C/U

Edyta Kozak

W tym roku Festiwal Ciało/Umysł świętuje swoją 20 edycję z hasłem „Niech żyję!”. Festiwal potrwa od 6.08 do 17.10.2021.

Gościnne

Powrót

Choreografka Edyta Kozak z czwórką młodych tancerzy zanurza się w świat radości i trudności płynących z bycia razem, nawiązując do pracy choreograficznej z 1995 roku Na 4. Stworzyła ją dla pierwszego w Warszawie niezależnego zespołu tańca współczesnego, Teatru Tańca NEI (Beata Wojciechowska, Edyta Kozak, Paweł Pniewski, Marek Wasążnik). Premiera Na 4 w Kino Teatrze Tęcza na Żoliborzu otworzyła pierwszy Międzynarodowy Festiwal Małe Formy Teatru Tańca, przekształcony w 2001 roku w Festiwal Ciało/Umysł, którego Kozak była pomysłodawczynią i który prowadzi do dziś.

Po dwudziestu pięciu latach od premiery Kozak wraca na scenę, aby przyjrzeć się swojej dawnej choreografii i dokończyć spektakl wraz z tancerzami, którzy mają dziś tyle lat, co członkowie TT NEI, kiedy tworzyli Na 4. Bada na nowo granice bycia razem. Zastanawia się: jakim procesom podlega grupa? Czy dziś także (?) młodzi tancerze czerpią inspirację z siebie nawzajem? Czy dzielą się wiedzą, robią sobie masaże, szyją razem kostiumy, dyskutują o wartościach? Co ich łączy? Jak choreografia sprzed ćwierci wieku odnajdzie swoje miejsce w ciałach, które miały kilka lat, kiedy była tworzona?

Koncepcja, Choreografia, Reżyseria: Edyta Kozak
Kreacja, Wykonanie: Artur Grabarczyk, Aleksandra Krajewska, Michał Przybyła, Magda Widłak (Oraz Gościnnie Ttnei: Edyta Kozak, Beata Wojciechowska, Marek Wasążnik, Paweł Pniewski)
Muzyka: Igor Czerniawski
Kostiumy: Weronika Broiło-Gawrońska
Wideo: Materiały Archiwalne
Koordynacja Techniczna: Tomek Opęchowski
Kierownictwo Produkcji: Irmina Kalotka
Produkcja: Fundacja Ciało/Umysł

Choreografia inspirowana spektaklem „Na 4” Edyty Kozak, który powstał w 1995 r dla i z twórczym udziałem tancerzy Teatru Tańca NEI: (Edyta Kozak, Paweł Pniewski, Marek Wasążnik, Beata Wojciechowska).


W tym roku Festiwal Ciało/Umysł świętuje swoją 20 edycję z hasłem „Niech żyję!”. Festiwal potrwa od 6.08 do 17.10.2021. Pierwsze prezentacje pojawią się na wirtualnej e-Scenie C/U, czyli na FB i YT . Od 1 października C/U zagości na trzech warszawskich scenach – STUDIO teatrgaleria, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski oraz w Komunie Warszawa.

→ 1.10.2021, g. 19.30 + spotkanie
→ 2.10.2021, g. 20:30

Czas trwania: 60 minut
Bilety 50/40 zł
(sprzedaż biletów od 18 sierpnia 2021)

 

KASA BILETOWA

 

od 1 września 2021

czynna codziennie (pn-nd):
w godzinach 14.00-19.00
(lub do rozpoczęcia spektaklu)

 

+48 22 656 69 41
+48 22 656 69 42
bilety@teatrstudio.pl

Strona STUDIO teatrgalerii wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie plików cookies, możesz w każdej chwili zablokować je, korzystając z ustawień swojej przeglądarki internetowej.
Wyrażam zgodę