en
 

Jak nie wpaść w pułapkę psychowashingu?

6 września (środa), godz. 18:00, foyer

OBOWIĄZUJĄ ZAPISY

Aktualności

Powrót

PISMO W STUDIO

Do końca roku 2023 STUDIO gości PREMIERY PISMA, w formule comiesięcznych spotkań na żywo poświęconych przewodniemu tematowi wydania magazynu.

6 września (środa), godz. 18:00, foyer
„Jak nie wpaść w pułapkę psychowashingu?”

Obowiązują zapisy → tutaj

Redakcja miesięcznika „Pismo. Magazyn Opinii” zaprasza na wydarzenie z cyklu Premiera Pisma.

 

O czym będziemy rozmawiać?

W rosnącej w siłę kulturze terapeutycznej psychoedukacja zaczyna funkcjonować w szerszym społeczno-politycznym kontekście. Proces ten niesie za sobą ogrom potencjału — wzrasta nasza wrażliwość na kryzysy zdrowia psychicznego, uczymy się jak skutecznie dbać o swój dobrostan — ale i ogrom zagrożeń. Media społecznościowe pełne są uproszczonych narracji na temat ludzkiej psychiki oraz zachęt do wątpliwych inwestycji w swój rozwój i zdrowie.

Jak odnaleźć te wartościowe treści i oddzielić psychologiczne ziarno od psychowashingowych plew? Kto tego rozdziału powinien pilnować? Jak zweryfikować kompetencje tych, którym chcemy powierzyć nasze zdrowie? Jak to możliwe, że tak często osoby bez kierunkowego wykształcenia zdobywają status internetowych guru? O tym porozmawiamy podczas wrześniowej Premiery Pisma.

W rozmowie wezmą udział:

prof. Ewa Pragłowska – psycholożka kliniczna, psychoterapeutka, superwizor terapii poznawczo-behawioralnej i wykładowczyni. Współtwórczyni Uniwersyteckiej Kliniki Terapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS oraz współkierowniczka Szkoły Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej SWPS. Naukowo interesuje się m.in. stresem pourazowym, zaburzeniami afektywnymi oraz rolą terapii poznawczo-behawioralnej w leczeniu zaburzeń emocjonalnych.

Bartosz Berendt – coach i superwizor akredytowany przez Izbę Coachingu, coach MCC akredytowany przez International Coach Federation, obecny prezes Izby Coachingu. Prowadzi coaching indywidualny i zespołowy dla liderów, i zespołów wdrażających zmiany w organizacji. Pracuje w wyczynowym sporcie, wspierając zawodników i drużyny w realizacji celów sportowych i pozasportowych.

Zuzanna Kowalczyk – szefowa Działu Ekonomia i Technologie w „Piśmie”, dziennikarka, kulturoznawczyni, autorka esejów i podcastów. Wcześniej związana z „Gazetą Wyborczą” oraz think tankiem Przyszłość Jest Teraz. Poza „Pismem” publikowała m.in. w „Magazynie Świątecznym”, „Gazecie Wyborczej”, „non/fiction” oraz Dwutygodniku.

Debatę poprowadzi Justyna Dżbik-Kluge, dziennikarka radiowo-telewizyjna, autorka książek i podcastów.

 

Premierę Pisma wspiera kancelaria CMS.
Wydarzenie powstaje we współpracy z Fundacją im. Heinricha Bölla w Warszawie.
Premierę Pisma gości STUDIO teatrgaleria.
Napoje zapewnia Bar Studio


Poprzednie spotkania:
5 kwietnia, „Sen o luksusie. Jak się zmieniają wyznaczniki statusu?
10 maja, „Porwania rodzicielskie. Jak się kończy wojna o dziecko?
12 czerwca „Czy uda nam się wyleczyć raka?
5 lipca, „Jak chronić rzeki?
2 sierpnia, „Jak podróżować odpowiedzialnie?

Kolejne spotkania:
4 października, 8 listopada, 5 grudnia

 

KASA BILETOWA

 

 

pn-pt czynna na godzinę przed spektaklem oraz
dyżur telefoniczny w godz: 12.00–18.00

 

sb-nd czynna w godz: 14.00–19.00
oraz na godzinę przed spektaklem

 

Bilety na spektakle → dostępne online bez dodatkowych prowizji.

 

+48 505 106 891
bilety@teatrstudio.pl

 

 

WJAZD / PARKING

ograniczenia od 3 czerwca 2023

 

 

STUDIO teatrgaleria

Pl. Defilad 1
Pałac Kultury i Nauki
00-901 Warszawa

Organizatorem Teatru jest m. st. Warszawa.

 

Strona STUDIO teatrgalerii wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie plików cookies, możesz w każdej chwili zablokować je, korzystając z ustawień swojej przeglądarki internetowej.
Wyrażam zgodę