spektakl archiwalny Biesy Biesy, demony chcą zaszczepić w naszych głowach myśl, że zabójstwo przestało być zabójstwem i że jesteśmy wolni, aż po upojenie zabijania siebie i innych. To lekcja totalitaryzmu i nauka nieszczęścia.
spektakl archiwalny Biesy VR To spektakl-wystawa, prototyp nowego utworu teatralnego, adaptacja powstałego w 2018 roku spektaklu Natalii Korczakowskiej do nowego medium – wirtualnej rzeczywistości. 11-12 czerwca w trakcie maratonu teatralnego (w godz. 10:00-22:00) w ramach Jubileuszu 50 -lecia STUDIO.
spektakl archiwalny Chroma Adaptacja książki Dereka Jarmana "Chroma: księga kolorów" w reżyserii Grzegorza Jaremki
spektakl archiwalny Dobrze ci tego nie opowiem Opowieści o wojnie było zbyt wiele, dlatego już ich nie słuchamy albo zamieniamy je w umoralniający kicz, dopasowując do wyznawanej aktualnie ideologii. Jak wojna, która była prawie sto lat temu, jest wciąż obecna dzisiaj, w jaki sposób przekłada się na nasze doświadczanie świata i samych siebie,
spektakl archiwalny Hamer W hiphopowym rytmie, w stylu dowolnym, płyniemy przez peerelowskie blokowiska i baseny olimpijskie, szpitale, szkoły, protesty sejmowe i uliczne – aż do brzegu, do pytania o miejsce, w którym jesteśmy jako społeczeństwo, o miejsce w nim kobiet i osób nienormatywnych. O to, jak urządzamy świat. Będzie śmiesznie.
spektakl archiwalny Kartoteka rozrzucona Kartoteka Różewicza funduje widzowi obraz pokoju Bohatera, przez który „przechodzi ulica“ przepełniona głosami. Reżyseria Radosław Rychcik.
spektakl archiwalny Malina "Malina" to spektakl, koncert i sesja medytacyjna w jednym. Próba wytworzenia alternatywnych form bliskości i empatii. Punktem wyjścia do projektu był życiorys i działalność Maliny Michalskiej, jednej z pierwszych propagatorek jogi w Polsce, autorki popularnego podręcznika Hatha-Joga dla wszystkich, aktorki i tancerki.
spektakl archiwalny Matka Makryna Monodram Ireny Jun na podstawie poematu Juliusza Słowackiego „Rozmowa z Matką Makryną Mieczysławską” i książki Jacka Dehnela „Matka Makryna”. Siostrę Makrynę Mieczysławską uznano za uosobienie męczeńskich losów Polski a w rzeczywistości nigdy nie była zakonnicą, a ślady jej „męczeństwa” to pamiątka po mężu: uzależnionym od alkoholu, używającym przemocy carskim oficerze.
spektakl archiwalny Monstera Spektakl Marty Ziółek wypływa z oddechowych i cielesno-emocjonalnych doznań dziewięciu artystek. Zanurzona w kobiecych narracjach, polityce oddychania i somatyce MONSTERA podejmuje wątki relacyjnej natury ciała, jego zmysłowych wycieków oraz niestabilnych granic.
spektakl archiwalny Narkotyki „Narkotyki” Witkacego to pozycja przewrotna. Publicystyka pisana przez kontrowersyjnego artystę w okresie, kiedy czuł się odrzucony, nierozumiany przez krytykę oraz czytelników miała prowokować publiczność, oczyścić pisarza z niepochlebnych opinii i ukazać Witkacego w nowej roli – artysty zaangażowanego.
spektakl archiwalny Nazywam się Tamara Biakow i jestem legendą W rolę tytułową fikcyjnej śpiewaczki wciela się charyzmatyczna Ewa Błaszczyk, kreśląca poruszającą opowieść o pamięci, tożsamości i historii, którą niesie każdy z nas. Sceniczny portret Tamary Biakow to rzecz o notorycznym zabijaniu przeszłości.
spektakl archiwalny Opera dla głuchych Słowo, sygnał, hałas, muzyka, szum. Jak często zwracasz uwagę na to, że dźwięk pozwala Ci skomunikować się, zorientować w przestrzeni, ostrzega przed niebezpieczeństwem, jest nośnikiem uczuć i informacji? Za jego pomocą i dzięki niemu odnajdujemy się w rzeczywistości. Nie wszyscy. W tej samej rzeczywistości funkcjonują osoby głuche – „obcokrajowcy” pozbawieni możliwości nawigacji w „naszej” audiosferze.
spektakl archiwalny Plath Sylwia Plath to postać-ikona. Najbardziej znana poetka XX wieku, której samobójcza śmierć do dziś wydaje się niesprawiedliwa. Dopiero bliższe przyjrzenie się jej biografii pozwala zrozumieć, że jej życie było podróżą po intensywności. Gorzkie romanse, niechciany heroizm, nieustanne, toksyczne dążenie do perfekcji odsłaniają tajemnice Plath. Poznaj je oglądając ten przejmujący spektakl o pasji, namiętności i walce z destrukcyjnymi wzorcami. Czy jesteś gotów na tę pełną napięcia i emocji podróż?
spektakl archiwalny Przemiany Dorastanie to wariactwo. Wszystko dzieje się szybko i gwałtownie. Na żadnym innym etapie życia człowiek nie ulega przemianom tak potężnym, jak w tym okresie. Czy to jednak my się zmieniamy, czy zdejmujemy maski, które pokazaliśmy ludziom wokół nas? Czy przemiana jest konieczna? Spektakl o dorastaniu reżyseruje Michał Borczuch.
spektakl archiwalny Serotonina Bestsellerowa powieść Michela Houellebecqa powraca na scenę. Tragikomiczne rozterki 46-letniego urzędnika (jednocześnie Marcin Czarnik i Paweł Miśkiewicz), to zjadliwy portret burżuazyjnego życia na poziomie, które choć oferuje paletę leków na depresję, nie chroni przed duchową pustką. Reżyseruje Paweł Miśkiewicz.
spektakl archiwalny Żaby Autorski spektakl Michała Borczucha inspirowany fragmentami komedii greckich Arystofanesa (Żaby, Chmury, Ptaki), powieścią Krzysztofa Niemczyka „Kurtyzana i pisklęta” oraz aktorskimi improwizacjami.
spektakl archiwalny Złota Skała Robert Brylewski był jedną z najważniejszych postaci polskiej kultury ostatniego półwiecza. Jako lider Kryzysu, Brygady Kryzys, Armii, Izraela tworzył muzykę, która w przejmujący sposób rejestrowała swoją współczesność.