Serotonin

adaptation of the novel by Michel Houellebecq

dir. Paweł Miśkiewicz

Events

Return
photo. Krzysztof Bieliński

Serotonin

“Serotonin” written by Michel Houellebecq is a tragicomic story about depression and first theatrical adaptation of this loudest book of the year 2019. An acclaimed contemporary writer provokes once again with his diagnoses.

Twórcy

AUTHOR

Michel Houellebecq

TRANSLATION

Beata Geppert

DIRECTOR

Paweł Miśkiewicz

ADAPTATION

Joanna Bednarczyk i Paweł Miśkiewicz

SCENOGRAPHY

Barbara Hanicka

DRAMATURGY

Joanna Bednarczyk

MUSIC

Anna Zaradny

LIGHT DIRECTION

Marek Kozakiewicz

DIRECTOR'S ASSISTANT

Mateusz Smoliński

PRODUCTION MANAGER

Justyna Pankiewicz

STAGE MANAGER

Zuzanna Prusińska

PRODUCTION ASSISTANTS

Jolanta Jankowska

Reviews

Dawid Dudko / Onet.pl

"Serotoninę" warto obejrzeć przede wszystkim dla aktorek. W opowieści skupionej na mężczyźnie najbardziej skomplikowane i ironiczne są kobiety. Z Haliną Rasiakówną będziecie chcieli się umówić, z Martą Ziębą napić, z Sonią Roszczuk zakumplować, a z Dominiką Biernat pośmiać z męskiego ego. Wiadomo nie od dziś, że Miśkiewiczowi z kobietami jest po drodze. Wyobrażam sobie tą inscenizację wyłącznie z kobiecej perspektywy.

Witold Mrozek / Gazeta Wyborcza

Impotencja, Unia Europejska, depresja i męskie narzekanie. W Teatrze Studio w Warszawie Paweł Miśkiewicz i Joanna Bednarczyk adaptują "Serotoninę" Houellebecqa przeciw Houellebecqowi, a zarazem wiernie i przewrotnie. Można by powiedzieć, że to taki interpretacyjny strajk włoski.

Partner spektaklu

Plays

 
Strona STUDIO teatrgalerii wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie plików cookies, możesz w każdej chwili zablokować je, korzystając z ustawień swojej przeglądarki internetowej.
Wyrażam zgodę