XR Fryzjerzy

Kuratorki: Jadwiga Klata, Nadia Wierzbicka

15 maja 2022 / godz. 18:00

Edukacja

Powrót

> jak ludzie myślą, że wygląda rewolucja
> jak rewolucja wygląda naprawdę

15 maja (NIEDZIELA) 2022 / godz. 18:00 → BILETY

Wiele osób zaangażowanych w walkę o ratowanie klimatu, poznających trudną prawdę o zagrożonej przyszłości, w dość krótkim czasie przeżywa istotne zmiany w swoim życiu. Dotychczasowe plany ulegają dewaluacji; pojawiają się nowe pytania o własne miejsce w świecie, marzenia, tożsamość, relacje. W działaniach zawiązują się nowe znajomości, również bliskie, często odpowiadające na potrzebę otwartego towarzyszenia sobie we wspólnej idei.

W zgromadzonych na wystawie zapisach wideo zaglądamy do wnętrza spotkań osób z Wrocławia, Lublina i Warszawy. Nie są to jednak filmy o akcjach lub facylitowanych działaniach grup roboczych. W centrum znajdują się amatorskie zabiegi fryzjerskie. Tylko czasem w tle pojawia się symbol, hasło czy baner. Kamera niespiesznie przygląda się chwilom pełnym skupienia, kontaktu z ciałem, dźwięków narzędzi. Ta forma intymnego dokumentu zaprasza do realnego odczuwania czasu wydarzeń, zwolnienia tempa odbiorcy i towarzyszenia bohaterom.

Osobiste powody są różne, choć często nam nieznane, tak jak ich dotychczasowe historie. Strzyżone lub farbowane osoby mówią, że na to wydarzenie składa się kontekst, dojrzewająca decyzja, bezpieczna przestrzeń ludzi wokół. Czasem bywa to poszukiwanie nowego wyglądu, jeszcze bardziej Własnego niż na co dzień.  Ani to performance, ani głośne wołanie na ulicy. Są za to ludzie, których być może nie znamy, ale możemy się im przyjrzeć.

Kuratorki:
Jadwiga Klata, Nadia Wierzbicka

Twórcy_czynie:
Michał Żłobicki
Sonia Pustelny

Produkcja:
Aleksandra Urban

Wydarzenie organizowane we współpracy z Extinction Rebellion w ramach programu okupacji artystycznej Przed/Po.

 

 

KASA BILETOWA

 

 

 

pn-pt czynna na godzinę przed spektaklem oraz
dyżur telefoniczny w godz: 12.00–18.00

 

sb-nd czynna w godz: 14.00–19.00
oraz na godzinę przed spektaklem

 

Bilety na spektakle → dostępne online bez dodatkowych prowizji.

 

+48 505 106 891
bilety@teatrstudio.pl

 

 

 

WJAZD / PARKING

ograniczenia w związku z budową MSN

 

 

STUDIO teatrgaleria

Pl. Defilad 1
Pałac Kultury i Nauki
00-901 Warszawa

Organizatorem Teatru jest m. st. Warszawa.

 

Strona STUDIO teatrgalerii wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie plików cookies, możesz w każdej chwili zablokować je, korzystając z ustawień swojej przeglądarki internetowej.
Wyrażam zgodę