Zespół

Powrót

Danuta Grochowska

Zastępczyni Dyrektora

 

Absolwentka Wydziału Wiedzy o Teatrze warszawskiej Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza, wcześniej studiowała kulturoznawstwo (specjalność: teatrologia) na Uniwersytecie Łódzkim. Doświadczenie zawodowe zdobywała w instytucjach kultury zarówno o statusie narodowych (Teatr Wielki-Opera Narodowa w Warszawie), marszałkowskich (Opera Bałtycka w Gdańsku) i miejskich (Nowy Teatr w Warszawie, Bałtycka Agencja Artystyczna BART). W latach 1999-2008 pracowała w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej w Warszawie – w dziale impresariatu (do 2004), główny specjalista-asystent dyrektora artystycznego (do 2006) i główny specjalista ds. Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Moniuszki. Współpracowała jako asystentka-koordynatorka m.in. z Mariuszem Trelińskim przy produkcjach operowych Don Giovanni, Otello, Dama pikowa, Eugeniusz Oniegin, Cyganeria, Andrea Chenier; Krzysztofem Warlikowskim – Ubu rex, Wozzeck, Achimem Freyerem – Czarodziejski flet. Była także asystentką-koordynatorką przy produkcjach Mariusza Trelińskiego w Teatrze Wielkim w Poznaniu (Andrea Chenier) oraz Staatsoper Berlin (Dama pikowa).

Od 2008 do 2010 roku związana była z Nowym Teatrem Krzysztofa Warlikowskiego w Warszawie (koordynatorka pracy artystycznej). W latach 2011-2016 pracowała jako zastępczyni dyrektora Opery Bałtyckiej w Gdańsku gdzie odpowiedzialna była m.in. za realizację projektów w czasie polskiej Prezydencji w UE oraz projekty międzynarodowe w Chinach, Turcji, Francji, Wielkiej Brytanii, Niemczech. Nadzorowała produkcje premierowe realizowane przez instytucję. W latach 2017-2022 kierowała biurem Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot i była główną producentką-koordynatorką Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego Sopot Classic. W 2023 roku  współpracowała z Bałtycką Agencją Artystyczną BART jako producentka 13. Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego Sopot Classic.

Z Teatrem Studio współpracuje od 2021 roku, a od grudnia 2022 związała się z tą instytucją etatowo. Od 1 października 2023 pełni obowiązki zastępczyni dyrektora.

 

KASA BILETOWA

w tygodniu: poniedziałek—piątek
czynna na godzinę przed spektaklem

 

w weekend: sobota—niedziela
czynna w godzinach 14.00–19.00
lub do rozpoczęcia spektaklu/wydarzenia

 

DYŻUR TELEFONICZNY

w tygodniu: poniedziałek—piątek
w godzinach  12.00–18.00

 

telefon: +48 505 106 891
email: bilety@teatrstudio.pl

 

BILETY ONLINE

Bilety na spektakle → dostępne online bez dodatkowych prowizji.

 

 

 

WJAZD / PARKING

ograniczenia w związku z budową MSN

 

 

STUDIO teatrgaleria

Pl. Defilad 1
Pałac Kultury i Nauki
00-901 Warszawa

Organizatorem Teatru jest m. st. Warszawa.

Strona STUDIO teatrgalerii wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie plików cookies, możesz w każdej chwili zablokować je, korzystając z ustawień swojej przeglądarki internetowej.
Wyrażam zgodę