Co nas łączy? Co nas dzieli?

Debata w ramach Warszawskiego Tygodnia Międzypokoleniowego

28 kwietnia 2024, godz. 10.00-13.00

Edukacja

Powrót

Każdy wiek może być złoty

W ostatnim czasie zmiany demograficzne w Polsce są opisywane w kategoriach dystopiijnych. „Demografia apokaliptyczna”, “srebrne tsunami”, “katastrofa pokoleniowa” –.to tylko kilka określeń odnoszących się do tego zjawiska.  Zarówno starzenie się społeczeństwa, jak i sposób mówienia o nim, mają istotny wpływ na pogłębianie się różnic i napięć między pokoleniami, sprzyjając polaryzacji społecznej.    W ramach tegorocznej edycji Warszawskiego Tygodnia Międzypokoleniowego chcemy pokazać, że dzięki współpracy osób w różnym wieku, wzajemnemu zrozumieniu i akceptacji, możemy rozwijać pozytywną wizję przyszłości naszego miasta z uwzględnieniem potrzeb przedstawicieli i przedstawicielek wszystkich pokoleń.

W myśl hasła 3. Warszawskiego Tygodnia Międzypokoleniowej  – „Każdy wiek może być złoty” chcemy pokazać, że Warszawa jest miastem dostępnym i otwartym na różnice, w którym każdy i każda, niezależnie od wieku, może realizować swoje pasje.

Tygodniowy festiwal wpisuje się w obchody Europejskiego Dnia Solidarności Międzypokoleniowej przypadającego na 29 kwietnia. Został ustanowiony przez Komisję Europejską, żeby przypominać nam wszystkim o tym, jak ważne jest łączenie pokoleń, budowanie platformy wymiany wiedzy i doświadczeń, poglądów między pokoleniami.

 

Plan panelu dyskusyjnego

Wprowadzenie: Krótka prezentacja celów Warszawskiego Tygodnia Międzypokoleniowego.

Prezentacja badań: Omówienie najnowszych badań dotyczących współpracy i edukacji międzypokoleniowej w kontekście starzejących się społeczeństw miejskich przez ekspertki z Centrum Młodzi LAB z USWPS.

Dyskusja panelowa „Co nas łączy? Co nas dzieli?”:

Wypowiedzi przedstawicieli Młodzieżowej Rady Warszawy i Warszawskiej Rady Seniorów na temat wspólnych wartości i potencjalnych różnic. Otwarcie dyskusji dla uczestników z widowni.

Mini warsztat, w którym uczestnicy z widowni dzielą się swoimi spostrzeżeniami na temat współpracy międzypokoleniowej. Facylitatorka Fundacji Wspólnota Dialogu moderuje dyskusję.

Część „Co działa?”:

Krótkie prezentacje dobrych praktyk międzypokoleniowych w Warszawie (doświadczenia z Centrum Aktywności Międzypokoleniowej, działalność kulturalna Teatru Studio, angażującego różne grupy wiekowe itp.)

Zakończenie:

Zaproszenie do korzystania z wydarzeń i inicjatyw podczas Warszawskiego Tygodnia Międzypokoleniowego.

 

KASA BILETOWA

 

w tygodniu: poniedziałek—piątek
czynna na godzinę przed spektaklem
dyżur telefoniczny w godzinach 12.00–18.00

 

w weekendy: sobota—niedziela
czynna w godzinach 14.00–19.00
oraz na godzinę przed spektaklem

 

 

KONTAKT

dyżur telefoniczny: +48 505 106 891
email: bilety@teatrstudio.pl

 

BILETY ONLINE

Bilety na spektakle → dostępne online bez dodatkowych prowizji.

 

GALERIA STUDIO

wtorek – niedziela 12:00 – 19:00

 

 

WJAZD / PARKING

 

 

STUDIO teatrgaleria

Pl. Defilad 1
Pałac Kultury i Nauki
00-901 Warszawa

Organizatorem Teatru jest m. st. Warszawa.

Strona STUDIO teatrgalerii wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie plików cookies, możesz w każdej chwili zablokować je, korzystając z ustawień swojej przeglądarki internetowej.
Wyrażam zgodę