en
 

PREMIERY MAGAZYNU „PISMO” W STUDIO

5 kwietnia (środa), godz. 18:00, FOYER

Obowiązują zapisy

Aktualności

Powrót

PISMO W STUDIO

Otwieramy się na nową współpracę! Do końca roku STUDIO gości PREMIERY PISMA, w formule comiesięcznych spotkań na żywo poświęconych przewodniemu tematowi wydania magazynu. Pierwsze spotkanie „Sen o luksusie. Jak się zmieniają wyznaczniki statusu?” odbędzie się 5 kwietnia.

5 kwietnia (środa), godz. 18:00, foyer
„Sen o luksusie. Jak się zmieniają wyznaczniki statusu?”

Obowiązują zapisy → tutaj

Na kostiumach brytyjskiej królowej próżno było szukać logotypów marek odzieżowych, choć wszyscy wiedzieli, że to ubrania najlepszego gatunku. Podobnie z golfami w szafie Steve’a Jobsa. Królowa nie musiała nikomu udowadniać swojego statusu, wystarczy, że na głowie miewała koronę, a twórca Apple’a mógł stronić od marek, bo i tak każdy wiedział, że jest wizjonerem i twórcą jednej z najdroższych firm na świecie, co automatycznie windowało go na szczyt hierarchii społecznej. To wyjątki od reguły. Zdecydowana większość mniej lub bardziej świadomie bierze udział w społecznej grze, która polega na konsumowaniu na pokaz, aby komunikować otoczeniu swoje możliwości finansowe i miejsce w społecznej strukturze. Kto w tej grze ustala reguły? Czy można je zmienić?

Czym jest dziś w Polsce luksus? W jaki sposób narzuca się nam wzory konsumpcji? Jakie szkody przynosi statusowa rywalizacja podsycana przez specjalistów od marketingu? Na czym polega zjawisko demokratyzacji luksusu? Czy obnoszenie się z majątkiem w dobie tak wielkich nierówności społecznych jest moralne? Jak ograniczać konsumpcję na pokaz i przeciwdziałać rozwarstwieniu społecznemu?

O tym porozmawiamy w czasie kwietniowej debaty z cyklu Premiera Pisma.

W rozmowie wezmą udział:

Filip Mecner – przez 8 lat był dziennikarzem radiowym i prasowym, później pracował w londyńskiej agencji Public Relations. W 2008 roku założył firmę Filip Mecner Artist Management. Od tamtej pory wspiera ludzi ze świata filmu, telewizji i showbiznesu w kształtowaniu i sprzedaży ich wizerunku oraz prowadzeniu ich karier zawodowych. Pracował z Dorotą Wellman, Sylwią Grzeszczak, Małgorzatą Rozenek, Adamem Darskim, Katarzyną Zielińską, Joanną Brodzik, Olgą Frycz, Anną Muchą i wieloma innymi. Jest wykładowcą akademickim. Na Uniwersytecie Wrocławskim i Uniwersytecie SWPS prowadzi zajęcia z personal brandingu, kreowania wizerunku, networkingu oraz technik wystąpień publicznych.

Urszula Jarecka – socjolożka kultury, prowadzi badania w dziedzinie mediów, kultury popularnej, przekształceń technologicznych w kulturze współczesnej. Od 1998 roku związana zawodowo z Instytutem Filozofii i Socjologii PAN. Pracowała jako nauczycielka akademickia w różnych placówkach naukowych, prowadziła zajęcia z różnych obszarów socjologii i dziedzin pokrewnych, a także kultury wizualnej na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytecie Warszawskim (Instytut Kultury Polskiej, Ośrodek Studiów Amerykańskich) w Warszawie, Uniwersytecie w Białymstoku. Autorka książki „Luksus w szarej codzienności”.

Tomasz S. Markiewka – filozof, absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, tłumacz, publicysta. Autor książek „Język neoliberalizmu. Filozofia, polityka i media” (2017), „Gniew” (2020) i „Zmienić świat raz jeszcze. Jak wygrać walkę o klimat” (2021). Przełożył na polski między innymi „Społeczeństwo, w którym zwycięzca bierze wszystko” (2017) Roberta H. Franka i Philipa J. Cooka.

Debatę poprowadzi Justyna Dżbik-Kluge, dziennikarka od wielu lat związana z radiem.

Premiera Pisma to cykl rozmów poświęconych przewodniemu tematowi wydania magazynu. Zapraszamy do debaty ekspertów i ekspertki z różnych światów i pokoleń. W listopadzie wróciliśmy do przedpandemicznej formuły comiesięcznych spotkań na żywo. Na magazynpismo.pl udostępniamy też transmisję na żywo z rozmowy. A tydzień po każdej debacie publikujemy podcast w kanałach Pisma do słuchania.

Premierę Pisma wspiera kancelaria CMS.
Premierę Pisma gości STUDIO teatrgaleria.
Napoje zapewnia Bar Studio.


Kolejne spotkania:

10 maja, 12 czerwca, 5 lipca, 2 sierpnia, 6 września, 4 października, 8 listopada, 6 grudnia

 

 

KASA BILETOWA

 

 

pn-pt czynna w godz: 11.00–19.00
sb-nd czynna w godz: 14.00–19.00

 

poza powyższymi godzinami czynna:
– na godzinę przed spektaklem / wydarzeniem
– do rozpoczęcia spektaklu / wydarzenia

 

Bilety na spektakle → dostępne online bez dodatkowych prowizji.

 

+48 22 656 69 41
+48 22 656 69 42
bilety@teatrstudio.pl

Strona STUDIO teatrgalerii wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie plików cookies, możesz w każdej chwili zablokować je, korzystając z ustawień swojej przeglądarki internetowej.
Wyrażam zgodę