Jak podróżować odpowiedzialnie?

2 sierpnia (środa), godz. 18:00

obowiązują zapisy

Aktualności

Powrót

PISMO W STUDIO

Do końca roku 2023 STUDIO gości PREMIERY PISMA, w formule comiesięcznych spotkań na żywo poświęconych przewodniemu tematowi wydania magazynu.

2 sierpnia (środa), godz. 18:00, foyer
„Jak podróżować odpowiedzialnie?”

Obowiązują zapisy → tutaj

Redakcja miesięcznika „Pismo. Magazyn Opinii” zaprasza na wydarzenie z cyklu Premiera Pisma.

 

O czym będziemy rozmawiać?

W wakacje nie chcemy zajmować się problemami świata, chcemy odpocząć. Chcemy znaleźć się w ładnym miejscu, może otoczeni piękną przyrodą, może w historycznym miasteczku pełnym zabytków, może na górskim szlaku. Chcemy przeżyć przygodę, naoglądać się zapierających dech widoków albo po prostu wrzucić na Instagram zdjęcie, na którym stoimy w tradycyjnym stroju ludowym danego miejsca przed świątynią, dla zwiększenia efektu trzymając w rękach jakiś symboliczny artefakt. Słowa takie jak „overtourism”, „zawłaszczenie kulturowe”, „zadeptywanie dziedzictwa kulturowego” nas nie dotyczą. A może dotyczą? Czy obok świadomego życia powinniśmy także uprawiać odpowiedzialną turystykę? I czym ona jest? Czy jest jakiś podręcznik odpowiedzialnego podróżowania? „Kiedy turystyka przestaje służyć rozwojowi miejsca i jego mieszkańcom, a zaczyna być nadmierna?” – pyta reporterka i podróżniczka Urszula Jabłońska w sierpniowym numerze „Pisma”, a my pytamy razem z nią. Na pytanie, jak podróżować, by nie szkodzić przyrodzie i ludziom, spróbujemy odpowiedzieć podczas najbliższej „Premiery Pisma”.

W rozmowie wezmą udział:

Urszula Jabłońska – reporterka. Absolwentka orientalistyki na Uniwersytecie Warszawskim oraz Polskiej Szkoły Reportażu. Laureatka nagrody Grand Press 2012 w kategorii reportaż prasowy, nominowana do międzynarodowej nagrody True Story Award 2019. Autorka książek Człowiek w przystępnej cenie. Reportaże z Tajlandii i Światy wzniesiemy nowe.

Marzena Filipczak – autorka książek o samodzielnym podróżowaniu Jadę Sobie (nagroda Magellana za podróżniczą książkę roku), Lecę dalej, Między światami, Rozważnie i romantycznie, Poczuj PL. Dziennikarka i redaktorka, pisze artykuły do magazynów podróżniczych i kobiecych, m.in. „Wysokich Obcasów Extra” i „National Geographic Traveler”. Podróżuje tylko w pojedynkę, bo uważa, że w ten sposób wszystko odczuwa się „bardziej” – i miejscowi są bardziej otwarci w stosunku do przybysza, i on ma częściej potrzebę do nich podejść. Samotnie przemierzała Azję, Afrykę, Amerykę Południową, wędrowała w poprzek Islandii i w głąb Grenlandii, obeszła lub objechała rowerem wiele wysp.

Jakub Rybicki – podróżnik, fotograf i dziennikarz, pasjonat krajów byłego ZSRR i Bliskiego Wschodu. Zawodowy mówca, storyteller i pilot wycieczek. W podróżach szuka prawdy, dobra i piękna. Laureat krajowych i światowych nagród fotograficznych, m.in Travel Photographer of The Year. Autor książki Po Bajkale, stały współpracownik magazynów i portali podróżniczych. Ambasador marki Olympus (OM-System). Współautor podkastu o świadomym podróżowaniu Dobra podróż. Wiceprezes fundacji poświęconej zrównoważonej turystyce – Modern Tourism Center.

Debatę poprowadzi Justyna Dżbik-Kluge, dziennikarka radiowo-telewizyjna, autorka książek i podkastów.

 

Premierę Pisma wspiera kancelaria CMS.
Wydarzenie powstaje we współpracy z Fundacją im. Heinricha Bölla w Warszawie.
Premierę Pisma gości STUDIO teatrgaleria.
Napoje zapewnia Bar Studio


Poprzednie spotkania:
5 kwietnia, „Sen o luksusie. Jak się zmieniają wyznaczniki statusu?”
10 maja, „Porwania rodzicielskie. Jak się kończy wojna o dziecko?”
12 czerwca „Czy uda nam się wyleczyć raka?”
5 lipca, „Jak chronić rzeki?”

Kolejne spotkania:
6 września, 4 października, 8 listopada, 6 grudnia

 

KASA BILETOWA

 

Uwaga!
w dniach 19, 20, 21 czerwca (śr-pt)
brak dyżuru telefonicznego.

 

w tygodniu: poniedziałek—piątek
czynna na godzinę przed spektaklem

 

w weekend: sobota—niedziela
czynna w godzinach 14.00–19.00
lub do rozpoczęcia spektaklu/wydarzenia

 

DYŻUR TELEFONICZNY

w tygodniu: poniedziałek—piątek
w godzinach  12.00–18.00

 

telefon: +48 505 106 891
email: bilety@teatrstudio.pl

 

BILETY ONLINE

Bilety na spektakle → dostępne online bez dodatkowych prowizji.

 

GALERIA STUDIO

wtorek – niedziela 12:00 – 19:00

 

 

 

WJAZD / PARKING

ograniczenia w związku z budową MSN

 

 

STUDIO teatrgaleria

Pl. Defilad 1
Pałac Kultury i Nauki
00-901 Warszawa

Organizatorem Teatru jest m. st. Warszawa.

Strona STUDIO teatrgalerii wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie plików cookies, możesz w każdej chwili zablokować je, korzystając z ustawień swojej przeglądarki internetowej.
Wyrażam zgodę