Hamer

Historia Karoliny Hamer to gotowy materiał na pełen zwrotów akcji film biograficzny o mistrzyni pływania i biseksualnej kobiety z niepełnosprawnością w jednej osobie. Bywa poważnie, ale będzie także śmiesznie. Razem z Karoliną odwiedzamy peerelowskie blokowiska i światowe baseny olimpijskie. W hiphopowym rytmie i oryginalnej solowej formule scenicznej płyniemy przez Tychy, Warszawę, Europę, Amerykę Południową i szpitale - wprost na protesty uliczne i sejmowe, aż do pytań o miejsce kobiet i osób nienormatywnych we współczesnym społeczeństwie. Płyniecie z nami?

Karolina Hamer rzuca nowe wyzwanie. Sobie i publiczności. Pływaczka i aktywistka, zdobywczyni 173 medali – również na Mistrzostwach Świata i Europy, jedna z liderek protestu osób z niepełnosprawnościami, która dokonała pierwszego w polskim sporcie coming outu. Tym razem wystąpi w pierwszym na świecie sit-upie. Sit-up to zaczepka do przemyśleń. Zupełnie nowa, solowa sceniczna formuła komediowo-dramatyczna. Pozwala na wspólne, głębokie zanurzenie w opowieści o byciu ziomalką z osiedla w Tychach, mistrzynią pływania, biseksualną kobietą z niepełnosprawnością. W hiphopowym rytmie, w stylu dowolnym, płyniemy przez peerelowskie blokowiska i baseny olimpijskie, szpitale, szkoły, protesty sejmowe i uliczne – aż do brzegu, do pytania o miejsce, w którym jesteśmy jako społeczeństwo, o miejsce w nim kobiet i osób nienormatywnych. O to, jak urządzamy świat. Będzie śmiesznie.


Dziękujemy Ośrodkowi Inflancka Aktywna Warszawa za udostępnienie obiektu do zdjęć

 

Twórcy

W ROLI GŁÓWNEJ

Karolina Hamer

reżyseria

Justyna Sobczyk

scenariusz

Karolina Hamer, Magdalena Staroszczyk

dramaturgia, praca ze słowem

Magdalena Staroszczyk

scenografia, kostiumy

Magdalena Łazarczyk

światło

Dariusz Zabiegałowski

muzyka

Sebastian Świąder

wizualizacja

Łukasz Sosiński

pomysł

Justyna Sobczyk, Justyna Lipko Konieczna

produkcja

Teatr 21: Marceli Sulecki

kierowniczka produkcji

Monika Balińska

inspicjentka

Maria Lejman-Kasz

Obsada

KAROLINA HAMER

Recenzje

Witold Mrozek / Gazeta Wyborcza

Jej historia to gotowy materiał na film. Stand-up paraolimpijki bawi i uczy. Hamer ma to, co nazywa się mocną sceniczną obecnością. Zagarnia publiczność i rzuca jej wyzwanie, jednocześnie świetnie nawiązując z nią kontakt. Buduje na scenie wizerunek twardej, pewnej siebie dziewczyny z Tych, która idzie po swoje i nie boi się opowiadać o niekiedy dramatycznych porażkach. I która wreszcie sprzeciwia się próbom traktowania jako maskotki czy to ruchu paraolimpijskiego, czy feministycznego, czy LGBTQ.

Marcelina Obarska / Culture.pl

„Hamer" jest kameralnym spektaklem o dużej mocy. To przykład praktycznej realizacji głoszonych przez Teatr 21 postulatów dotyczących dostępu do sceny, reprezentacji i sprawczości osób z niepełnosprawnościami. Ale to także przyczynek do namysłu nad konstruowanymi społecznie pojęciami niepełnosprawności i sprawności oraz napięciem między nimi.

Spektakle

 

KASA BILETOWA

 

 

pn-pt czynna na godzinę przed spektaklem oraz
dyżur telefoniczny w godz: 12.00–18.00

 

sb-nd czynna w godz: 14.00–19.00
oraz na godzinę przed spektaklem

 

Bilety na spektakle → dostępne online bez dodatkowych prowizji.

 

+48 505 106 891
bilety@teatrstudio.pl

 

 

 

WJAZD / PARKING

ograniczenia w związku z budową MSN

 

 

STUDIO teatrgaleria

Pl. Defilad 1
Pałac Kultury i Nauki
00-901 Warszawa

Organizatorem Teatru jest m. st. Warszawa.

Strona STUDIO teatrgalerii wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie plików cookies, możesz w każdej chwili zablokować je, korzystając z ustawień swojej przeglądarki internetowej.
Wyrażam zgodę