Zwierzoczłekoupiory

Zwierzoczłekoupiory

Horror musical o Tadeuszu Konwickim

Przedstawiciele mniejszości narodowych, seksualnych i religijnych z całej Europy przyjeżdżają do Warszawy na Paradę Równości, której patronuje prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz. HGW na koniec kadencji wreszcie dołącza do Parady, tańczy na platformie żegnając się ze stolicą przemówieniem na Placu Defilad. Kiedy uczestnicy Parady zostają zaatakowani przez szczury, gnieżdżące się na patelni przy metrze centrum – pod Pałacem Kultury wybucha panika. Zarząd Pałacu, przedstawiciele metra i policji tworzą specjalny oddział deratyzatorów, którego celem jest likwidacja siedliska gryzoni. HGW staje na czele oddziału i rusza w ostatnią podróż do wnętrza miasta – w podziemia Pałacu Kultury, zamieszkałe przez istoty, o których nie śniło się developerom i budowniczym metra. Żądne krwi zwierzoczłekoupiory ścigają HGW w labiryncie podziemnych korytarzy, podczas gdy na powierzchni władzę nad Paradą Równości przejmuje wskrzeszony Towarzysz Wiesław. HGW udaje się znaleźć wyjście z podziemnego tunelu, który prowadzi do szafy w mieszkaniu Tadeusza Konwickiego.

Teatralny Instytut Pamięci Narodowej w ramach programu „100 wskrzeszeń na stulecie Polski” zaprasza na musical biograficzny inspirowany twórczością i biografią Tadeusza Konwickiego - warszawskiego maga, przewodnika po miejskim labiryncie i poetę Pałacu Kultury. Jaka jest rola literatury w przeładowanym informacjami świecie? Co zamieszkuje podziemia Pałacu? Czego boi się Warszawa?


Spektakl bierze udział w 25. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej ma na celu nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych w polskim teatrze, wspomaganie rodzimej dramaturgii w jej scenicznych realizacjach oraz popularyzację polskiego dramatu współczesnego. Konkurs organizowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.
W I etapie Konkursu spektakle ocenia Komisja Artystyczna w składzie: Dominik Gac, Andrzej Lis, Henryk Mazurkiewicz, Piotr Morawski, Jacek Sieradzki, Sandra Szwarc i Zuzanna Berendt.
                


           


czytaj mniej

twórcy

SCENARIUSZ I REŻYSERIA Michał Walczak
SCENOGRAFIA I KOSTIUMY Aleksandra Wasilkowska
MUZYKA Michał Górczyński i BEW
MUZYCY Michał "Bunio" Skrok, Michał Marecki, Patryk Matela, Michał Górczyński
REŻYSERIA ŚWIATŁA Dariusz Zabiegałowski
PROJEKCJE WIDEO Darek Redos, Marcin Zbyszyński, Magdalena Budejko
KIEROWNIK PRODUKCJI Aleksandra Wiśniewska
INSPICJENTKA Beata Szaradowska
ASYSTENTKA REŻYSERA Areta Nastazjak
ASYSTENTKI SCENOGRAFKI Karolina Kotlicka, Monika Oleśko
KONSULTACJE CHOREOGRAFICZNE Katarzyna Sikora
SCENA

Duża im. Józefa Szajny

PREMIERA

09.06.2018

OGRANICZENIA

dla widzów pełnoletnich

CZAS TRWANIA

100 minut (bez przerwy)

BILETY

80-100 zł, wejściówki 50 zł

fot. Kasia Chmura-Cegiełkowska

kiedy gramy

czwartek

25.04.19

19:00
kup bilet

STUDIO ZA 20

piątek

26.04.19

19:00
kup bilet

STUDIO ZA 20

sobota

27.04.19

19:00
kup bilet

STUDIO ZA 20

sobota

25.05.19

19:00
kup bilet
niedziela

26.05.19

17:00
kup bilet
Aktualności: