Backst/age Dekameron

Backst/age Dekameron

W czasie pandemii Zespół STUDIO teatrgalerii działa społecznie tam, gdzie lęk i osamotnienie uderza najsilniej, poza sceną, polecamy cykl BACKST/AGE.
występują: Ela, Sławka, Jędrek, Maria, Irena, Bogna, Joanna, Julita, Lusia, Anna, Wiesław, Alina oraz Zespół Aktorski STUDIO.


FANTAZJA #1
Nagranie 20-27 kwietnia 2020 roku.
Występują Ela i Dominika.
Tekst: G. Boccaccio, "Zakochany Starzec", w: "Dekameron".


FANTAZJA #2
2020-04-20 WITOSŁAWA_JAKO_3EWY 20-04-28 EWA BŁASZCZYK_IMPRO_PT.MOJE CIAŁO


FANTAZJA #3
Bartolomea i pirat
Ania i Sonia
Inspiracja: "Kalendarz starych mężów", w: "Dekameron", G. Boccaccio, "Angelika wśród piratów", (reż. B. Borderie)


FANTAZJA #4
"Wdowa i Rinaldo"
Joanna i Mateusz
Tekst Joanny, inspirowany "Modlitwą do św Juliana", w: "Dekameron" G. Boccaccia.FANTAZJA #5
"Lisetta"
Występuje: Julita
Inspirowane "Lisettą z Mesyny", w: "Dekameron", G. Boccaccia.Jedzenie wodyPatrzenie w ciemnośćTutorial na ręce. WiesławO dotyku. Andrzej.Aloha! poznajcie Gang Zbrodni z MiłościTouch me, touch me now!


Coś na podkręcenieTo jest manipulacja!Trochę teorii i trochę praktykiZapraszamy w kulisy warsztatów z fantazjowania. Inspiracją dla naszej pracy, do której zaprosiliśmy grupę seniorów i seniorek związanych ze STUDIO teatrgalerią oraz Zespół Aktorski jest „Dekameron” Boccaccia. Utwór, którego akcja dzieje się w czasie epidemii dżumy, pustoszącej średniowieczne Włochy, został umieszczony w indeksie ksiąg zakazanych, ze względu na odważne podejmowanie kwestii cielesności i seksualności ówczesnych Europejczyków, lecz wydaje się, że przede wszystkim ze względu za nieskrępowaną obyczajami wolność fantazjowania. Podczas warsztatowych spotkań z seniorami, prowadzonych wirtualnie od początku kwietnia, tworzymy swoją odpowiedź na „Dekameron”: wideo-teatr, w którym fantazje uczestników stają się polem gry dla aktorek i aktorów STUDIO teatrgalerii. 

Kolejnymi odsłonami projektu chcemy sprowokować do pytań: na co odpowiedzią może być dziś fantazjowanie? O czym wypada i nie wypada fantazjować? Czy fantazjowanie to kwestia prywatna i co wypada odsłonić, a co powinno pozostać w ukryciu? Jak kwestia wieku wpływa na nasze fantazje? W końcu na co chcemy patrzeć, a co wzbudza nasz wstyd, niepokój, czy zażenowanie? I co dzieje się z nami, kiedy eliminujemy fantazję z naszego życia? 

występują: Ela, Sławka, Jędrek, Maria, Irena, Bogna, Joanna, Julita, Lusia, Anna, Wiesław, Alina oraz Zespół Aktorski STUDIO.

koncepcja: Justyna Lipko-Konieczna
reżyseria wideo: Hanna Maciąg
prowadzenie warsztatów dramaturgiczno-performatywnych z seniorami: Justyna Lipko-Konieczna
koordynacja projektu, wsparcie w prowadzeniu warsztatów: Gabriela Stankiewicz
pomoc techniczna dla seniorów, asystent reżyserki wideo: Jakub Wojtaszewski  
kierowniczka produkcji: Justyna Pankiewicz
asystentka produkcji: Monika Balińska
konsultacja audio: Jakub Bryndal 
inspicjentki: Zuzanna Prusińska, Maria Lejman-Kasz


TRAILER 01TRAILER 02czytaj mniej

kiedy gramy

News