Kurator: Romuald Demidenko

Wystawy

Powrót

CAŁY CZAS W FORMIE 

Tymek Borowski, Zuza Golińska, Agnieszka Kurant & John Menick, Polen Performance (Justina Los, Mikołaj Sobczak), Iza Szostak

Otwarcie: 12 czerwca 2017, godz. 19:00

Spacery performatywne Wymarsz Zuza Golińska & Iza Szostak Performerzy: Natalia Atmańska, Karolina Bielawska, Andrzej Godziński, Ignacy Hryniewicz, Oskar Malinowski, Mary Szydłowska 12 czerwca 2017, godz. 19:30, 23 czerwca 2017, godz. 18:00, 30 czerwca 2017, godz. 18:00, początek w Galerii Studio

Wykład performatywny Polen Performance 13 czerwca 2017, godz. 19:00

Wystawa czynna od 13 czerwca do 9 lipca 2017, od wtorku do niedzieli 11:00 – 19:00

Wpatrując się w ekrany naszych urządzeń, uwalniamy się od konieczności fizycznego kontaktu z innymi. Jednocześnie odruch sprawdzania powiadomień i ciągła aktualizacja sprawiają, że tylko do pewnego stopnia możemy scedować nasze czynności na technologię. Cały czas w formie prezentuje projekty artystów w postaci interaktywnej instalacji, prac na papierze i performansu, wokół tematów kolektywnego wysiłku i pozornej rekreacji w zautomatyzowanej rzeczywistości. Na czas trwania wystawy Zuza Golińska oddaje swoją nową instalację w użytkowanie widzom. Artystka analizuje kwestie aktywnego wypoczynku, dyscypliny i kontroli. Rozwinięciem realizacji w przestrzeni wystawy jest seria spacerów performatywnych Wymarsz realizowanych we współpracy z Izą Szostak w pobliżu Pałacu Kultury i Nauki. Wymarsz jest dialogiem z wyznaczonym i narzuconym z góry sposobem poruszania się po tej otwartej, a jednocześnie trudno dostępnej przestrzeni w środku miasta. Odwołuje się do architektury defensywnej: widocznych oraz ukrytych w przestrzeni Placu Defilad elementów dyscyplinujących, od kolców po ornamentalne, pozornie dekoracyjne formy. Prototyp generatywnej aplikacji zaprojektowanej przez Tymka Borowskiego o nazwie Seed to żywy, dynamiczny pejzaż świata materialnego wyświetlony. Jest to interaktywne medium, które ma służyć zmysłowemu stymulowaniu użytkowników, ułatwiając im odprężenie w biurze lub domu. Linia produkcyjna to seria prac Agnieszki Kurant, które powstają od 2016 roku we współpracy z Johnem Menickiem. Rysunki zostały przeniesione na papier przez robotyczne ramię przy użyciu opracowanej przez artystów aplikacji. Są one rezultatem zleceń wykonanych przez anonimowe osoby, które pracują dla serwisu Amazon Mechanical Turk. AMT to crowdsourcingowa agencja pracy na żądanie, zlecająca ochotnikom – internautom proste czynności, których wciąż nie są w stanie wykonać sztuczne inteligencje. Inspiracją dla Jeffa Bezosa, założyciela AMT, była osiemnastowieczna maszyna do gry w szachy Wolfganga von Kempelena, która okazała się mistyfikacją – ukryty wewnątrz szachista sterował jej ruchami. Linia produkcyjna ujawnia korporacyjne metody wykorzystywania globalnej siły roboczej. Wykonawcy Linii produkcyjnej otrzymali piętnaście razy wyższą stawkę niż przeciętne wynagrodzenie w AMT, kształtujące się na poziomie jednego dolara za godzinę. W ramach wydarzeń towarzyszących odbędzie się spotkanie/wykład Polen Performance. Nawiązując do własnych działań jako zakontraktowanych usługodawców dla artystycznych instytucji, Justina Los i Mikołaj Sobczak opowiedzą o swojej akcji Deutschlandtransport. W 2016 roku, z okazji trzydziestej piątej rocznicy słynnego daru Josepha Beuysa dla łódzkiego Muzeum Sztuki, artyści przyjechali do Museum Kunstpalast w Düsseldorfie w drewnianej skrzyni. Przekazali ją do muzealnej kolekcji wraz z dokumentacją swych działań.

Kurator: Romuald Demidenko

Specjalne podziękowania dla Galerii BWA w Tarnowie, gdzie projekt Cały czas w formie miał swój początek w 2016 roku jako wystawa Cały czas w pracy.

Wystawie towarzyszy publikacja wydana przez Galerię Labirynt w Lublinie w 2017 roku.

 

KASA BILETOWA

 

Uwaga!
w dniach 19, 20, 21 czerwca (śr-pt)
brak dyżuru telefonicznego.

 

w tygodniu: poniedziałek—piątek
czynna na godzinę przed spektaklem

 

w weekend: sobota—niedziela
czynna w godzinach 14.00–19.00
lub do rozpoczęcia spektaklu/wydarzenia

 

DYŻUR TELEFONICZNY

w tygodniu: poniedziałek—piątek
w godzinach  12.00–18.00

 

telefon: +48 505 106 891
email: bilety@teatrstudio.pl

 

BILETY ONLINE

Bilety na spektakle → dostępne online bez dodatkowych prowizji.

 

GALERIA STUDIO

wtorek – niedziela 12:00 – 19:00

 

 

 

WJAZD / PARKING

ograniczenia w związku z budową MSN

 

 

STUDIO teatrgaleria

Pl. Defilad 1
Pałac Kultury i Nauki
00-901 Warszawa

Organizatorem Teatru jest m. st. Warszawa.

Strona STUDIO teatrgalerii wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie plików cookies, możesz w każdej chwili zablokować je, korzystając z ustawień swojej przeglądarki internetowej.
Wyrażam zgodę