en
 

Malina

spektakl inspirowany działalnością Maliny Michalskiej

Malina to spektakl, koncert i sesja medytacyjna w jednym.

SPEKTAKL

Powrót
fot. Sisi Cecylia

Malina

Malina to spektakl, koncert i sesja medytacyjna w jednym. Próba wytworzenia alternatywnych form bliskości i empatii. Punktem wyjścia do projektu był życiorys i działalność Maliny Michalskiej, jednej z pierwszych propagatorek jogi w Polsce, autorki popularnego podręcznika Hatha-Joga dla wszystkich, aktorki i tancerki. W latach 60., kiedy nauczycielami jogi byli głównie mężczyźni, Malina otworzyła w Warszawie własną szkołę, tworząc tym samym jogową wspólnotę i na rzecz dalekowschodniej praktyki porzucając scenę. Twórczynie Maliny wspólnymi siłami przeprowadzają artystyczno-antropologiczny eksperyment, inspiracje dalekowschodnie łącząc z wschodnioeuropejską tradycją ludowego śpiewu, strategiami emancypacyjnymi i spekulacją religijną. Malina stawia pytania o to, jaka jest relacja między aktorstwem i praktyką jogiczną, między przemocą i czułością, przymusem i przyjemnością, rodzajem żeńskim i męskim. Jaka jest różnica między tym, co horyzontalne i hierarchiczne? Jak czule stawiać opór kulturowej i językowej przemocy? Jakie są wspólne cele jogi i feminizmu? Czym jest dzisiaj rytuał? Jak prawidłowo rozciągać psoas – mięsień duszy? Jak siedzieć? Jak leżeć? Jak oddychać?


Spektakl powstał w ramach programu “Placówka III” Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego.
Producent wykonawczy: Stowarzyszenie Twórców „Cztery wymiary to dla nas za mało”

Twórcy

TWÓRCZYNIE SPEKTAKLU

Maniucha Bikont, Anka Herbut, Karolina Kraczkowska, Marta Malikowska / Aleksandr Prowaliński, Agata Siniarska, Maja Skrzypek, Nastia Vorobiova, Joanna Halszka Sokołowska

BRODY

Ewa Drobiec, Marta Kłopotowska

PRODUCENTKA

Tomasz Leszczyński

Recenzje

VOGUE

„Czułość rodzi się na scenie” (...) „To nie jest spektakl tylko dla kobiet, ale każdy mężczyzna, który przychodzi na „Malinę”, jest w pewnym sensie zapraszany, by wejść w rolę kobiety.”

 

KASA BILETOWA

 

czynna codziennie (pn-nd):
w godzinach 14.00-19.00
(lub do rozpoczęcia spektaklu)

 

+48 22 656 69 41
+48 22 656 69 42
bilety@teatrstudio.pl

Strona STUDIO teatrgalerii wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie plików cookies, możesz w każdej chwili zablokować je, korzystając z ustawień swojej przeglądarki internetowej.
Wyrażam zgodę