Irena Jun, laureatką Nagrody im. Ireny Solskiej

Wręczenie nagrody: 2 czerwca 2023

Aktualności

Powrót
fot. Andrzej Wencel

Irena Jun laureatką Nagrody AICT im. Ireny Solskiej

 

Zarząd polskiej sekcji AICT/ Klubu Krytyki Teatralnej Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej przyznał IRENIE JUN Nagrodę im. Ireny Solskiej w uznaniu jej wybitnych osiągnięć aktorskich, w szczególności w rolach Beckettowskich i autorskich monodramach.

Aktorka jest dwunastą z kolei laureatką tej Nagrody ustanowionej w roku 2010 przez polską sekcję AICT z intencją honorowania dorobku wybitnych artystek teatralnych. Jej inicjatorką była red. Justyna Hofman-Wiśniewska. Patronka nagrody – Irena Solska – należy do legend polskiego teatru, jej osiągnięcia i oddanie sztuce budziły podziw i respekt. Odwołanie się do jej osoby podkreśla wysoki pułap artystyczny, jaki towarzyszy wyborom laureatek.

Dotychczas otrzymały Nagrodę im. Ireny Solskiej w kolejnych latach: Danuta Szaflarska, Nina Andrycz, Emilia Krakowska, Anna Lutosławska, Halina Łabonarska. Anna Seniuk, Grażyna Barszczewska, Ewa Wiśniewska, Dorota Kolak, Danuta Stenka i Teresa Budzisz-Krzyżanowska.

Wręczenie Nagrody zawsze ma uroczysty, unikatowy charakter. Tym razem uroczystość odbyła się 2 czerwca po spektaklu autorskim IRENY JUN, monodramie „Matka Makryna” (na podstawie poematu Juliusza Słowackiego Rozmowa z Matką Makryną Mieczysławską i książki Jacka Dehnela Matka Makryna) w Studio teatrgalerii, z którym artystka związana jest od ponad pół wieku.

Po wręczeniu dyplomu i laudacji, którą wygłosił Tomasz Miłkowski rozmowę z Laureatką poprowadziła prof. Jagoda Opalińska.

 

 

 

 

KASA BILETOWA

 

 

 

pn-pt czynna na godzinę przed spektaklem oraz
dyżur telefoniczny w godz: 12.00–18.00

 

sb-nd czynna w godz: 14.00–19.00
oraz na godzinę przed spektaklem

 

Bilety na spektakle → dostępne online bez dodatkowych prowizji.

 

+48 505 106 891
bilety@teatrstudio.pl

 

 

 

WJAZD / PARKING

ograniczenia w związku z budową MSN

 

 

STUDIO teatrgaleria

Pl. Defilad 1
Pałac Kultury i Nauki
00-901 Warszawa

Organizatorem Teatru jest m. st. Warszawa.

 

Strona STUDIO teatrgalerii wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie plików cookies, możesz w każdej chwili zablokować je, korzystając z ustawień swojej przeglądarki internetowej.
Wyrażam zgodę