Aktualności

Powrót

6 czerwca (poniedziałek),
godz. 19.00 – Foyer / wstęp wolny

1:1 KOLEKCJA STUDIO
Trzecie z cyklu spotkań wokół wybranych dzieł z Kolekcji Galerii Studio.

W 2022 roku obchodzimy setną rocznicę urodzin Józefa Szajny i pięćdziesięciolecie powstania Teatru Studio.
Trzecie z cyklu spotkań wokół wybranych dzieł z Kolekcji Galerii Studio 1:1 KOLEKCJA STUDIO odbędzie się 6 czerwca, godz. 19.00 (w foyer głównym Teatru).

W ramach cyklu zaproszeni goście będą konfrontować się z jedną z prac z kolekcji sztuki współczesnej zgromadzonej w STUDIO. Praca będzie na czas wykładu zaprezentowana widzom. Nasi goście będą wchodzić z nią w dialog, przybliżać kontekst jej powstawania bądź ukazywać ją w całkiem nowym świetle.

W 1988 roku pochodząca z Polski amerykańska kolekcjonerka Eva Pape przekazała w darze Galerii Studio ponad siedemdziesiąt prac ze swojej kolekcji. Do zbiorów galerii trafiły w ten sposób między innymi płótna Wojciecha Fangora, prace Kena Friedmana związanego z ruchem Fluxus, Lesa Levine’a, Andy Warhola, rzeźba Glorii Kisch i litografia Larry’ego Riversa. Praca Diana IV (polskie słownictwo) powstała w latach 1970-1974 i przedstawia twarz kobiety ze wskazówkami, jak w języku polskim należy wymawiać słowa: „nos”, „ząb”, „warga”. Larry Rivers (1923-2002) urodził się w Nowym Jorku, w 1945 roku podjął studia malarskie, a jednocześnie studia muzyczne w Juilliard School of Music. Był jednym z twórców amerykańskiego pop-artu, współtworzył tzw. Szkołę Nowojorską, skupioną wokół Franka O’Hary, którego książki poetyckie ilustrował.

Trzecie spotkanie z cyklu poprowadzi Piotr Sommer. Opublikował ostatnio tom szkiców o poezji Kolekcja wiosenna (2020), szkic pedagogiczny Ładne rzeczy (2020) i zbiór wierszy Lata praktyki (2022). Bliżej przyjrzy się pracy Larry’ego Riversa „Diana IV (Polskie słownictwo)” (1970-1974).

 

KASA BILETOWA

w tygodniu: poniedziałek—piątek
czynna na godzinę przed spektaklem

 

w weekend: sobota—niedziela
czynna w godzinach 14.00–19.00
lub do rozpoczęcia spektaklu/wydarzenia

 

DYŻUR TELEFONICZNY

w tygodniu: poniedziałek—piątek
w godzinach  12.00–18.00

 

telefon: +48 505 106 891
email: bilety@teatrstudio.pl

 

BILETY ONLINE

Bilety na spektakle → dostępne online bez dodatkowych prowizji.

 

 

 

WJAZD / PARKING

ograniczenia w związku z budową MSN

 

 

STUDIO teatrgaleria

Pl. Defilad 1
Pałac Kultury i Nauki
00-901 Warszawa

Organizatorem Teatru jest m. st. Warszawa.

Strona STUDIO teatrgalerii wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie plików cookies, możesz w każdej chwili zablokować je, korzystając z ustawień swojej przeglądarki internetowej.
Wyrażam zgodę