Augusto

ALESSANDRO SCIARRONI (IT)

23. CIAŁO/UMYSŁ | MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL SZTUKI TAŃCA I PERFORMANSU

C/U 2024

Powrót
fot. Alice Brazzit

Augusto

Z radości, z nerwów, do rozpuku, do bólu – wiwisekcja śmiechu.

Spektakl o potrzebie bezwarunkowej miłości i o bólu. Fizyczne i wokalne działania ośmiu performerów oparte są na śmiechu. Jest tu radość i euforia, ale też cierpienie, złość i strach. Artyści raz rechoczą bez opamiętania jak nastolatki, innym razem nadają śmiechowi strukturę poprzez rytm i zmianę natężenia dźwięku. Śmiech bywa formą przemocy, wyrazem konformizmu, ale też maskuje lęk przed oceną. Sciarroni stawia okrutną diagnozę światu i zarazem zaprasza publiczność do terapii śmiechem. Tytuł jest hołdem złożonym postaci Augusta – niesfornego cyrkowego klauna z czerwonym nosem.

Po chwili niezwykłej szczerości, krok po kroku, śmiech staje się tu absolutną normą i wspólnym przeznaczeniem. („Libération”)

 

Alessandro Sciarroni (1976) – tancerz, choreograf, a przede wszystkim artysta sztuk wizualnych, który z tej perspektywy patrzy na ciało i taniec. W swoich pracach dotyka obsesji i lęków oraz bada kruchość aktu performansu. Poprzez powtarzanie praktyki do granic fizycznej wytrzymałości wykonawców przygląda się innemu wymiarowi czasu i empatycznej relacji między publicznością a performerami. W spektaklach wykorzystuje doświadczenia teatru, tańca, ale też cyrku i sportu.

Prezentuje swoje prace na uznanych festiwalach (Kunstenfestivaldesarts w Brukseli, Impulstanz Festival w Wiedniu, Biennale w Wenecji), w muzeach, galeriach sztuki i niekonwencjonalnych przestrzeniach (Centre Pompidou w Paryżu czy Muzeum MAXXI w      Rzymie). Laureat licznych nagród w dziedzinie tańca i teatru, m.in. Nowe Rzeczywistości Teatralne (PERT), Hystrio oraz Coreografo Elettronico, a w 2019 roku na Biennale w Wenecji uhonorowany Złotym Lwem za całokształt osiągnięć w dziedzinie tańca. Częsty gość C/U, na którym pokazał spektakle: Your Girl (2010), Joseph (2012), Untitled (2014), Aurora (2017), Chroma (2019), Joseph Kids (2019).

Ciało/Umysł jest współproducentem spektaklu Augusto w ramach projektu Performing Europe 2020, finansowanego w ramach programu Unii Europejskiej „Kreatywna Europa”.

Produkcja: MARCHE TEATRO – Teatro di Rilevante Interesse Culturale, corpoceleste_C.C.00#, European Creative Hub – French Minister of Culture/Maison de la Danse grant for Biennale de la danse de Lyon 2018, Festival GREC Barcelona, Théâtre de Liège, Teatro Municipal do Porto, CENTQUATRE-PARIS, apap – Performing Europe 2020, a project co-founded by the Creative Europe Programme of the European Union, Snaporazverein, Theaterfestival Boulevard, Theater Freiburg (Germany), La Biennale di Venezia
Koprodukcja: Tanzfabrik Berlin, Centrale Fies, L’arboreto  – Teatro Dimora di Mondaino. Alessandro Sciarroni is associated artist at CENTQUATRE-PARIS and is supported as focus-artist by apap  – Performing Europe 2020

Po spektaklu zapraszamy na spotkanie z artystami prowadzone przez Agę Kozak.

 


23. Ciało/Umysł
Międzynarodowy Festiwal Sztuki Tańca i Performansu
11-13 października 2024, Warszawa, STUDIO teatrgaleria

Dyrektor artystyczna: Edyta Kozak
Dyrektor zarządzająca: Anna Szaniawska
Organizator: Fundacja Ciało/Umysł

Projekt współfinansowany przez m.st. Warszawę
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Taniec”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Partnerzy: STUDIO teatrgaleria, NATIONALES PERFORMANCE NETZ Gastspielförderung Tanz International finansowany przez Komisarza Rządu Federalnego Niemiec ds. Kultury i Mediów, Goethe-Institut, Instytut Francuski w Polsce

www.cialoumysl.pl

Twórcy

Choreografia

Alessandro Sciarroni

Performerzy

Gianmaria Borzillo, Marta Ciappina, Jordan Deschamps, Pere Jou, Benjamin Kahn, Leon Maric, Cian McConn, Roberta Racis

Muzyka

Yes Soeur!

Reżyseria światła

Sébastien Lefèvre

 

KASA BILETOWA

 

Od 1 lipca do 18 lipca kasa nieczynna.
Od 19 lipca do 16 sierpnia kasa nieczynna i brak dyżuru telefonicznego.

 

 

DYŻUR TELEFONICZNY

w tygodniu: poniedziałek—piątek
w godzinach  12.00–18.00
telefon: +48 505 106 891
email: bilety@teatrstudio.pl

w weekend: sobota—niedziela
kasa nieczynna, brak dyżuru telefonicznego

 

 

 

BILETY ONLINE

Bilety na spektakle → dostępne online bez dodatkowych prowizji.

 

GALERIA STUDIO

wtorek – niedziela 12:00 – 19:00

 

 

 

WJAZD / PARKING

ograniczenia w związku z budową MSN

 

 

STUDIO teatrgaleria

Pl. Defilad 1
Pałac Kultury i Nauki
00-901 Warszawa

Organizatorem Teatru jest m. st. Warszawa.

Strona STUDIO teatrgalerii wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie plików cookies, możesz w każdej chwili zablokować je, korzystając z ustawień swojej przeglądarki internetowej.
Wyrażam zgodę