DOJAZD DO TEATRU 

pl. Defilad 1 (wejście od ulicy Marszałkowskiej)
Pałac Kultury i Nauki
00-901 Warszawa


Dojazd komunikacją miejską

Metro Centrum (M1), Metro Świętokrzyska (M1, M2)
Tramwaje: 1, 4, 7, 9, 15, 18, 22, 24, 25, 35, 71
Autobusy: 109, 117, 127, 128, 131, 158, 160, 171, 175, 178, 227, 501, 507, 517, 518, 519, 520, 521, 522, 525


BILETY

Na wszystkie spektakle STUDIO teatrgalerii przysługują zniżki dla osób niepełnosprawnych.
Widzowie posiadający bilety ulgowe są zobowiązani do okazania dokumentu upoważniającego do zniżki przy wejściu na widownię.

STUDIO DOSTĘPNE

Osoby z dysfunkcją wzroku i słuchu

STUDIO teatrgaleria chce być miejscem przyjaznym szerokiemu gronu odbiorców, dlatego stopniowo dostosowuje swój repertuar dla potrzeb osób z niepełnosprawnościami wzroku i słuchu. Razem z Fundacją Kultury Bez Barier, która jest merytorycznym partnerem projektu, prezentujemy wybrane spektakle z naszego repertuaru z audiodeskrypcją – opisem przedstawienia czytanym na żywo przez lektora, oraz napisami wyświetlanymi w języku polskim. Posiadamy w swojej ofercie audiodeskrypcję oraz napisy do następujących spektakli: 

  • „Jaskinia” reż. Arek Tworus;

  • „Bydło” reż. Jacek Poniedziałek;

  • „Szkarłatny płatek i biały” reż. Kuba Kowalski;

  • „Wichrowe Wzgórza” reż. Kuba Kowalski. 

Audiodeskrypcja: Magdalena Kamińska, Gabriela Stankiewicz
Lektor audiodeskrypcji: Stefan Knothe
Napisy dla niesłyszących: Urszula Butkiewicz

Istnieje możliwość zamówienia audiodeskrypcji lub wyświetlania napisów podczas spektaklu; w tej sprawie prosimy o kontakt z koordynatorem dostępności STUDIO Magdaleną Kamińską, magdalena.kaminska@teatrstudio.pl lub kontakt telefoniczny: 663 770 850.

OSOBY Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ RUCHOWĄ

WEJŚCIE GŁÓWNE

Przy schodach wejścia głównego do teatru została zainstalowana rampa wjazdowa umożliwiająca osobom poruszającym się na wózkach inwalidzkich swobodny podjazd. 
W planach jest również montaż windy oraz automatyki w głównych drzwiach Teatru.

KASA BILETOWA

W drzwiach kasy biletowej zostały zamontowane specjalne siłowniki umożliwiające automatyczne otwieranie skrzydeł (pierwsze wejście wym. 140 cm, drugie wejście wym. 90 cm). Rozwiązanie ma za zadanie swobodne poruszanie się osób na wózkach inwalidzkich w przestrzeni kasy biletowej bez pomocy drugiej osoby. Kasa teatru posiada system wzmacniania dźwięku (pętla indukcyjna) oraz obniżony blat (do wys. 90 cm) dostosowany do potrzeb osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. 

WINDY

W realizacji są prace budowlane polegające na instalacji dźwigu osobowego w klatce schodowej nr 2 (na poziomie 0 od wejścia głównego) STUDIO teatrgalerii. Inwestycja umożliwi osobom z niepełnosprawnościami szybkie przemieszczanie się pomiędzy kondygnacjami budynku min. na Foyer, Dużą Scenę oraz Modelatornię, a w przyszłości również na Malarnię. Nowo powstała winda będzie miała wejście o szerokości 80 cm; przestrzeń kabiny - szerokość 100 cm, głębokość 140 cm. 

Obecnie istnieje możliwość wjechania na Foyer oraz Dużą Scenę windą od wejścia służbowego STUDIO (od strony Pałacu Młodzieży). Wejście windy ma szerokość 70 cm; przestrzeń kabiny – szerokość 65 cm, głębokość 110 cm. W przypadku potrzeby skorzystania z windy służbowej prosimy o kontakt z koordynatorem dostępności STUDIO Magdaleną Kamińską, magdalena.kaminska@teatrstudio.pl lub kontakt telefoniczny: 663 770 850.

DUŻA SCENA

Załączona mapka przedstawia miejsca na widowni Dużej Sceny przeznaczone dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. W przypadku potrzeby rezerwacji większej ilości miejsc dla osób na wózkach inwalidzkich prosimy o kontakt z koordynatorem dostępności STUDIO.

PLAN WIDOWNI KLIKNIJ ABY POWIĘKSZYĆ

TOALETY

Obecnie toalety teatru nie są przystosowane do użytku osób niepełnosprawnych. W roku 2018 jest w planach renowacja toalet oraz dostosowanie ich do potrzeb osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. 


KOORDYNATOR DOSTĘPNOŚCI / KONTAKT

Osobą odpowiedzialną na udzielenie pomocy oraz informacji dotyczących dostępności teatru, a także organizację asysty osoby z niepełnosprawnościami jest Magdalena Kamińska, magdalena.kaminska@teatrstudio.pl lub kontakt telefoniczny: 663 770 850. 


WYDARZENIA DOSTĘPNE kliknij tutaj