Kolekcja

Powrót

Włodzimierz Jan Zakrzewski, „Obraz z dnia 19 kwietnia 1979”, olej na płótnie, 120 x 150 cm

Włodzimierz Jan Zakrzewski (ur. 1946) jest malarzem, rysownikiem i grafikiem, tworzy filmy o sztuce. W połowie lat 70. XX wieku Włodzimierz Jan Zakrzewski wypracował charakterystyczny styl, malował geometryczne, wielopłaszczyznowe abstrakcyjne kompozycje, w których można było doszukać się odniesień do pejzaży i martwych natur.

Artysta był wówczas szczególnie zainteresowany ukazaniem zmian, jakie zachodzą pod wpływem czasu. Tytułował swoje obrazy datą ich powstania od 1975 roku. Stworzył w ten sposób nieregularny dziennik zapisujący czas za pomocą obrazu. Zakrzewski dystansował się od przestrzeni, iluzji przedstawienia, pozostając jednak w granicach tradycyjnego malarstwa: farby i płótna.

Obraz z dnia 19 kwietnia 1979 tworzą linearne formy na płaskim neutralnym tle. Czerń i odrobina bieli, precyzyjne, eleganckie kształty linii i okręgów, odcinek łuku. Można usłyszeć tykanie wskazówek zegara. Potrzeba zapisu czasu w sztuce to równocześnie enigmatyczna, prywatna opowieść o własnej pracy i pamięci, dialog przeszłości z teraźniejszością.

Natalia Andrzejewska

 

KASA BILETOWA

w tygodniu: poniedziałek—piątek
czynna na godzinę przed spektaklem

 

w weekend: sobota—niedziela
czynna w godzinach 14.00–19.00
lub do rozpoczęcia spektaklu/wydarzenia

 

DYŻUR TELEFONICZNY

w tygodniu: poniedziałek—piątek
w godzinach  12.00–18.00

 

telefon: +48 505 106 891
email: bilety@teatrstudio.pl

 

BILETY ONLINE

Bilety na spektakle → dostępne online bez dodatkowych prowizji.

 

 

 

WJAZD / PARKING

ograniczenia w związku z budową MSN

 

 

STUDIO teatrgaleria

Pl. Defilad 1
Pałac Kultury i Nauki
00-901 Warszawa

Organizatorem Teatru jest m. st. Warszawa.

Strona STUDIO teatrgalerii wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie plików cookies, możesz w każdej chwili zablokować je, korzystając z ustawień swojej przeglądarki internetowej.
Wyrażam zgodę