Aktorzy

Return

Wiktoria Kruszczyńska

Aktorka filmowa, teatralna, serialowa i performatywna. Studentka Szkoły Filmowej w Łodzi. W 2020/21 roku występowała w performatywnej grupie teatru tańca Psychoteatr. W 2021 roku zagrała w spektaklu the dogs leap on Actaeon Oskara Sadowskiego w Teatrze Polskim w Podziemiu. Rok później wystąpiła w zastępstwie w spektaklach STUDIO Narkotyki Oskara Sadowskiego i Bowie w Warszawie Marcina Libera. W spektaklu dyplomowym 3 Siostry. Wariacje w reżyserii Franciszka Szumińskiego zagrała rolę Iriny.

Jej debiut filmowy to Wszystkie nasze strachy w reżyserii Łukasza Rondudy. Zagrała też w serialu Królowa Łukasza Kośmickiego. Udzielała głosu jako lektorka w słuchowisku Post Mortem. Historia Zofii Dwornik. Zagrała w docenionych na festiwalach filmach krótkometrażowych m.in.: Gruby Melon  czy Followers. Odpalaj Lajwa. W jasełkach grała Osiołka.


fot. Rafał Milach → więcej tutaj

Plays

W repertuarze

  • Brak

 
Strona STUDIO teatrgalerii wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie plików cookies, możesz w każdej chwili zablokować je, korzystając z ustawień swojej przeglądarki internetowej.
Wyrażam zgodę