en
 

Hamer

reż. Justyna Sobczyk

w partnerstwie z Teatrem 21

SPEKTAKL

Powrót

Hamer

Karolina Hamer rzuca nowe wyzwanie. Sobie i publiczności. Pływaczka i aktywistka, zdobywczyni 173 medali – również na Mistrzostwach Świata i Europy, jedna z liderek protestu osób z niepełnosprawnościami, która dokonała pierwszego w polskim sporcie coming outu. Tym razem wystąpi w pierwszym na świecie sit-upie. Sit-up to zaczepka do przemyśleń. Zupełnie nowa, solowa sceniczna formuła komediowo-dramatyczna. Pozwala na wspólne, głębokie zanurzenie w opowieści o byciu ziomalką z osiedla w Tychach, mistrzynią pływania, biseksualną kobietą z niepełnosprawnością. W hiphopowym rytmie, w stylu dowolnym, płyniemy przez peerelowskie blokowiska i baseny olimpijskie, szpitale, szkoły, protesty sejmowe i uliczne – aż do brzegu, do pytania o miejsce, w którym jesteśmy jako społeczeństwo, o miejsce w nim kobiet i osób nienormatywnych. O to, jak urządzamy świat. Będzie śmiesznie.


Dziękujemy Ośrodkowi Inflancka Aktywna Warszawa za udostępnienie obiektu do zdjęć

 

Twórcy

W ROLI GŁÓWNEJ

Karolina Hamer

reżyseria

Justyna Sobczyk

scenariusz

Karolina Hamer, Magdalena Staroszczyk

dramaturgia, praca ze słowem

Magdalena Staroszczyk

scenografia, kostiumy

Magdalena Łazarczyk

światło

Dariusz Zabiegałowski

muzyka

Sebastian Świąder

wizualizacja

Łukasz Sosiński

pomysł

Justyna Sobczyk, Justyna Lipko Konieczna

produkcja

Teatr 21: Marceli Sulecki

kierowniczka produkcji

Monika Balińska

inspicjentka

Maria Lejman-Kasz

Obsada

KAROLINA HAMER

Recenzje

Magdalena Hierowska
TEATR DLA WSZYSTKICH

Spektakl „Hamer” w reżyserii Justyny Sobczyk rozpoczął interesujący etap w sposobie postrzegania materii teatralnej. Ta wyjątkowa produkcja, powstała dzięki współpracy Teatru 21 i Teatru Studio, szokuje, zachwyca, bawi i wzrusza gorzką łzą bezsilności. Konwencja sit–up’u, jak określiły ją pomysłodawczynie spektaklu (...), jest nie tylko żartobliwą zaczepką, ale także słusznym punktem, od którego powinna zacząć się poważna i szczera rozmowa o świecie tonącym w iluzjach szczęśliwego życia.

Spektakle

 

KASA BILETOWA

 

czynna codziennie (pn-nd):
w godzinach 14.00-19.00
(lub do rozpoczęcia spektaklu)

 

+48 22 656 69 41
+48 22 656 69 42
bilety@teatrstudio.pl

Strona STUDIO teatrgalerii wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie plików cookies, możesz w każdej chwili zablokować je, korzystając z ustawień swojej przeglądarki internetowej.
Wyrażam zgodę