Wydarzenia

Powrót

Biesy VR

11-12 czerwca w trakcie maratonu teatralnego (w godz. 10:00-22:00) w ramach Jubileuszu 50 -lecia STUDIO
Wstęp wolny za okazaniem biletu na jeden ze spektakli.

To spektakl-wystawa, prototyp nowego utworu teatralnego, adaptacja powstałego w 2018 roku spektaklu Natalii Korczakowskiej do nowego medium – wirtualnej rzeczywistości. Rozmowy postaci z Biesów Fiodora Dostojewskiego, w których zderzają się różne, pasożytujące na ich umysłach ideologie, układają się tu w 10 wieczorów, czyli 10 możliwych perspektyw, punktów widzenia oferowanych odbiorcom, z których może powstać wiele scenariuszy. Widz staje się współautorem, od niego zależy czas trwania i przebieg zdarzenia.

W spektaklu Biesy w reżyserii Natalii Korczakowskiej Jacek Nagłowski, producent i reżyser filmowy, zobaczył materię idealnie pozwalającą przełożyć się na język VR. Całość opiera się na instalacji scenograficznej Nicolasa Grospierre’a i Olgi Mokrzyckiej-Grospierre, wykorzystanej tu jako laboratoryjna przestrzeń poza czasem.

Biesy VR wpisują się w obrany przez STUDIO kierunek eksperymentów formalnych, których celem jest zniesienie granicy między teatrem a sztukami wizualnymi. To kolejna, po cyklu opartym na pracy In Situ Daniela Burena, realizacja idei teatrugalerii.

 

KASA BILETOWA

 

 

pn-pt czynna na godzinę przed spektaklem oraz
dyżur telefoniczny w godz: 12.00–18.00

 

sb-nd czynna w godz: 14.00–19.00
oraz na godzinę przed spektaklem

 

Bilety na spektakle → dostępne online bez dodatkowych prowizji.

 

+48 505 106 891
bilety@teatrstudio.pl

 

 

 

WJAZD / PARKING

ograniczenia w związku z budową MSN

 

 

STUDIO teatrgaleria

Pl. Defilad 1
Pałac Kultury i Nauki
00-901 Warszawa

Organizatorem Teatru jest m. st. Warszawa.

Strona STUDIO teatrgalerii wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie plików cookies, możesz w każdej chwili zablokować je, korzystając z ustawień swojej przeglądarki internetowej.
Wyrażam zgodę