Dofinansowania z budżetu państwa lub z państwowych funduszy celowych

Powrót

Zadania finansowane lub dofinansowane z budżetu państwa lub z państwowych funduszy celowych:

 

 

 

 

Program „Infrastruktura kultury 2024”
Dofinansowanie z budżetu państwa ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Wniosek na realizację zadania:
Przyjazna i nowoczesna baza techniczna Teatru Studio: doposażenie w sprzęt multimedialny, oświetleniowy oraz akustyczny
Wartość dofinansowania 250.000 zł
Całkowita wartość zadania 672 039,00

 

Jednoroczne zadanie inwestycyjne służy stworzeniu optymalnych warunków dla prowadzenia działalności kulturalnej poprzez zakup wyposażenia technicznego dla Teatru Studio na potrzeby doposażenia kluczowych sekcji w dziale technicznym Teatru tj. multimediów, oświetlenia, akustycznej w celu poprawy i zmiany jakościowej w zakresie sprawności i efektywności funkcjonowania zaplecza materialno-technicznego. Realizacja zwiększy potencjał instytucji kultury i pozwoli na dostosowanie wyposażenia do standardów europejskich oraz wpłynie na wzrost konkurencyjności podmiotu.

 

 

Program: „Narodowa Kolekcja Sztuki Współczesnej 2024”
Dofinansowanie ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu rządowego „Narodowa kolekcja sztuki współczesnej”
Wniosek na realizację zadania:
Rozbudowa Kolekcji Galeria Studio w Teatrze Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza.
Wartość dofinansowania 170.000 zł
Całkowita wartość zadania: 217.000 zł

 

Zakup dzieł sztuki do kolekcji Galerii Studio w Teatrze Studio im S.I. Witkiewicza w Warszawie służy efektywnej rozbudowie zbiorów o prace Teresy Gierzyńskiej, Jolanty Marcolli, Gabriele Stötzer i Diany Lelonek. Kolekcja Galerii Studio została założona przez Józefa Szajnę w 1972 r., są w niej wybitne dzieła artystów polskich i zagranicznych, w tym klasyków: Magdaleny Abakanowicz, Erny Rosenstein, Wojciecha Fangora, Henryka Stażewskiego, Edwarda Krasińskiego, artystów neoawangardy: Ewy Partum, Natalii LL, Jarosława Kozłowskiego czy Roberta Rehfeldta (NRD) i młodszych artystów: Alicji Bielawskiej, Agaty Bogackiej, Agnieszki Grodzińskiej. Zakupione prace Teresy Gierzyńskiej i Jolanty Marcolli wypełniły lukę w zbiorach sztuki neoawangardy. Historyczne prace Gabriele Stötzer (NRD) wzmocniły zbiór o artystów eksperymentalnych z byłych krajów socjalistycznych.

 

 

Program: „Sztuki wizualne 2024”
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.
Wniosek na realizację zadania:
Hanna Orzechowska retrospektywa twórczości
Wartość dofinansowania: 67.560 zł
Całkowita wartość zadania: 110.292,60 zł

 

Celem projektu jest zorganizowanie wystawy Hanny Orzechowskiej (1923-2008) i publikacja katalogu. Hanna Orzechowska podczas studiów, a następnie w swojej wieloletniej praktyce dydaktyczno-naukowej, związana była z Wyższą Szkołą Sztuk Plastycznych w Łodzi. W latach 40. XX wieku, obok Haliny Olszewskiej, Judyty Sobel, Stanisława Fijałkowskiego, Bolesława Utkina, aktywnie współtworzyła młode środowisko artystyczne wokół Władysława Strzemińskiego. Jest to pierwsza duża monograficzna wystawa artystki w Polsce. Zapomniana i wybitna postać została przywrócona historii sztuki po latach milczenia wokół jej twórczości. Wystawa w Galerii Studio jest skierowana do szerokiej publiczności, przybliżając nieznane i fascynujące aspekty polskiej sztuki XX wieku. Ukazuje znaczenie sztuki kobiet w przebudowie świadomości o ich dokonaniach. Wystawa trwa od 23 września do 17 listopada 2024 roku w Galerii Studio. Wystawie towarzyszy katalog.

 

 

Program „Kultura dostępna 2024”
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.
Wniosek na realizację zadania:
Scenografia głosów – działania twórcze dla i z udziałem osób głuchych
Wartość dofinansowania: 67.000 zł
Całkowita wartość zadania: 84.086,35 zł

 

W ramach projektu artysta performer Daniel Kotowski stworzy performance pt. „Scenografia głosów” w którym zbada relacje władzy pomiędzy osobami z niepełnosprawnością i osobami pełnosprawnymi oraz zaproponuje odwrócenie zastanych hierarchii. Daniel jest osobą Głuchą i często w swoich pracach używa własnego głosu – tym razem będą towarzyszyć mu aktorzy i aktorki z Teatru Studio oraz tancerze, którzy będą na niego reagować. Powstająca na oczach widzów i widzek choreografia będzie specyficznym rodzajem dialogu opartym na „odzyskanej” przez performera władzy głosu. Projekt inspirowany jest reportażem Anny Goc p.t. „Głusza”, w której opisane są miasta głuchych, a program wydarzeń towarzyszących będzie oparty o działania zwiększające udział osób głuchych w odkrywaniu zakamarków Teatru Studio oraz zwiększać dostępność stałego repertuaru. W ramach projektu zostaną przygotowane 4 oprowadzania tłumaczone na PJM oraz napisy do 2 spektakli ze stałego repertuaru STUDIO.

