en
 

Malina

spektakl inspirowany działalnością Maliny Michalskiej

Malina to spektakl, koncert i sesja medytacyjna w jednym.

SPEKTAKL

Powrót
fot. Sisi Cecylia

Malina

Malina to spektakl, koncert i sesja medytacyjna w jednym. Próba wytworzenia alternatywnych form bliskości i empatii. Punktem wyjścia do projektu był życiorys i działalność Maliny Michalskiej, jednej z pierwszych propagatorek jogi w Polsce, autorki popularnego podręcznika Hatha-Joga dla wszystkich, aktorki i tancerki. W latach 60., kiedy nauczycielami jogi byli głównie mężczyźni, Malina otworzyła w Warszawie własną szkołę, tworząc tym samym jogową wspólnotę i na rzecz dalekowschodniej praktyki porzucając scenę. Twórczynie Maliny wspólnymi siłami przeprowadzają artystyczno-antropologiczny eksperyment, inspiracje dalekowschodnie łącząc z wschodnioeuropejską tradycją ludowego śpiewu, strategiami emancypacyjnymi i spekulacją religijną. Malina stawia pytania o to, jaka jest relacja między aktorstwem i praktyką jogiczną, między przemocą i czułością, przymusem i przyjemnością, rodzajem żeńskim i męskim. Jaka jest różnica między tym, co horyzontalne i hierarchiczne? Jak czule stawiać opór kulturowej i językowej przemocy? Jakie są wspólne cele jogi i feminizmu? Czym jest dzisiaj rytuał? Jak prawidłowo rozciągać psoas – mięsień duszy? Jak siedzieć? Jak leżeć? Jak oddychać?


Spektakl powstał w ramach programu “Placówka III” Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego.

Producent wykonawczy: Stowarzyszenie Twórców „Cztery wymiary to dla nas za mało”

 

Twórcy

TWÓRCZYNIE SPEKTAKLU

Maniucha Bikont, Anka Herbut, Karolina Kraczkowska, Marta Malikowska / Aleksandr Prowaliński, Agata Siniarska, Maja Skrzypek, Nastia Vorobiova, Joanna Halszka Sokołowska

BRODY

Ewa Drobiec, Marta Kłopotowska

PRODUCENTKA

Tomasz Leszczyński

 

KASA BILETOWA

 

od 1 września 2021

czynna codziennie (pn-nd):
w godzinach 14.00-19.00
(lub do rozpoczęcia spektaklu)

 

+48 22 656 69 41
+48 22 656 69 42
bilety@teatrstudio.pl

Strona STUDIO teatrgalerii wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie plików cookies, możesz w każdej chwili zablokować je, korzystając z ustawień swojej przeglądarki internetowej.
Wyrażam zgodę