en
 

Więcej niż jedno zwierzę

autorski projekt Roba Wasiewicza

połączenie mockumentu przyrodniczego z emocjonalnym koncertem muzyki pop

SPEKTAKL

Powrót

Więcej niż jedno zwierzę

Więcej niż jedno zwierzę to połączenie mockumentu przyrodniczego z emocjonalnym koncertem muzyki pop. Projekt inspirowany światem dzikich zwierząt, a także doświadczeniami performerów przełamuje tradycyjne narracje znane z popularnych filmów przyrodniczych. Zamiast pochwały rodziny jako podstawowej jednostki w naturze, z silnymi samcami dominującymi słabsze samice, czy obrazów brutalnych polowań przywołuje inne wątki i inne wizje świata przyrody: skrajny matriarchat słoni, ryby wielokrotnie zmieniające płeć oraz niezrozumiałą empatię niektórych drapieżników.

Spektakl odwraca naszą typową postawę wobec zwierząt: nie próbuje ich uczłowieczać, raczej zastanawia się, czego możemy się od nich nauczyć. W „Więcej niż jedno zwierzę” zmęczenie ludźmi i ludzką perspektywą prowokuje do studiowania natury. Do stworzenia nowego stada.

Twórcy

REŻYSERIA

Rob Wasiewicz

DRAMATURGIA

Marcin Miętus

KOSTIUMY

Tomasz Armada

MUZYKA

Michał Skrok

WSPÓŁPRACA

Witek Orski, Maria Toboła

LEKTORKA

Agnieszka Podsiadlik

INSPICJENTKA

Maria Lejman-Kasz

PRODUKCJA

Monika Balińska

Obsada

Vira Hres

Marcin Miętus

Sonia Roszczuk

Błażej Stencel

Ago Tragarz

Rob Wasiewicz

Recenzje

Rafał Turowski / www.rafalturow.ski

Spektakl jest przeuroczy. Songi (songi?) w wykonaniu reżysera powinny zdecydowanie wejść do przestrzeni bardziej dostępnej niż tylko maleńkie studio Studia (…) Mamy także, a raczej - przede wszystkim - czworo performerów, odgrywających role rozmaitych zwierząt, niektórych zachowujących się zresztą dość ekscentrycznie (chodzi o ekscentryczność zwierząt, a nie performerów naturalnie).

Zbyszek Dramat

Manifest Puszatków wygłoszony na scenie to animalna utopia. Teatr to dobre miejsce na utopijne kreacje.

Szymon Kazimierczak / Teatralny.pl

Spektakl prezentowany w Modelatorni Teatru Studio opiera się na bardzo prostym pomyśle: harmonijny świat zwierząt jest w nim wyidealizowany jak w disneyowskiej baśni i jednocześnie stanowi zaprzeczenie świata ludzkich społeczeństw, jakie znamy dzisiaj: wyznających materializm, egoizm, przemoc. Nieco ponad godzinną, beztroską i idylliczną opowieść o puchatych cudakach ogląda się po prostu jak społeczną utopię współczesnej młodej lewicy. Warto podkreślić, że im bardziej ta utopia staje się piękna – tym bardziej melancholijny ton przyjmuje spektakl. I tu kończy się element rozrywkowy, przychodzi smutna refleksja, ba – morał.

Partner spektaklu

Spektakle

 

KASA BILETOWA

 

 

pn-pt czynna w godz: 11.00–19.00
sb-nd czynna w godz: 14.00–19.00

 

poza powyższymi godzinami czynna:
– na godzinę przed spektaklem / wydarzeniem
– do rozpoczęcia spektaklu / wydarzenia

 

Bilety na spektakle → dostępne online bez dodatkowych prowizji.

 

+48 22 656 69 41
+48 22 656 69 42
bilety@teatrstudio.pl

Strona STUDIO teatrgalerii wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie plików cookies, możesz w każdej chwili zablokować je, korzystając z ustawień swojej przeglądarki internetowej.
Wyrażam zgodę