Klasa w Warszawie

Powrót
Klasa w Warszawie. Warszawa z klasą to projekt zakładający dofinansowanie organizacji przez szkoły zajęć pozalekcyjnych i pozaszkolnych kwotą w wysokości 50 zł w skali rocznej na każdego ucznia zamieszkałego na terenie m.st. Warszawy.

 

 

Jaki jest cel projektu?

Celem projektu jest stworzenie możliwości uczestnictwa w kulturze i sporcie uczniom szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych w formie zajęć pozalekcyjnych i pozaszkolnych.
Realizacja tego projektu pozwoli na równy (bo nie generujący kosztów dla rodziców i opiekunów) dostęp do zajęć rozwijających różnorodne zainteresowania i uzdolnienia młodych warszawiaków.

 

Kto decyduje o przyznanych środkach?

O rozdysponowaniu środków na poszczególne przedsięwzięcia decyduje dyrektor szkoły w porozumieniu z radą rodziców, radą pedagogiczną oraz z wychowawcami poszczególnych klas. Pozwala to na wykorzystanie finansowania zgodnie z rzeczywistymi potrzebami kulturalnymi, sportowymi i naukowymi uczniów konkretnej szkoły, klasy, grupy. Więcej na stronie Urzędu m.st. Warszawy → tutaj

 

Spektakle STUDIO szczególnie polecane młodzieży szkolnej:

 

Przemiany

Spektakl o dorastaniu dla młodzieży i dorosłych.

na podstawie „Przemian” Owidiusza, aktorskich improwizacji oraz tekście Joanny Bednarczyk, który powstał we współpracy z młodzieżą zaangażowaną w proces twórczy spektaklu | reż. Michał Borczuch

TERMINY i opis spektaklu  → tutaj
bilety grupowe: 40 zł

 

Wyspa Jadłonomia

„Wyspa Jadłonomia” to kulinarno-podróżniczo-kryminalno-rewolucyjny spektakl dla dzieci i młodzieży inspirowany „Jadłonomią” – cyklem popularnych książek kucharskich Marty Dymek oraz propagowaną przez autorkę filozofią roślinnego gotowania. To przedstawienie, które zachęca do zielonego aktywizmu w obszarze własnego talerza i własnego świata.

TERMINY i opis spektaklu  → tutaj
bilety grupowe: 45 zł

 

Informacje i rezerwacje biletów na spektakle:
+48 22 656 69 41
+48 22 656 69 42
bilety@teatrstudio.pl

 

 

Do wybranych spektakli proponujemy dedykowane warsztaty teatralne w cenie biletu.

 

Warsztat do spektaklu Wyspa Jadłonomia

Podróż na wyspę Jadłonomia dostarcza wielu wrażeń i emocji. Podczas spotkania porozmawiamy o nich. Spotkanie będzie przestrzenią do swobodnej rozmowy i dyskusji o spektaklu. Wyjaśnimy raz jeszcze pojęcia związane z zieloną rewolucją, które pojawiły się w przedstawieniu. Warsztat będzie opierał się zarówno na pracy indywidualnej jak i ćwiczeniach grupowych. Pozwoli nam jeszcze głębiej zanurzyć się w tematy, które związane są z dbaniem o naszą planetę i o nas samych.

 

Warsztat dla grup zorganizowanych (od 10 do 25 osób) w wieku 10 – 18 lat.
Koszt: 10 zł/os
Czas trwania: 60 minut.

 

Lekcja teatralna: Teatr od kulis

Przyjdź i zobacz teatr od kuchni! Zapraszamy na wspólny spacer po zakamarkach Teatru Studio. Będzie można zajrzeć tam, gdzie widzowie na co dzień nie zaglądają m.in.: do garderoby, magazynu kostiumów, za kulisy. Dowiedzieć się kim jest inspicjent i co to jest foyer? Porozmawiamy o tym z jakich elementów składa się przedstawienie i jakie tricki stosuje się w teatrze. Cały spacer będzie wzbogacony o ćwiczenia i zabawy teatralne, dopasowane do wieku uczestników spaceru.

