Aktualności

Powrót

Od 4 do 13 października 2024 roku Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi zaprasza na Festiwal Łódź Wielu Kultur. Festiwal jest najważniejszym świętem kultury miejskiej w Łodzi. 23. edycja odbędzie się w nowej odsłonie – pod zmienioną nazwą i w formule opartej na szerokim zrozumieniu, czym jest współczesna wielokulturowość Łodzi. Tegoroczny Festiwal zainauguruje koncert World Orchestra. Grzech Piotrowski „WE”, będący silnym głosem artystek i artystów z całego globu niosących przesłanie pokoju ponad podziałami. 

Festiwal to także wydarzenia zaplanowane z myślą o młodych widzach, dzieciach i bliskich im dorosłych. Koncepcja Małego Festiwalu Łódź Wielu Kultur opiera się na budowaniu bliskości między małymi i dużymi za pomocą sztuki. Wielkim wydarzeniem Festiwalu będzie spektakl „Tiébélé” Teatru de la Guimbarde z Belgii, plastyczno-muzyczna opowieść, w której gesty przodkiń afrykańskich kobiet splatają się z pierwszymi gestami dziecka. W Szkole Podstawowej nr 111 zostanie z kolei zaprezentowany spektakl „Trolle” Teatru 21, którego aktorami są osoby z Zespołem Downa i w spektrum autyzmu. Przedstawienie będzie pytać o to, jak wspólnie być, przezwyciężając strach przed innością. W taneczną podróż w czasie zaprosi natomiast Hanna Bylka-Kanecka w swoim spektaklu „Somatulki”. Adresowany do całych rodzin, pozwoli odkryć i zrozumieć w ludzkiej cielesności to, co współdzielone ze zwierzętami. Teatralny program dla młodych dopełni docenione przez krytykę przedstawienie „Wyspa Jadłonomia” warszawskiego Teatru Studio, które zostało zainspirowane, będącą fenomenem wydawniczym, książką Marty Dymek „Jadłonomia”. Ten kulinarno-podróżniczo-kryminalno-rewolucyjny spektakl dla widzów i widzek powyżej 10 roku życia zaproponuje refleksję nad tym, co można robić na co dzień, by żyć zdrowiej i bardziej odpowiedzialnie: z myślą o lepszej przyszłości planety, ludzi i istot nie-ludzkich. 

Szczegóły festiwalu na: https://lodzwielukultur.pl/https://lodzwielukultur.pl/

 

KASA BILETOWA

 

Od 1 lipca do 18 lipca kasa nieczynna.
Od 19 lipca do 16 sierpnia kasa nieczynna i brak dyżuru telefonicznego.

 

 

DYŻUR TELEFONICZNY

w tygodniu: poniedziałek—piątek
w godzinach  12.00–18.00
telefon: +48 505 106 891
email: bilety@teatrstudio.pl

w weekend: sobota—niedziela
kasa nieczynna, brak dyżuru telefonicznego

 

 

 

BILETY ONLINE

Bilety na spektakle → dostępne online bez dodatkowych prowizji.

 

GALERIA STUDIO

wtorek – niedziela 12:00 – 19:00

 

 

 

WJAZD / PARKING

ograniczenia w związku z budową MSN

 

 

STUDIO teatrgaleria

Pl. Defilad 1
Pałac Kultury i Nauki
00-901 Warszawa

Organizatorem Teatru jest m. st. Warszawa.

Strona STUDIO teatrgalerii wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie plików cookies, możesz w każdej chwili zablokować je, korzystając z ustawień swojej przeglądarki internetowej.
Wyrażam zgodę