Misja

Powrót

STUDIO teatrgaleria to pracownia artystyczna, miejsce twórczych poszukiwań prowadzonych przez artystów różnych dziedzin sztuki. W nawiązaniu do swojej awangardowej tradycji, z Witkacym jako patronem, Studio jest przestrzenią wolnej wypowiedzi, w której przenikają się różne dyscypliny: teatr, sztuki wizualne, muzyka, film, taniec. Zgodnie z myślą autora teorii Czystej Formy zapraszani do współpracy twórcy mają tu możliwość prowadzenia eksperymentów estetycznych. Studio tworzy MIEJSCE, w którym można myśleć inaczej o rzeczywistości, bo chce tę rzeczywistość zmieniać. Punktem wyjścia jest dla nas pytanie o przyszłość teatru artystycznego w Polsce i w Europie, a konkretnie o to, w jaki sposób może on bronić swojej pozycji w obecnej sytuacji społecznej, ekonomicznej i politycznej.

 

Studio to miejsce otwarte i demokratyczne. Gwarantujemy wolność w doborze tematów i środków wyrazu, liczy się dla nas koncepcja, a nie konwencja, partnerstwo, a nie gwiazdorstwo. Nie ma tu uprzywilejowanych, wszystkich obowiązuje ten sam etos pracy. Aktor STUDIO jest świadomym artystą, którego rola w spektaklu nie ogranicza się do bycia elementem inscenizacji.
Sztuki wizualne w STUDIO zajmują istotne miejsce. Chcemy współtworzyć dzisiejszą scenę artystyczną, dawać jej możliwość poszerzenia obszaru działania, być platformą wymiany wiedzy i doświadczeń. Galeria Studio jest dzisiaj największą miejską przestrzenią prezentacji sztuki współczesnej. To wielki potencjał. Stwarza możliwość edukacji artystycznej, jest partnerem dla wielkich instytucji publicznych, dla organizacji pozarządowych, dla artystów. Galeria Studio, działająca w strukturze STUDIO, będzie nadal wykorzystywać potencjał miejsca i lokalnej swoistej tradycji, zaś unikatowa Kolekcja Studio, nasz ogromny atut, została w ostatnich latach zmodernizowana i przystosowana do wysokich standardów opieki nad działami sztuki. Dzięki temu ma szansę w jeszcze większym stopniu zaistnieć w świadomości odbiorców z miasta i kraju.

 

Misja STUDIO to szeroko rozumiana działalność kulturotwórcza, ale także działalność edukacyjna: chcemy popularyzować współczesną sztukę we wszystkich jej odmianach i gatunkach. Misję realizujemy poprzez prezentację spektakli i wydarzeń własnych i gościnnych z repertuaru współczesnego, stworzonego również specjalnie na zamówienie STUDIO. Nad realizacją misji czuwa zespół kompetentnych, ambitnych, profesjonalnych pracowników i współpracowników przy współudziale publicznych, zarówno państwowych, jak i samorządowych instytucji artystycznych oraz organizacji pozarządowych. STUDIO tworzy sieć pokrewnych instytucji, otwiera się na partnerstwo i dialog.

 

Wszelkie podejmowane działania są transparentne, odbywają zgodnie z przepisami prawa, z zachowaniem najwyższych standardów zarządzania i z wykorzystaniem dobrych praktyk.

 

KASA BILETOWA

 

Od 1 lipca do 18 lipca kasa nieczynna.
Od 19 lipca do 16 sierpnia kasa nieczynna i brak dyżuru telefonicznego.

 

 

DYŻUR TELEFONICZNY

w tygodniu: poniedziałek—piątek
w godzinach  12.00–18.00
telefon: +48 505 106 891
email: bilety@teatrstudio.pl

w weekend: sobota—niedziela
kasa nieczynna, brak dyżuru telefonicznego

 

 

 

BILETY ONLINE

Bilety na spektakle → dostępne online bez dodatkowych prowizji.

 

GALERIA STUDIO

wtorek – niedziela 12:00 – 19:00

 

 

 

WJAZD / PARKING

ograniczenia w związku z budową MSN

 

 

STUDIO teatrgaleria

Pl. Defilad 1
Pałac Kultury i Nauki
00-901 Warszawa

Organizatorem Teatru jest m. st. Warszawa.

Strona STUDIO teatrgalerii wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie plików cookies, możesz w każdej chwili zablokować je, korzystając z ustawień swojej przeglądarki internetowej.
Wyrażam zgodę