Wystawy

Powrót

REMAKE FILMU MICHAELA SNOWA „RAMEAU’S NEPHEW” BY DIDEROT (THANX TO DENNIS YOUNG) BY WILMA SCHOEN GRUPY BUDAPESZT DZIĘKI BNNTMMMK

Grupa Budapeszt zawiązała się w 2016 w Budapeszcie. Tworzą ją artyści i kuratorzy: Igor Krenz, Michał Libera i Daniel Muzyczuk. Dwa lata po zrealizowaniu remake’u filmu Entuzjazm Dzigi Wiertowa w formie rzeźby 3D oraz prezentacji Power Point, Grupa Budapeszt wraca do jednej ze swoich ulubionych strategii. Tym razem przedmiotem remake’u jest film kultowego artysty awangardowego Michaela Snowa pt. „Rameau’s Nephew” by Diderot (Thanx to Dennis Young) by Wilma Schoen (1974). Monumentalne, trwające cztery i pół godziny dzieło Snowa jest zbiorem dwudziestu sześciu epizodów tworzących tyleż absurdalny, co do bólu logiczny mikrokosmos, nie bez powodu początkowo zatytułowany Talking Picture – obraz, który potrafi mówić. W szeregu eksperymentów audiowizualnych kanadyjskiego twórcy Grupa Budapeszt odnajduje hermetyczną pochwałę zwodniczego procesu edukacji. Jedną z metod, którą stosuje Snow jest lekcja śpiewu, w której Nam June Paik ma powtórzyć melodię refrenu piosenki A Hard Rain’s A-Gonna Fall w wykonaniu Boba Dylana. W interpretacji Grupy Budapeszt jest to najważniejsza scena filmu, która jest kluczem do zrozumienia całości. Zgodnie z tym założeniem, Snow udziela swoim widzom dwudziestu sześciu lekcji śpiewu. Nie należy jednak zapominać, że lekcje te są przykładem procesu edukacji o zwodniczym charakterze, podobnie jak zwodniczy charakter miały nauki w książce Denisa Diderota, na którą w tytule swojego dzieła powołuje się twórca filmu. O ile więc Entuzjazm Wiertowa Grupa Budapeszt przełożyła na rzeźbę 3D, to „Rameau’s Nephew” by Diderot (Thanx to Dennis Young) by Wilma Schoen przełożony został na cykl czterech piosenek przygotowanych z pomocą grupy BNNT (Konrad Smoleński i Daniel Szwed), MM (Macio Moretti) i MK (Michał Kupicz). Objaśnieniu ich hermetycznego ładunku posłużą na wystawie obiekty oraz cztery projekcje: prezentacje Power Point. Na otwarciu zaś odbędzie się koncert, który spróbuje oddać zasadę hermetycznej nauki Snowa. Jest to tajemnicze naturalne opóźnienie, proces pozwalający Grupie Budapeszt stworzyć za jednym zamachem przewrotną pochwałę filozoficznego nurtu hermetyzmu, potocznie rozumianej hermetyczności i fizycznego zjawiska hermetyzacji.

Otwarcie wystawy: Galeria Studio, 15 kwietnia 2018, godz. 19:00

Koncert: duża scena Teatru Studio, 15 kwietnia 2018, godz. 20:30

Afterparty: Bar Studio, 15 kwietnia 2018, godz. 21:30

Wystawa czynna: 17 kwietnia – 3 czerwca 2018, wt. – niedz. 11:00 – 19:00

Kurator ze strony Galerii Studio: Barbara Piwowarska

 

KASA BILETOWA

 

w tygodniu: poniedziałek—piątek
czynna na godzinę przed spektaklem
dyżur telefoniczny w godzinach 12.00–18.00

 

w weekendy: sobota—niedziela
czynna w godzinach 14.00–19.00
oraz na godzinę przed spektaklem

 

 

KONTAKT

dyżur telefoniczny: +48 505 106 891
email: bilety@teatrstudio.pl

 

BILETY ONLINE

Bilety na spektakle → dostępne online bez dodatkowych prowizji.

 

GALERIA STUDIO

wtorek – niedziela 12:00 – 19:00

 

 

WJAZD / PARKING

 

 

STUDIO teatrgaleria

Pl. Defilad 1
Pałac Kultury i Nauki
00-901 Warszawa

Organizatorem Teatru jest m. st. Warszawa.

Strona STUDIO teatrgalerii wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie plików cookies, możesz w każdej chwili zablokować je, korzystając z ustawień swojej przeglądarki internetowej.
Wyrażam zgodę