Filmowa wersja przedstawienia

Wydarzenia

Powrót

Cień którego zwierzyną łowca się staje

Filmowa wersja przedstawienia The Shadow Whose Prey the Hunter Becomes

Nadzwyczajny spektakl

New York Times, 2020

W jaki sposób wspólnie podejmujemy decyzje, które leżą w najlepszym interesie naszego społeczeństwa? Trójka aktywistów z niepełnosprawnością intelektualną organizuje publiczne spotkanie dotyczące tego pytania.
W planie: szczera i otwarta dyskusja na temat historii, którą wolelibyśmy ignorować i przyszłości, która szybko wymyka się spod kontroli.

Etyka masowej produkcji żywności, prawa człowieka i wpływ automatyzacji na społeczeństwo zostają zgrabnie wplecione we wciągającą opowieść, która przygląda się niestabilnym fundamentom nowoczesnego społeczeństwa. Aktorzy kwestionują zasady tradycyjnego teatru i ich własne postrzegane ograniczenia, podważając współczesne założenia na temat sztucznej inteligencji i ludzkiego umysłu. Rezultatem jest teatralne objawienie inspirowane (ludzkimi) błędami, mylnymi interpretacjami i wypaczeniami. Jest to bardzo aktualne przypomnienie, że nikt nie jest samowystarczalny i wszyscy ponosimy odpowiedzialność.

Cień którego zwierzyną łowca się staje snuje opowieść dotykającą praw człowieka, polityki seksualności oraz przewidywanej dominacji sztucznej inteligencji. To przebiegłe teatralne objawienie inspirowane pomyłkami, błędnymi interpretacjami, zwodniczymi twierdzeniami i nieporozumieniami, które przypomina nam, że nikt nie jest samowystarczalny, a odpowiedzialność spoczywa na nas wszystkich.
Cień którego zwierzyną łowca się staje to opowieść o publicznych konsultacjach – spotkaniu w rodzaju tych, na które liczymy w pewnego rodzaju demokracji.
W jaki sposób wspólnie podejmujemy decyzje, które leżą w najlepszym interesie społeczeństwa obywatelskiego? To spektakl o indywidualnej i wspólnej odpowiedzialności.

Prezentacja po europejskiej premierze na festiwalu Kunstendesarts w Brukselii w maju 2022.

Back to Back Theatre tworzy nowe formy współczesnego przedstawienia na bazie pomysłów i doświadczeń jedynego w swoim rodzaju zespołu aktorskiego złożonego z osób z niepełnosprawnościami, nagłaśniając społeczne i polityczne zagadnienia, które przemawiają do wszystkich ludzi.
Od 30 lat członkowie Back to Back Theatre tworzą dzieła kwestionujące założenia dotyczące tego, co jest w teatrze możliwe, jak również przekonania o nich samych i innych ludziach. Opowieści, które przybliżają przeplatają to, co osobiste, polityczne i kosmiczne. Stawiają na ciekawość i zainteresowanie żywą chwilą, tym co znajduje się wewnątrz i pomiędzy.

Zespół teatralny z Geelong to jeden z najbardziej rozpoznawalnych i uznanych na świecie współczesnych teatrów australijskich.
Poza działaniami teatralnymi Back to Back szeroko współpracuje ze społecznościami na całym świecie, skupiając się na osiągnięciach artystycznych i zwiększaniu włączenia społecznego osób z niepełnosprawnościami.

 

Autorzy: Mark Deans, Michael Chan, Bruce Gladwin, Simon Laherty, Sarah Mainwaring, Scott Price, Sonia Teuben
Kompozycje: Luke Howard Trio – Daniel Farrugia, Luke Howard, Jonathon Zion
Występujący: Mark Deans, Michael Chan, Bruce Gladwin, Simon Laherty, Sarah Mainwaring, Scott Price, Sonia Teuben
Reżyseria: Bruce Gladwin
Projekt ekranu: Rhian Hinkley, lowercase
Światło: Andrew Livingston, bluebottle
Kostiumy: Shio Otani
Dźwięk: Lachlan Carrick
Konsultacja scenariusza: Melissa Reeves
Inspicjentka: Alana Hoggart
Reżyseria dźwięku: Thomas Campbell
Kierownik produkcji: Bao Ngouansavanh
Wsparcie artystów: Erin Watson
Opracowanie kreatywne: Michael Chan, Mark Cuthbertson, Mark Deans, Rhian Hinkley, Bruce Gladwin, Simon Laherty, Pippin Latham, Andrew Livingston, Sarah Mainwaring, Victoria Marshall, Scott Price, Brian Tilley, Sonia Teuben
Produkcja: Alison Harvey, Tanya Bennett
Producentka wykonawcza: Alice Nash

Cień którego zwierzyną łowca się staje powstał na wspólne zamówienie Carriageworks, Theater der Welt 2020, Düsseldorf, the Keir Foundation, the Thyne Reid Foundation oraz The Anthony Costa Foundation, przy wsparciu Creative Partnerships Australia przez Plus 1, ze wsparcie, rozwoju projektu ze strony Geelong Arts Centre, Arts Centre Melbourne, Melbourne International Arts Festival, the Une Parkinson Foundation, The Public Theater (Nowy Jork) oraz ArtsEmerson (Boston).

 

Partner: Ambasada Australii w Polsce

 

KASA BILETOWA

 

w tygodniu: poniedziałek—piątek
czynna na godzinę przed spektaklem
dyżur telefoniczny w godzinach 12.00–18.00

 

w weekendy: sobota—niedziela
czynna w godzinach 14.00–19.00
oraz na godzinę przed spektaklem

 

 

KONTAKT

dyżur telefoniczny: +48 505 106 891
email: bilety@teatrstudio.pl

 

BILETY ONLINE

Bilety na spektakle → dostępne online bez dodatkowych prowizji.

 

GALERIA STUDIO

wtorek – niedziela 12:00 – 19:00

 

 

WJAZD / PARKING

 

 

STUDIO teatrgaleria

Pl. Defilad 1
Pałac Kultury i Nauki
00-901 Warszawa

Organizatorem Teatru jest m. st. Warszawa.

Strona STUDIO teatrgalerii wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie plików cookies, możesz w każdej chwili zablokować je, korzystając z ustawień swojej przeglądarki internetowej.
Wyrażam zgodę