 

 

Program: „Teatr 2024”
Dofinansowanie ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury
Wniosek na realizację zadania:
„Piękny początek” – prapremiera i eksploatacja spektaklu Roba Wasiewicza
Wartość dofinansowania: 50.000 zł
Całkowita wartość zadania: 202 280 zł

 

Prapremiera autorskiego spektaklu Roba Wasiewicza „Piękny początek” na scenie Malarnia w Teatrze Studio oraz seria 12 spektakli zaplanowanych w 2024 r. Spektakl inspirowany filmami katastroficznymi. Analizując narracje filmów takich jak „Armageddon”, „Titanic” „Twister” czy „Interstellar” twórcy zapraszają widzów do wspólnych rozważań nad twórczym potencjałem katastrofy. „Piękny początek” to pretekst do zrewidowania myślenia o naszych relacjach osobistych i z samym sobą, z perspektywy rozpadu i pragnienia bezpieczeństwa. 

 

 

Program „Taniec 2024”
Dofinansowanie ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury
Wniosek na realizację zadania:
„Anonimowi Performerzy”. Prapremiera autorskiego spektaklu Ramony Nagabczyńskiej w Teatrze Studio.
Wartość dofinansowania: 50.000 zł
Całkowita wartość zadania: 170 000 zł

 

Prapremiera autorskiego spektaklu jednej z najciekawszych postaci polskiej sceny tańca – Ramony Nagabczyńskiej w Teatrze Studio oraz eksploatacja tytułu w 2024 roku.
Artystka podejmie temat samego zjawiska występowania na scenie, a partnerujący jej artyści będą opowiadać swoje intymne historie na temat tego jak daleko są w stanie posunąć się by zostać zauważonymi i oglądanymi. Autobiograficzne wyznania oraz fikcyjne autokreacje zostaną poddane procesowi nieustannej choreografii. Projekt odnosi się do najbardziej wartościowych zjawisk i trendów w tańcu, jest skoncentrowany na kreowaniu nowych wartości, nastawionych na, nierzadko krytyczny, dyskurs o współczesnej rzeczywistości i poszukiwanie oryginalnych środków ekspresji artystycznej.

 

 

Program „Literatura 2024”
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.
Wniosek na realizację zadania:
Agnieszka Berlińska „Szajna. Szajnisko”.
Wartość dofinansowania: 28.000 zł
Całkowita wartość zadania: 52.500 zł

 

Celem zadania jest opracowanie i wydanie nowej publikacji „Szajna, Szajnisko” autorstwa Agnieszki Berlińskiej. To opowieść o jednym z najwybitniejszych twórców europejskiego teatru – Józefie Szajnie. Opowieść o prekursorze instytucji kultury, jak myśli się o nich dzisiaj: nowoczesnych centrach kultury, zorientowanych interdyscyplinarnie, a także edukacyjnie, otwartych na szeroką publiczność o różnych gustach i kompetencjach. Będąc pogłębioną biografią twórcy, jego portretem pamięciowym złożonym przez autorkę z licznych wspomnień współpracowników jest to także, przez pryzmat jej założyciela, historia jednej najważniejszych instytucji kultury Warszawy i Polski, czyli Teatru Studio. Postać Szajny w sposób szczególny łączyła sztuki wizualne i performatywne, a historia jego życia rzuca światło na ich kształtowanie się i rozwój w Polsce w II połowie XX wieku.

 

 

 

 

KASA BILETOWA

 

w dniu 1 listopada kasa nieczynna,
w dniach 2 i 11 listopada
czynna w godzinach 14.00–19.00

 

w tygodniu: poniedziałek—piątek
czynna na godzinę przed spektaklem
dyżur telefoniczny w godzinach 12.00–18.00

 

w weekendy: sobota—niedziela
czynna w godzinach 14.00–19.00
oraz na godzinę przed spektaklem

 

 

KONTAKT

dyżur telefoniczny: +48 505 106 891
email: bilety@teatrstudio.pl

 

BILETY ONLINE

Bilety na spektakle → dostępne online bez dodatkowych prowizji.

 

GALERIA STUDIO

 

w dniach 1, 2 i 11 listopada 2024
Galeria nieczynna

wtorek – niedziela 12:00 – 19:00

 

 

WJAZD / PARKING

 

 

STUDIO teatrgaleria

Pl. Defilad 1
Pałac Kultury i Nauki
00-901 Warszawa

Organizatorem Teatru jest m. st. Warszawa.

Strona STUDIO teatrgalerii wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie plików cookies, możesz w każdej chwili zablokować je, korzystając z ustawień swojej przeglądarki internetowej.
Wyrażam zgodę