wtedy tworzy ona rodzaj osłony, miejsca prywatnego i na pół wyizolowanego. Jednocześnie forma ta wciąż pozostaje otwarta, łącząc się z przestrzenią, w której jest umieszczona.

Paulina Olszewska

wystawy:
MATERIA(L)NIE

 

KASA BILETOWA

 

 

pn-pt czynna na godzinę przed spektaklem oraz
dyżur telefoniczny w godz: 12.00–18.00

 

sb-nd czynna w godz: 14.00–19.00
oraz na godzinę przed spektaklem

 

Bilety na spektakle → dostępne online bez dodatkowych prowizji.

 

+48 505 106 891
bilety@teatrstudio.pl

 

 

 

WJAZD / PARKING

ograniczenia w związku z budową MSN

 

 

STUDIO teatrgaleria

Pl. Defilad 1
Pałac Kultury i Nauki
00-901 Warszawa

Organizatorem Teatru jest m. st. Warszawa.

Strona STUDIO teatrgalerii wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie plików cookies, możesz w każdej chwili zablokować je, korzystając z ustawień swojej przeglądarki internetowej.
Wyrażam zgodę