Aktualności

Powrót
archiwum autora

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z ukraińskim pisarzem Serhijem Żadanem w Warszawie.

Warszawskie spotkanie organizowane jest przez Teatr Studio oraz Wydawnictwo Czarne. Odbędzie się 17 sierpnia 2022 na scenie plenerowej na pl. Defilad (start o godzinie 19:00). Rozmowę poprowadzi Marek Radziwon, następnie Serhij Żadan zaprezentuje swoje wiersze.

Podczas wszystkich trzech, za pośrednictwem Stowarzyszenia Czajnia, prowadzona będzie zbiórka pieniędzy na rzecz pomocy dla Charkowa. Będzie również możliwość kupienia książek autora. Będzie również możliwość kupienia książek autora.

Serhij Żadan – poeta, pisarz, aktywista, tłumacz, członek punkowego zespołu Żadan i Psy – jest świetnie znany polskim czytelnikom. Po polsku ukazały się jego tomiki wierszy Historia kultury początku stulecia, Drohobycz, Etiopia i Antena oraz siedem powieści: Big Mac, Depeche Mode, Anarchy in the UKR, Hymn demokratycznej młodzieży, Woroszyłowgrad, Mezopotamia i Internat. Jest laureatem Literackiej Nagrody Europy środkowej Angelus, Nagordy „Mosty Berlina”, Nagrody im. Josepha Conrada, Nagrody im. Hannah Arendt i wielu innych wyróżnień. Otrzymał tytuł „Człowieka roku” przyznawany przez „Gazetę Wyborczą”, zaś PAN zgłosiła go to Literackiej Nagrody Nobla. Żadan mieszka na stałe w Charkowie, gdzie przebywa od początku wojny. Serhij Żadan pojawi się również w Krakowie (18.08) i w Lublinie (20.08).

Patronem medialnym wydarzenia jest Polski PEN Club, Gazeta.pl oraz Książki. Magazyn do Czytania.

 

KASA BILETOWA

 

 

 

pn-pt czynna na godzinę przed spektaklem oraz
dyżur telefoniczny w godz: 12.00–18.00

 

sb-nd czynna w godz: 14.00–19.00
oraz na godzinę przed spektaklem

 

Bilety na spektakle → dostępne online bez dodatkowych prowizji.

 

+48 505 106 891
bilety@teatrstudio.pl

 

 

 

WJAZD / PARKING

ograniczenia w związku z budową MSN

 

 

STUDIO teatrgaleria

Pl. Defilad 1
Pałac Kultury i Nauki
00-901 Warszawa

Organizatorem Teatru jest m. st. Warszawa.

 

Strona STUDIO teatrgalerii wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie plików cookies, możesz w każdej chwili zablokować je, korzystając z ustawień swojej przeglądarki internetowej.
Wyrażam zgodę