Wykład Andrzeja Ledera

7 marca 2022 godz. 19.00, Foyer

Aktualności

Powrót

Narcyzm i depresja
wykład Andrzeja Ledera
7 marca 2022 godz. 19.00, Foyer

bilety wyprzedane

Bilety na wykład zostały wyprzedane, w związku z dużym zainteresowaniem będziemy prowadzić transmisję na żywo na ekranie w Barze Studio, będą dostępne słuchawki.
Partnerem wydarzenia są: Bar STUDIO, Silent Disco Party.

Wykład w ramach premiery: PLATH (tytuł roboczy), reżyseria: Katarzyna Kalwat, dramaturgia: Agata Adamiecka-Sitek, tekst: Bożena Keff

Premiera 26 maja

Przychylam się do dość powszechnie uznawanego przez psychoanalityków sądu, że XIX wiek, ze względu na skalę normatywności społeczeństw, był wiekiem nerwic przeniesieniach, czyli związanych z opresywnymi normami, sumieniem, rolą figury ojcowskiej. Różne kłopoty ludzkie dawało się opisywać w tym spektrum. Spleen baudelairowski, melancholia – to była jeszcze raczej pewna elitarna przypadłość. Mówi się jednak, że XX wiek to już wiek narcyzmu, czyli wiek zerwania więzi, niezakorzenienia. W tym sensie depresja stała się – w tej interpretacji – powszechnym doświadczeniem nie radzenia sobie z kulturą narcyzmu. Taka była co najmniej teza Christophera Lascha. Czy jednak dalej tak jest? Czy XXI wiek dalej jest „wiekiem narcyzmu”? A może dzisiejszą depresję powinno się rozumieć zupełnie inaczej?

Andrzej Leder – filozof kultury i psychoterapeuta. W 2015 roku opublikował szeroko dyskutowany esej „Prześniona rewolucja. Ćwiczenia z logiki historycznej” nominowany do Literackiej Nagrody Nike oraz Nagrody Historycznej im. Kazimierza Moczarskiego. Pracuje w Instytucie Filozofii i Socjologii PAN w Warszawie.

 

Kolejny wykład:
Mira Marcinów
Gdzie obecnie ukrywa się melancholia?
21 marca 2022, godz. 18.00, Foyer

 

KASA BILETOWA

 

Od 1 lipca do 18 lipca kasa nieczynna.
Od 19 lipca do 16 sierpnia kasa nieczynna i brak dyżuru telefonicznego.

 

 

DYŻUR TELEFONICZNY

w tygodniu: poniedziałek—piątek
w godzinach  12.00–18.00
telefon: +48 505 106 891
email: bilety@teatrstudio.pl

w weekend: sobota—niedziela
kasa nieczynna, brak dyżuru telefonicznego

 

 

 

BILETY ONLINE

Bilety na spektakle → dostępne online bez dodatkowych prowizji.

 

GALERIA STUDIO

wtorek – niedziela 12:00 – 19:00

 

 

 

WJAZD / PARKING

ograniczenia w związku z budową MSN

 

 

STUDIO teatrgaleria

Pl. Defilad 1
Pałac Kultury i Nauki
00-901 Warszawa

Organizatorem Teatru jest m. st. Warszawa.

Strona STUDIO teatrgalerii wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie plików cookies, możesz w każdej chwili zablokować je, korzystając z ustawień swojej przeglądarki internetowej.
Wyrażam zgodę