OPEN STUDIO: SAMARA HERSCH

Nabór do międzynarodowej pracowni online „Sposoby bycia razem" dla nastolatek, nastolatków, seniorek i seniorów

Aktualności

Powrót

Nabór do międzynarodowej pracowni online OPEN STUDIOS

Samara Hersch (Australia)
SPOSOBY BYCIA RAZEM
Pracownia dla nastolatek, nastolatków, seniorek i seniorów

 

Terminy spotkań na platformie zoom:
9, 16, 23, 30 listopada 2021 (wtorki w godz. 18.00-20.00)
Termin nadsyłania zgłoszeń: 3 listopada 2021
Komunikacja w języku polskim i angielskim
Formularz aplikacji dostępny jest tutaj

W ramach swojej pracowni w STUDIO artystka Samara Hersch proponuje cztery spotkania warsztatowe poświęcone zgłębianiu komunikacji międzypokoleniowej. Punktem wyjścia dla sesji będzie to, w jaki sposób uczestnicy i uczestniczki spoglądają w przyszłość. Wychodząc od percepcji obecnej sytuacji, nasączonej niepewnością i lękiem, Samara Hersch chce zapytać o strategie radzenia sobie z małymi i wielkimi niewiadomymi. Co to właściwie znaczy mieć “nadzieję w mroku”? Jak sobie radzisz znając tylko wyimek z całości? Podczas pracowni, poprzez ćwiczenia, zabawę i rozmowę, nastolatki i nastolatkowie, seniorki i seniorzy będą do zaproszeni do wspólnego szukania nowych sposobów bycia razem, na odległość i ponad podziałami wiekowymi. Celem warsztatu jest zadawanie pytań, uczenie się i wyobrażanie sobie przyszłości, o którą będziemy wspólnie walczyć. Praktyka teatralnej artystki nastawiona jest na komunikację, wrażliwość na potrzeby wszystkich zaangażowanych w proces i troskę. Hersch interesuje się zbliżeniem do siebie i pracą z grupami nastolatków i seniorów, by zastanowić się nad tym jak, poprzez rozmowy rozumiane jako performans, mogą się wyłonić krytyczne i radykalne spojrzenia na niepewność, nadzieję i zmianę.

Jeżeli czujesz, że poniższe pytania są dla ciebie ważne i masz ochotę znaleźć się wśród innych, równie ciekawych odpowiedzi osób, zapraszamy cię do wypełnienia prostego zgłoszenia i wzięcia udziału w spotkaniach.

Jeśli jesteś nastolatkiem/nastolatką – o co chcesz zapytać kogoś znacznie starszego od siebie? Kogoś, kto przeżył już ogromne zmiany w swoim życiu? Kto ma do zaoferowania swoje wyjątkowe perły (życiowej) mądrości?

Jeśli jesteś seniorem/seniorką – o co chcesz zapytać kogoś znacznie młodszego od siebie? Kto ma do zaoferowania nowe, nieznane tobie perspektywy? Kto ma inne pytania, pilne potrzeby i motywowane nimi podejście?

 

O ARTYSTCE
SAMARA HERSCH jest artystką i reżyserką pochodząca z Melbourne, która w ramach swojej praktyki zajmuje się poszukiwaniami na przecięciu współczesnego performansu i zaangażowania społecznego. Prowadzone przez nią obecnie poszukiwania dotyczą publicznych aktów intymności, które zgłębia poprzez wyobrażanie sobie nowych, artystycznych ram, w które mogą się wpasować nieprofesjonalni performerzy i publiczność.

Samarę interesuje jakie rodzaje najbliższych kontaktów mogą być utrzymywane na odległość, poprzez oddalenie i głos. W najnowszych poszukiwaniach ma nadzieję zakwestionować istniejące przepaści pokoleniowe, by skonfrontować, odkrywać i zgłębiać nowe perspektywy. Ostatnie prace artystki (Wiedza o ciele oraz Seks i śmierć) stanowią fundament owych dociekań. Przy tych projektach współpracowała ściśle z nastolatkami oraz seniorami, którzy prowadzą publiczność w rozmowach związanych z zagadnieniami ciała, polityk ciała, starzenia się, seksu i śmierci.

W 2020 roku, ze względu na ograniczenie podróży wynikające z pandemii COVID-19, na wspólne zamówienie Kampnagel Sommer Festival i Zurcher Theater Spektakel powstała „domowa” wersja Wiedzy o ciele (Body of Knowledge), która niedawno została wybrana do zaprezentowania podczas niemieckiego Impulse Theatre Festival. W ramach pracowni w Open Studios artystka po raz pierwszy zaprosi nastolatków i seniorów do wspólnego spotkania, wychodząc od swoich doświadczeń w tym, jak możemy komunikować się ze swoich domów dzięki narzędziom i sposobom, które zapewnia sztuka teatru, i tego, co zyskuje praktyka teatralna, która wydarza się w domowym zaciszu.

 

ORGANIZATOR:
STUDIO teatrgaleria: Anna Lewanowicz – inicjatorka i szefowa projektu, Szymon Adamczak, Justyna Lipko-Konieczna
www.openstudios.pl

PARTNER: DIDASKALIA

PRAKTYCZNE INFORMACJE
Terminy spotkań na platformie zoom: 9, 16, 23, 30 listopada 2021 (wtorki w godz. 18.00-20.00)
Termin nadsyłania zgłoszeń: 3 listopada 2021
Miejsce: platforma ZOOM
Spotkania będą prowadzone w języku angielskim z tłumaczeniem na język polski.
Koszt udziału: 20 zł.
Sesje mogą być rejestrowane i zakończyć się publiczną prezentacją wybranych fragmentów nagrań.

PROCES APLIKACJI

Do nadsyłania zgłoszeń zapraszamy  nastolatki, nastolatków, seniorki i seniorów, których interesują poszukiwanie nowych sposobów bycia razem, na odległość i ponad podziałami wiekowymi.

Do projektu zaprosimy 10-12 osób, a wszystkie osoby aplikujące poinformujemy o wynikach naboru do 4 listopada 2021.

Formularz aplikacji dostępny jest tutaj lub w sekretariacie teatru STUDIO od poniedziałku do piątku w godz. 10:00 – 15:00 lub w kasie teatru STUDIO od poniedziałku do niedzieli w godz. 14:00-19:00 w Pałacu Kultury i Nauki przy pl. Defilad 1 w Warszawie.

Termin nadsyłania zgłoszeń: 30 października 2021

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

 

KASA BILETOWA

w tygodniu: poniedziałek—piątek
czynna na godzinę przed spektaklem

 

w weekend: sobota—niedziela
czynna w godzinach 14.00–19.00
lub do rozpoczęcia spektaklu/wydarzenia

 

DYŻUR TELEFONICZNY

w tygodniu: poniedziałek—piątek
w godzinach  12.00–18.00

 

telefon: +48 505 106 891
email: bilety@teatrstudio.pl

 

BILETY ONLINE

Bilety na spektakle → dostępne online bez dodatkowych prowizji.

 

 

 

WJAZD / PARKING

ograniczenia w związku z budową MSN

 

 

STUDIO teatrgaleria

Pl. Defilad 1
Pałac Kultury i Nauki
00-901 Warszawa

Organizatorem Teatru jest m. st. Warszawa.

Strona STUDIO teatrgalerii wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie plików cookies, możesz w każdej chwili zablokować je, korzystając z ustawień swojej przeglądarki internetowej.
Wyrażam zgodę