Deep Godot zmienia ambiwalencję sztucznej inteligencji w indywidualne doświadczenie. Dlatego Interrobang trenuje Deep Godota, sztuczną inteligencję, która oferuje indywidualne doradztwo w zakresie starzenia się dla osób w wieku od 15 do ponad 100 lat. Program Inteligentnego Starzenia Się Deep Godot poznaje ludzi na długo zanim ich życie będzie dobiegać końca, żeby lepiej i bardziej osobiście im towarzyszyć, dostarczać rozrywki i przygotowywać ich na późniejsze odejście z tego świata.
Publiczność może przebywać z Deep Godot sam na sam. Z Deep Godotem komunikuje się przez mikrofon i słuchawki, omawia kwestie osobiste, zagadnienia medyczne i filozoficzne, a także wyobraża sobie różne scenariusze.
Deep Godot bada granice i możliwości indywidualnej sprawczości i solidarności społecznej w świecie, który w coraz większym stopniu kształtowany jest przez sztuczną inteligencję. Jaki jest związek pomiędzy zorientowanymi na zysk obietnicami postępu a potencjałem emancypacyjnym? Jednocześnie komunikacja z Deep Godotem umożliwia osobistą i poetycką konfrontację z własną przemijalnością.
Pokazy w ramach Weekendu Immersji
17.06.2022, piątek: 15:00, 16:00, 17:00, 18:00
18.06.2022, sobota: 15:00, 16:00, 17:00, 18:00, 19:00, 20:00
19.06.2022, niedziela: 15:00, 16:00, 17:00, 18:00, 19:00, 20:00
Pokazy w języku angielskim lub niemieckim.
Wstęp na podstawie dowolnego biletu Weekendu Immersji
INTERROBANG tworzą Till Müller-Klug, Nina Tecklenburg, Lajos Talamonti i Goście oraz Gościnie. Kolektyw opracowuje nowe formaty teatralne, żeby omawiać aktualne zjawiska i zagadnienia społeczne. W instalacyjnych przestrzeniach teatralnych i partycypacyjnych środowiskach gier publiczność może doświadczyć, przetestować i zastanowić się nad nowymi modelami komunikacji scenicznej. W ten sposób zabawa ze społecznością teatralną staje się zabawą z teraźniejszymi i możliwymi przyszłymi formami społecznymi i systemami wartości. Interrobang występuje na scenach krajów niemieckojęzycznych oraz międzynarodowych festiwali.
INTERROBANG o sobie:
Wypracowujemy nowe formaty performatywne, żeby zgłębiać aktualne kwestie, zjawiska i zagadnienia społeczno-polityczne. W tym celu tworzymy unikalne przestrzenie teatralne, często w formie instalacji, a także partycypacyjne, immersyjne środowiska gier, w których publiczność może przetestować i doświadczyć nowych modeli komunikacji scenicznej. Zabawa ze społecznością teatralną staje się zabawą z rzeczywistymi i możliwymi przyszłymi formami społecznymi oraz systemami wartości.
Centralne miejsce w naszej pracy zajmuje wielość opcji: nasze performanse rzadko kiedy mają linearną strukturę, natomiast oferują rozgałęzienia, wiele możliwych wyników i nieprzewidzianą dramaturgię. Kluczowe decyzje są podejmowane głównie przez publiczność, dlatego w naszych projektach zawsze chodzi również o możliwości i ograniczenia udziału, a także wolność/brak wyboru w ramach danego systemu.
Nasz interdyscyplinarny teatr wychodzi poza nieaktualny podział na teatr dramatyczny i post-dramatyczny. Nasze formy performatywne są też zawsze eksperymentami z tekstem, fikcją, narracją i iluzją. Performans jest dla nas zarówno społeczną, jak i partycypacyjną teraźniejszością, pełną prawdziwego ryzyka i nieprzewidzianych efektów ubocznych, a także przestrzenią doświadczania tego, co fantastyczne i utopijne. Gra, fikcja literacka i narracja służą nam jako środki empatycznego kwestionowana – jako interrobang, znak będący kombinacją wykrzyknika i pytajnika, od którego przyjęliśmy nazwę‽
Partnerzy: Goethe Institut i Ministerstwo Spraw Zagranicznych Niemiec