Aria di potenza

ŚWIATOWA PREMIERA 30.08.2022

PLAC DEFILAD przed głównym wejściem do PKiN

SPEKTAKL

Powrót
fot. Sisi Cecylia

Aria di potenza

Plenerowy happening operowy w reżyserii Krystiana Lady, połączony z pokazem kolekcji modowej/kostiumów Gosi Baczyńskiej z okazji Jubileuszu 25-lecia pracy artystycznej. Na scenie obok pierwszej damy polskiej opery Małgorzaty Walewskiej wystąpią po raz pierwszy w Polsce: amerykańska barytonistka Lucia Lucas oraz obdarzony spektakularnym głosem francuski sopranista Théo Imart.

Plenerowy happening ARIA DI POTENZA w reżyserii Krystiana Lady to niekonwencjonalna synteza opery, mody i polityki. Osobowości ze świata międzynarodowej opery z Małgorzatą Walewską na czele zaprezentują niebanalne interpretacje przemówień ze współczesnych scen politycznych – od Białego Domu przez Wiejską po Kreml. Polityczna retoryka zostanie zestawiona ze spektakularnymi ariami z popularnego repertuaru operowego.

Pomysłodawca projektu Krystian Lada, polski reżyser z międzynarodowymi sukcesami, zaprosił do współpracy uznaną projektantkę, Gosię Baczyńską. Jej operowe w wyrazie kreacje zabłysną u stóp Pałacu Kultury. Nominowany do Paszportów Polityki kompozytor Rafał Ryterski jest autorem elektroakustycznej oprawy wydarzenia.

 

Aria to moment, w którym śpiewak skupia uwagę widzów w pełni na sobie i jest w stanie rozbudzać emocje, a także nimi manipulować. Podobnie jak każdego dni robią to politycy w swoich przemówieniach, aby zdobyć naszą sympatię lub zniechęcić nas do swoich oponentów. Fascynacja mechanizmami politycznej retoryki i operowy wymiar wydarzeń na współczesnej scenie politycznej były punktem wyjścia dla reżysera Krystiana Lady do stworzenia tego unikalnego projektu. Autorka kostiumów Gosia Baczyńska świętuje tym wydarzeniem 25-lecie międzynarodowej pracy artystycznej. Na scenie obok pierwszej damy polskiej opery Małgorzaty Walewskiej wystąpią po raz pierwszy w Polsce: amerykańska barytonistka Lucia Lucas, która z sukcesami występuje w nowojorskiej MET i londyńskim Covent Garden, oraz obdarzony spektakularnym głosem francuski sopranista Théo Imart. Producentem wydarzenia jest Teatr Studio we współpracy z festiwalem Kunstfest w Weimarze. Happening zostanie zaprezentowany w Polsce tylko jeden raz. Liczba biletów jest ograniczona. Kolejne pokazy odbędą się w ramach europejskich festiwali.

 


Koprodukcja: STUDIO teatrgaleria w ramach projektu PLAC DEFILAD,
współfinansowanego przez m.st. Warszawa oraz Festiwalu Kunstfest Weimar.

Partnerzy: The Airport Society, Goethe Institut Warszawa, Kulturstiftung Thüringen, Stiftung für deutsch-polnische Zusammenarbeit, Instytut Adama Mickiewicza, PKiN

 

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

 

Zostań mecenasem wydarzenia

TWÓRCZYNIE I TWÓRCY

koncepcja, reżyseria i scenografia

Krystian Lada

kostiumy

Gosia Baczyńska

reżyseria świateł i scenografia

Aleksandr Prowaliński

elektronika na żywo

Rafał Ryterski

kierowniczka produkcji

Monika Balińska

inspicjentka

Aleksandra Śliwińska

asystent reżysera

Marcel Orłowski

asystentka produkcji

Aleksandra Łabędzka

Obsada

Lucia Lucas (barytonistka)

Małgorzata Walewska (mezzosopranistka)

Mateusz Zubik (pianista)

William Kelley (pianista)

Théo Imart (sopranista)

Recenzje

Peter Jungblut

Niezwykle imponująca produkcja Teatru Studio z Warszawy, która obecnie prezentowana jest w Niemieckim Teatrze Narodowym w Weimarze. (…) Całość zamyka finałowa scena ze „Zmierzchu bogów” Wagnera, w której szyld z napisem „Przyszłość” zostaje uniesiony i znika w nocnym tle. Obraz robi większe wrażenie niż produkcja na tegorocznym festiwalu w Bayreuth.

Deutschlandfunk

Genialny, bardzo aktualny, precyzyjny.

 

KASA BILETOWA

 

Uwaga!
w dniach 19, 20, 21 czerwca (śr-pt)
brak dyżuru telefonicznego.

 

w tygodniu: poniedziałek—piątek
czynna na godzinę przed spektaklem

 

w weekend: sobota—niedziela
czynna w godzinach 14.00–19.00
lub do rozpoczęcia spektaklu/wydarzenia

 

DYŻUR TELEFONICZNY

w tygodniu: poniedziałek—piątek
w godzinach  12.00–18.00

 

telefon: +48 505 106 891
email: bilety@teatrstudio.pl

 

BILETY ONLINE

Bilety na spektakle → dostępne online bez dodatkowych prowizji.

 

GALERIA STUDIO

wtorek – niedziela 12:00 – 19:00

 

 

 

WJAZD / PARKING

ograniczenia w związku z budową MSN

 

 

STUDIO teatrgaleria

Pl. Defilad 1
Pałac Kultury i Nauki
00-901 Warszawa

Organizatorem Teatru jest m. st. Warszawa.

Strona STUDIO teatrgalerii wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie plików cookies, możesz w każdej chwili zablokować je, korzystając z ustawień swojej przeglądarki internetowej.
Wyrażam zgodę