Kolekcja

Powrót

Olga Wolniak, „Kilim z Matką Boską”, 1991, olej na płótnie, 180 x 260 cm

Olga Wolniak (ur. 1957) zajmuje się malarstwem. Przenosi na płótno dywany, kobierce i kilimy: bogactwo wzorów, kolorów, wrażenie struktury splotu. Wielkoformatowe obrazy z motywem barwnych tkanin stały się rozpoznawalnym motywem jej twórczości. Rękodzieło artystyczne wyplatane niewidzialną kobiecą ręką daje impuls jej malarstwu. W swoje antropologiczne poszukiwania wplata tematy związane z kobiecością i przypisaną im kulturowo rolą.

Jednym z typowych elementów polskiej codzienności są niewielkie kilimy z Matką Boską zawieszane często w sypialni. Obraz z naszej kolekcji jest przeskalowaną interpretacją tego tematu. Ogromne płótno w stonowanej gamie barw daje wrażenie starej, wysłużonej tkaniny. Wizerunek Matki Boskiej w górnej, centralnej partii obrazu jest jakby ucięty, zajmuje skraj płótna. Poważna twarz Matki, zgaszone kolory, płasko tkane (malowane) płótno wyróżnia się na tle innych, bardziej egzotycznych, dalekich od polskiej codzienności tkanin malowanych przez Wolniak.

Natalia Andrzejewska

 

KASA BILETOWA

w tygodniu: poniedziałek—piątek
czynna na godzinę przed spektaklem

 

w weekend: sobota—niedziela
czynna w godzinach 14.00–19.00
lub do rozpoczęcia spektaklu/wydarzenia

 

DYŻUR TELEFONICZNY

w tygodniu: poniedziałek—piątek
w godzinach  12.00–18.00

 

telefon: +48 505 106 891
email: bilety@teatrstudio.pl

 

BILETY ONLINE

Bilety na spektakle → dostępne online bez dodatkowych prowizji.

 

 

 

WJAZD / PARKING

ograniczenia w związku z budową MSN

 

 

STUDIO teatrgaleria

Pl. Defilad 1
Pałac Kultury i Nauki
00-901 Warszawa

Organizatorem Teatru jest m. st. Warszawa.

Strona STUDIO teatrgalerii wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie plików cookies, możesz w każdej chwili zablokować je, korzystając z ustawień swojej przeglądarki internetowej.
Wyrażam zgodę