 

Spacer dla grup zorganizowanych (od 10 do 25 osób) w wieku 9 – 18 lat.
Terminy: od poniedziałek, wtorek, czwartek w godzinach 08:00 – 12:00.
Koszt: 20 zł/os.
Czas trwania: 60 minut.

 

Lekcje ze sztuką: Spacer po teatrze i galerii

Zapraszamy na niezwykłą podróż do świata teatru i sztuk wizualnych. Przyjdź i zobacz teatr od kuchni! Będzie można zajrzeć w przestrzenie i do magazynów, które są na co dzień niedostępne dla widzów (np. magazyn kostiumów). STUDIO to także Galeria i kolekcja ponad 1000 dzieł sztuki współczesnej. Podczas spaceru porozmawiamy nie tylko o teatrze, ale także o architekturze i sztuce.

 

Spacer dla grup zorganizowanych (od 10 do 25 osób) w wieku 13– 18 lat.
Terminy: od poniedziałek, wtorek, czwartek w godzinach 08:00 – 12:00.
Koszt: 20 zł/os.
Czas trwania: 90 minut.

 

DZIAŁ EDUKACJI / kontakt:
Katarzyna Tadeusz
edukacja@teatrstudio.pl
+48 505 103 116

 


Przypomnijmy: program „Klasa w Warszawie. Warszawa z klasą” rozpoczął się w 2019 roku. Wówczas kwota dofinasowania na jednego ucznia wynosiła 100 zł. W związku z rządowymi obostrzeniami wprowadzonymi wraz z pandemią COVID-19, zajecie lekcyjne odbywały się zdalnie, a wiele instytucji kulturalnych czy sportowych, zawiesiło swoją działalność. Z tego powodu większość środków przeznaczonych na realizację projektu „Klasa w Warszawie. Warszawa z klasą” nie została wykorzystana przez placówki oświatowe. W 2021 r. kwota dofinasowania została zmniejszona do 50 zł, a rok później, z powodu pandemii koronawirusa i trudnej sytuacji finansowej miasta, program został zwieszony.

Istotną przesłanką, aby wznowić ten program, były przeprowadzone badania wśród warszawskich uczniów i uczennic, które pokazały że jedną z poważniejszych przyczyn kryzysu zdrowia psychicznego po pandemii, był brak kontaktów rówieśniczych, wyalienowanie i trudności w nawiązywaniu nowych kontaktów.

Na powrót projektu „Klasa w Warszawie. Warszawa z klasą” miasto przeznaczy 50 zł dofinansowania na każdego ucznia. Z programu skorzysta ponad 230 tys. dzieci i młodzieży z miejskich szkół i placówek.

więcej na stronie Urzędu m.st. Warszawy → tutaj

 

 

 

KASA BILETOWA

 

Uwaga!
w dniach 19, 20, 21 czerwca (śr-pt)
brak dyżuru telefonicznego.

 

w tygodniu: poniedziałek—piątek
czynna na godzinę przed spektaklem

 

w weekend: sobota—niedziela
czynna w godzinach 14.00–19.00
lub do rozpoczęcia spektaklu/wydarzenia

 

DYŻUR TELEFONICZNY

w tygodniu: poniedziałek—piątek
w godzinach  12.00–18.00

 

telefon: +48 505 106 891
email: bilety@teatrstudio.pl

 

BILETY ONLINE

Bilety na spektakle → dostępne online bez dodatkowych prowizji.

 

GALERIA STUDIO

wtorek – niedziela 12:00 – 19:00

 

 

 

WJAZD / PARKING

ograniczenia w związku z budową MSN

 

 

STUDIO teatrgaleria

Pl. Defilad 1
Pałac Kultury i Nauki
00-901 Warszawa

Organizatorem Teatru jest m. st. Warszawa.

Strona STUDIO teatrgalerii wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie plików cookies, możesz w każdej chwili zablokować je, korzystając z ustawień swojej przeglądarki internetowej.
Wyrażam zgodę