Kolekcja

Powrót

Andrzej Bieńkowski, „Za parawanem”, 1972, olej na płótnie, 80 x 100 cm

Andrzej Bieńkowski jest malarzem i fotografem. Jest również etnografem, który całą uwagę poświęcił badaniom i ochronie kultury muzycznej polskiej wsi. Od 1980 roku prowadzi projekt Muzyka Odnaleziona. To konsekwentnie budowane prywatne archiwum etnograficzne, zawierające unikalne nagrania audio, wideo, zdjęcia oraz instrumenty muzyczne należące do, jak sam o nich mówi, ostatnich wiejskich muzykantów.

Ta pasja silnie wpłynęła na jego twórczość jako artysty wizualnego. Od wielu lat tworzy sztukę figuratywną, pełną koloru, lekkiej groteski i odniesień do folkloru. Obraz Za parawanem to migotliwy, nieostry kadr, w którym podobne do zwierząt istoty wyłaniają się z cienkich blado żółtych linii jak zza cienkiej firanki. Zaglądamy, próbując odgadnąć tą scenę, postaci, ich pozy, temat rozmowy. To obraz żartobliwej anegdoty, ludowej bajki opowiadanej przy nikłym świetle, które rozmywa kontury.

Natalia Andrzejewska

 

KASA BILETOWA

w tygodniu: poniedziałek—piątek
czynna na godzinę przed spektaklem

 

w weekend: sobota—niedziela
czynna w godzinach 14.00–19.00
lub do rozpoczęcia spektaklu/wydarzenia

 

DYŻUR TELEFONICZNY

w tygodniu: poniedziałek—piątek
w godzinach  12.00–18.00

 

telefon: +48 505 106 891
email: bilety@teatrstudio.pl

 

BILETY ONLINE

Bilety na spektakle → dostępne online bez dodatkowych prowizji.

 

 

 

WJAZD / PARKING

ograniczenia w związku z budową MSN

 

 

STUDIO teatrgaleria

Pl. Defilad 1
Pałac Kultury i Nauki
00-901 Warszawa

Organizatorem Teatru jest m. st. Warszawa.

Strona STUDIO teatrgalerii wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie plików cookies, możesz w każdej chwili zablokować je, korzystając z ustawień swojej przeglądarki internetowej.
Wyrażam zgodę