en
 

URODZINY KOMPOZYTORÓW: SCHUBERT

Koncert

Powrót
grafika: Ola Jasionowska

Urodziny kompozytorów: Schubert

Koncert w ramach cyklu URODZINY KOMPOZYTORÓW, celebrujący rocznice urodzin wielkich kompozytorów to projekt autorski Marcina Maseckiego, jednego z najbardziej twórczych i oryginalnych muzyków swojego pokolenia i Marcina Markowicza, skrzypka i kompozytora. Marcin Masecki współpracuje z Teatrem Studio i Barem Studio od 2012 roku. Przez ten czas regularnie i konsekwentnie prezentuje muzykę klasyczną w alternatywnym kontekście. Inaczej niż w typowym filharmonicznym wydarzeniu Masecki stwarza świat, w którym kaszlnięcie nie zaburza przebiegu koncertu, można swobodnie wychodzić i wchodzić w trakcie utworu, można popijać sobie herbatkę, można klaskać pomiędzy częściami Sonaty (surowo wzbronione w filharmonii), można wejść spóźnionym, a nawet można ubrać się stosownie do nastroju, bez ryzyka oceniających spojrzeń. Bohaterem styczniowego koncertu we Teatrze STUDIO będzie Franciszek Schubert.

Franciszek Schubert to jeden z naszych ulubionych kompozytorów w ogóle. I zarazem jedna z najsmutniejszych historii w dziejach europejskiej klasyki. Zmarł w wieku 31 lat, schorowany, znany jedynie przez garstkę znajomych, niedoczekawszy się premiery żadnego ze swoich ważniejszych utworów. Napisał mnóstwo pięknej muzyki, głównie do szuflady. Został odkryty dekadę po śmierci przez pierwsze pokolenie romantyków i szybko znalazł się w muzycznym panteonie.

Urodziny rozmaitych twórców celebrujemy w Studio od lat. Z datą Schuberta zawsze było nie po drodze. To ten nie mógł, to tamten nie mógł. W końcu się udało. Zapraszamy was na klasyczną posiadówkę muzyczną z najcudowniejszymi melodiami i najkunsztowniejszymi przetworzeniami naszego wiedeńskiego ulubieńca. W programie m. in. fragmenty z trii fortepianowych, kwartetów smyczkowych, walców, pieśni, impromptu oraz słynnego Kwintetu C-dur.

“Nie ma czegoś takiego jak wesoła muzyka” – F. Schubert

Twórcy

Pianino, słowo

Marcin Masecki

Skrzypce

Marcin Markowicz

Skrzypce

Wojciech Sojka

Altówka

Wiktoria Dettlaff

Wiolonczela

Maciej Młodawski

Wiolonczela

Wojciech Bafeltowski

Głos

Anna Lobedan

 

KASA BILETOWA

 

 

pn-pt czynna w godz: 11.00–19.00
sb-nd czynna w godz: 14.00–19.00

 

poza powyższymi godzinami czynna:
– na godzinę przed spektaklem / wydarzeniem
– do rozpoczęcia spektaklu / wydarzenia

 

Bilety na spektakle → dostępne online bez dodatkowych prowizji.

 

+48 22 656 69 41
+48 22 656 69 42
bilety@teatrstudio.pl

Strona STUDIO teatrgalerii wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie plików cookies, możesz w każdej chwili zablokować je, korzystając z ustawień swojej przeglądarki internetowej.
Wyrażam zgodę