Kolekcja

Powrót

Marek Konieczny, „Wrzuć tu coś” 1969–1970, instalacja papier metal, fotografie

Historia Galerii Studio i związanych z nią artystów i artystek polskiej neoawangardy lat 70. i 80. XX wieku jest dla nas ciągłym przedmiotem badań, w ramach których staramy się umieścić konkretne wydarzenia artystyczne w kontekście historii samej galerii czy też sztuki tamtych czasów.

Wrzuć tu coś Marka Koniecznego, jak wynika z inwentarza, weszła do kolekcji pół roku po wystawie artysty w Galerii Studio w 1978 roku. Jest artefaktem pozostałym po artystycznej akcji, którą Konieczny zrealizował w Warszawie w 1969 roku, kiedy to z torbą ze złotego papieru z tytułowym napisem udał się na bazar Różyckiego, zachęcając przechodniów do działania.

Możemy odtworzyć to działanie na podstawie dwóch fotografii, które stanowią część pracy i znajdują się w naszej kolekcji.

Na zdjęciach uderza kontrast pomiędzy złotą połyskującą torbą a codziennością zazwyczaj szarego miasta. Istotą działania artystycznego był moment, w którym przypadkowa osoba wrzucała właśnie to „coś“ do torby. W Kolekcji znajduje się de facto narzędzie do przeprowadzenia akcji. Tak jakby na przekór artyście, który chciał, aby jego działania nie pozostawiały po sobie żadnych śladów i były w pełni efemeryczne.

Paulina Olszewska

 

 

KASA BILETOWA

 

Od 1 lipca do 18 lipca kasa nieczynna.
Od 19 lipca do 16 sierpnia kasa nieczynna i brak dyżuru telefonicznego.

 

 

DYŻUR TELEFONICZNY

w tygodniu: poniedziałek—piątek
w godzinach  12.00–18.00
telefon: +48 505 106 891
email: bilety@teatrstudio.pl

w weekend: sobota—niedziela
kasa nieczynna, brak dyżuru telefonicznego

 

 

 

BILETY ONLINE

Bilety na spektakle → dostępne online bez dodatkowych prowizji.

 

GALERIA STUDIO

wtorek – niedziela 12:00 – 19:00

 

 

 

WJAZD / PARKING

ograniczenia w związku z budową MSN

 

 

STUDIO teatrgaleria

Pl. Defilad 1
Pałac Kultury i Nauki
00-901 Warszawa

Organizatorem Teatru jest m. st. Warszawa.

Strona STUDIO teatrgalerii wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie plików cookies, możesz w każdej chwili zablokować je, korzystając z ustawień swojej przeglądarki internetowej.
Wyrażam zgodę