Aktualności

Powrót

Daty spotkań na platformie zoom: 10 i 17 grudnia (soboty) 2022 r., w godz. 10.00-12.30

Chęć swojego udziału będzie można zgłosić poprzez przesłanie wypełnionego formularza  → WYPEŁNIJ FORMULARZ
Termin nadsyłania aplikacji: 8 grudnia 2022
Spotkania będą tłumaczone na język polski.

Jakie rodzaje najbliższych kontaktów można utrzymać na odległość przy pomocy głosu? To pytanie patronuje ostatnim projektom Samary Hersch, artystki dzielącej pracę i życie pomiędzy australijskim Melbourne i holenderskim Amsterdamem. Celem najnowszego badania / warsztatu jest zakwestionowanie stereotypowych przepaści pokoleniowych i budowanie nowych perspektyw poprzez spotkania i uczucie odkrywania zapomnianego aspektu dialogu.

Sesje będą dotyczyć tematów związanych z tym, jak radzimy sobie z niepewnością, nieznanym, a także ciałem i polityką ciała. Uczestnicy mogą spodziewać się szeregu zabawnych i prowokacyjnych rozmów, które pozwolą na przyjrzenie się, w jaki sposób słuchamy, mówimy i zachowujemy się razem, niezależnie od odległości i wieku.

Zainspirowane wcześniejszymi pracami, takimi jak „Wiedzy o ciele” (Body of Knowledge) i „Seks i Śmierć” (Sex and Death), które skupiają się na transformacyjnym potencjale rozmowy w performansie, te warsztaty będą dalej eksplorować nieoczekiwane formaty słuchania, mówienia i spotkania, koncentrując się na międzypokoleniowym kontakcie.

Do tej przestrzeni warsztatowej Samara Hersch zaprasza nastolatki i nastolatków, seniorki i seniorów z Polski do wspólnego rozpoczęcia dialogu i wypracowania nowych sposobów bycia razem, na odległość i ponad podziałami wiekowymi.
Chęć swojego udziału będzie można zgłosić poprzez przesłanie wypełnionego formularza dostępnego na stronie STUDIO teatrgaleria www.teatrstudio.pl oraz projektu www.openstudios.pl

Rozmowy nie zostaną wykorzystane poza warsztatem – będą okazją do wglądu w rozwój nowych formatów artystycznych i partycypacyjnych.
Spotkania będą tłumaczone na język polski.

 

Twórczość Samary Hersch jest zakorzeniona w partycypacyjnym, międzypokoleniowym dyskursie, który analizuje bliskość poprzez dystans i niehierarchiczne formy dzielenia się wiedzą. W jednej ze swoich ostatnich prac, Wiedzy o ciele (Body of Knowledge), zachęca nastolatki z całego świata, by dzwoniły do teatru i rozmawiały z publicznością o najważniejszych dla nich sprawach. Podobnie było w przypadku pracy Seks i Śmierć (Sex and Death), w ramach której zaprosiła performerów po osiemdziesiątce do poprowadzenia rozmów mających na celu destygmatyzację starzejącego się ciała. W swoich najnowszych poszukiwaniach Hersch interesuje się zbliżeniem do siebie i pracą z grupami nastolatków i seniorów, by zastanowić się nad tym jak, poprzez rozmowy rozumiane jako performans, mogą się wyłonić krytyczne i radykalne spojrzenia na niepewność, nadzieję i zmiany.

BIO
Samara Hersch jest artystką i reżyserką, która w ramach swojej praktyki zajmuje się poszukiwaniami na przecięciu współczesnego performansu i zaangażowania społecznego. Niedawno uzyskała magisterium w Das Theatre w Amsterdamie. Prowadzone przez nią obecnie poszukiwania dotyczą publicznych aktów intymności, które zgłębia poprzez wyobrażanie sobie nowych, artystycznych ram, w które mogą się wpasować nieprofesjonalni performerzy i publiczność. Jedna z jej ostatnich prac z udziałem młodzieży, zatytułowana Wszyscy wiemy, co się dzieje (We All Know What’s Happening), otrzymała w 2019 roku nagrody jurorów i publiczności Zurcher Theater Spektakel. Najnowsza praca z młodzieżą, Wiedza o ciele, była prezentowana na After Winter Festival, BUDA Kortrijk w Belgii, Spielart Festival w Monachium i Liveworks Festival w Sydney oraz na festiwalu SICK! w Manchesterze. W 2020 roku, ze względu na ograniczenie podróży wynikające z pandemii COVID-19, na wspólne zamówienie Kampnagel Sommer Festival i Zurcher Theater Spektakel powstała „domowa” wersja Wiedzy o ciele (Body of Knowledge), która niedawno została wybrana do zaprezentowania podczas niemieckiego Impulse Theatre Festival. Samara jest aktualnie artystką-rezydentką w Theatre Rotterdam.

 

 

KASA BILETOWA

 

w tygodniu: poniedziałek—piątek
czynna na godzinę przed spektaklem

 

w weekend: sobota—niedziela
czynna w godzinach 14.00–19.00
lub do rozpoczęcia spektaklu/wydarzenia

 

DYŻUR TELEFONICZNY

w tygodniu: poniedziałek—piątek
w godzinach  12.00–18.00

 

telefon: +48 505 106 891
email: bilety@teatrstudio.pl

 

BILETY ONLINE

Bilety na spektakle → dostępne online bez dodatkowych prowizji.

 

GALERIA STUDIO

 

18 maja 2024 NOC MUZEÓW
20:00-24:00 (wstęp wolny)

19 maja czynna do godz. 17:00
30 maja nieczynna (Boże Ciało)

 

 

 

WJAZD / PARKING

ograniczenia w związku z budową MSN

 

 

STUDIO teatrgaleria

Pl. Defilad 1
Pałac Kultury i Nauki
00-901 Warszawa

Organizatorem Teatru jest m. st. Warszawa.

Strona STUDIO teatrgalerii wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie plików cookies, możesz w każdej chwili zablokować je, korzystając z ustawień swojej przeglądarki internetowej.
Wyrażam zgodę