en
 

Aktualności

Powrót

Sprzeciwiamy się arbitralnej decyzji o odwołaniu dyrektora Krzysztofa Głuchowskiego z funkcji dyrektora naczelnego i artystycznego Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie i wyrażamy pełne wsparcie dla naszych kolegów i koleżanek z Krakowa.

Zapraszamy każdego, kto chce dać wyraz poparcia dla Dyrektora Krzysztofa Głuchowskiego i całego jego Zespołu, do podpisania petycji online tutaj


My, niżej podpisani, wyrażamy głębokie zaniepokojenie w związku z wszczęciem przez zarząd województwa małopolskiego procedury odwołania dyrektora Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, pana Krzysztofa Głuchowskiego. Jednocześnie solidaryzujemy się z zespołem Teatru, który jednogłośnie stanął w obronie swojego Dyrektora. Jesteśmy przekonani, że osoba, która może liczyć na tak jednomyślne wsparcie swoich współpracowników, zasługuje na miano dobrego gospodarza placówki publicznej, a także że polski teatr potrzebuje takich właśnie ludzi.

W związku z tym, że Teatr im. Słowackiego odnosi pod dyrekcją pana Głuchowskiego sukcesy artystyczne i frekwencyjne, że rozwija się i modernizuje, a nade wszystko przechodzi przez ekstremalnie trudny dla placówek kulturalnych okres pandemii obronną ręką, trudno nam oprzeć się wrażeniu, że decyzja o wszczęciu procedury odwołania dyrektora Głuchowskiego w środku kadencji motywowana jest względami politycznymi. Ingerowanie polityków w wolność wypowiedzi artystycznej uważamy za niedopuszczalne, szkodliwe społecznie oraz demoralizujące. Ten sposób zarządzania kulturą budzi w nas głęboki sprzeciw, stanowczo przeciw niemu protestujemy.

 

Roman Osadnik
DYREKTOR TEATRU

Natalia Korczakowska
Z-CA DYREKTORA DS. ARTYSTYCZNYCH / DYREKTOR ARTYSTYCZNA

 

 

 

KASA BILETOWA

 

 

W okresie Świąt Wielkanocnych:

 

Kasa biletowa
8-10 kwietnia (sb-pn) nieczynna

 

Galeria Studio
7-10 kwietnia (pt-pn) nieczynna

 

 

pn-pt czynna w godz: 11.00–19.00
sb-nd czynna w godz: 14.00–19.00

 

poza powyższymi godzinami czynna:
– na godzinę przed spektaklem / wydarzeniem
– do rozpoczęcia spektaklu / wydarzenia

 

Bilety na spektakle → dostępne online bez dodatkowych prowizji.

 

+48 22 656 69 41
+48 22 656 69 42
bilety@teatrstudio.pl

Strona STUDIO teatrgalerii wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie plików cookies, możesz w każdej chwili zablokować je, korzystając z ustawień swojej przeglądarki internetowej.
Wyrażam zgodę