Aktualności

Powrót

Sprzeciwiamy się arbitralnej decyzji o odwołaniu dyrektora Krzysztofa Głuchowskiego z funkcji dyrektora naczelnego i artystycznego Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie i wyrażamy pełne wsparcie dla naszych kolegów i koleżanek z Krakowa.

Zapraszamy każdego, kto chce dać wyraz poparcia dla Dyrektora Krzysztofa Głuchowskiego i całego jego Zespołu, do podpisania petycji online tutaj


My, niżej podpisani, wyrażamy głębokie zaniepokojenie w związku z wszczęciem przez zarząd województwa małopolskiego procedury odwołania dyrektora Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, pana Krzysztofa Głuchowskiego. Jednocześnie solidaryzujemy się z zespołem Teatru, który jednogłośnie stanął w obronie swojego Dyrektora. Jesteśmy przekonani, że osoba, która może liczyć na tak jednomyślne wsparcie swoich współpracowników, zasługuje na miano dobrego gospodarza placówki publicznej, a także że polski teatr potrzebuje takich właśnie ludzi.

W związku z tym, że Teatr im. Słowackiego odnosi pod dyrekcją pana Głuchowskiego sukcesy artystyczne i frekwencyjne, że rozwija się i modernizuje, a nade wszystko przechodzi przez ekstremalnie trudny dla placówek kulturalnych okres pandemii obronną ręką, trudno nam oprzeć się wrażeniu, że decyzja o wszczęciu procedury odwołania dyrektora Głuchowskiego w środku kadencji motywowana jest względami politycznymi. Ingerowanie polityków w wolność wypowiedzi artystycznej uważamy za niedopuszczalne, szkodliwe społecznie oraz demoralizujące. Ten sposób zarządzania kulturą budzi w nas głęboki sprzeciw, stanowczo przeciw niemu protestujemy.

 

Roman Osadnik
DYREKTOR TEATRU

Natalia Korczakowska
Z-CA DYREKTORA DS. ARTYSTYCZNYCH / DYREKTOR ARTYSTYCZNA

 

 

 

KASA BILETOWA

w tygodniu: poniedziałek—piątek
czynna na godzinę przed spektaklem

 

w weekend: sobota—niedziela
czynna w godzinach 14.00–19.00
lub do rozpoczęcia spektaklu/wydarzenia

 

DYŻUR TELEFONICZNY

w tygodniu: poniedziałek—piątek
w godzinach  12.00–18.00

 

telefon: +48 505 106 891
email: bilety@teatrstudio.pl

 

BILETY ONLINE

Bilety na spektakle → dostępne online bez dodatkowych prowizji.

 

 

 

WJAZD / PARKING

ograniczenia w związku z budową MSN

 

 

STUDIO teatrgaleria

Pl. Defilad 1
Pałac Kultury i Nauki
00-901 Warszawa

Organizatorem Teatru jest m. st. Warszawa.

Strona STUDIO teatrgalerii wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie plików cookies, możesz w każdej chwili zablokować je, korzystając z ustawień swojej przeglądarki internetowej.
Wyrażam zgodę