Medytacja klimatyczna

przewodnikiem będzie Wojtek Mejor

Edukacja

Powrót
Czy zastanawiałeś/aś się kiedyś nad ukrytym życiem nieużytków, ich często nieuchwytną w pierwszym momencie wartością? Zdegradowane parki i osiedla, nieczynne i popadające w ruinę place zbaw, pozostałości stadionów wtopione w roślinny gąszcz, które trochę z przymrużeniem oka, jako przestrzenie niewarte zainteresowania, nazywamy chaszczami i krzakami, porzucone przestrzenie poprzemysłowe spontanicznie przejmowane przez roślinność. W ich pozostałościach, którym odmawiamy walorów przyrodniczych, toczy się życie, w sposób dynamiczny i niezamierzony przez człowieka, bez jego ingerencji. Jaka jest historia i ukryta celowość tych nie-miejsc, w których przyroda rozwija się mimo mało sprzyjających warunków, na gruzowiskach, podkładach kolejowych, żwirze, betonie?
Zapraszamy Was na wyjątkowe działanie terenowe, którego przewodnikiem będzie Wojtek Mejor, animator, performer i aktywista. Będzie to okazja, by spojrzeć na to, co nas otacza,  z niecodziennej perspektywy. W przestrzeniach uznawanych za nieużyteczne poszukamy ukrytych wartości i sensów, będziemy pogłębiać naszą percepcję w relacji z otoczeniem, tworzyć nieoczywiste narracje, skupiać się na konkretnych zmysłach i ich oddziaływaniu na naszą psyche, badać jak węch, zapach, dotyk w oddzieleniu mogą wpływać na nasze postrzeganie i zakorzeniać nas w świecie. W końcu zadać pytanie, nie o celowość naszego istnienia, a o to, do czego dąży wyzwalający się spod naszego wpływu ekosystem.
Podczas działania wykorzystamy siedzące i chodzące formy medytacji.
Wydarzenie towarzyszące premierze spektaklu
RAJ. POTOP w reż. Grzegorza Jaremki
Wstęp wolny / liczba miejsc ograniczona.
Obowiązują zapisy: edukacja@teatrstudio.pl
sobota, 29 maja
godz. 10:00

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

 

KASA BILETOWA

 

w tygodniu: poniedziałek—piątek
czynna na godzinę przed spektaklem

 

w weekend: sobota—niedziela
czynna w godzinach 14.00–19.00
lub do rozpoczęcia spektaklu/wydarzenia

 

DYŻUR TELEFONICZNY

w tygodniu: poniedziałek—piątek
w godzinach  12.00–18.00

 

telefon: +48 505 106 891
email: bilety@teatrstudio.pl

 

BILETY ONLINE

Bilety na spektakle → dostępne online bez dodatkowych prowizji.

 

GALERIA STUDIO

wtorek – niedziela 12:00 – 19:00

 

 

 

WJAZD / PARKING

ograniczenia w związku z budową MSN

 

 

STUDIO teatrgaleria

Pl. Defilad 1
Pałac Kultury i Nauki
00-901 Warszawa

Organizatorem Teatru jest m. st. Warszawa.

Strona STUDIO teatrgalerii wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie plików cookies, możesz w każdej chwili zablokować je, korzystając z ustawień swojej przeglądarki internetowej.
Wyrażam zgodę