Archiwalne

Powrót

Marcin Masecki spotyka się z innymi ludźmi

Kameralne spotkania Marcina Maseckiego z muzykami, z którymi zawsze chciał zagrać, a jeszcze nie miał okazji.


14 września – zaprzyjaźniony artysta międzynarodowej sławy, którego nazwiska nie możemy podać (fortepian)

Marcin Masecki i zaprzyjaźniony artysta międzynarodowej sławy, którego nazwiska nie możemy podać, spotkali się już kilka razy w Barze Studio po jego koncertach w Warszawie (międzynarodowej sławy artysty). Po jednym takim wydarzeniu niemal równocześnie wpadli na pomysł wspólnego muzykowania, właśnie w Studio. Format międzynarodowej sławy artysty jest tak znaczący, że nie mieści się w skali naszego kameralnego i lokalnego cyklu. Dlatego jesteśmy wyjątkowo podekscytowani jego udziałem. Naprawdę: warto przyjść.

W programie:
Charles-Marie Widor: Toccata z 5 Symfonii Organowej – opr.na 2 fortepiany M.Masecki
W.A.Mozart: Rondo a-moll K.511 (zaprzyjaźniony artysta)
W.A.Mozart: Sonata na dwa fortepiany D-dur K.448
George Gershwin: Embraceable you (Masecki)
George Gershwin: Suita z opery Porgy and Bess – opr. na 2 fortepiany P. Grainger

 

17 października – Benjamin Glorieux (wiolonczela)

Belgijski wiolonczelista Benjamin Glorieux i Marcin Masecki poznali się podczas koncertów w pięknej sali Handelsbeurs w Gandawie. Masecki grał tuż po Glorieux. W 15-minutowej przerwie zrealizowali ekspresowe jam session, które utwierdziło ich w konieczności dalszej współpracy. Glorieux to wszechstronny artysta. W wyjątkowy sposób łączy muzykę klasyczną z nowoczesną wrażliwością, korzystając przy tym z rozległego arsenału elektroniki i bardzo otwartej głowy.
W programie: Bach, Beethoven, Mozart i improwizacje.

 

15 listopada – Attila Gyárfás (perkusja)

Węgierski perkusista Attila Gyárfás wypuścił rok temu film w którym gra solo w kamieniołomach w lesie. Kiedy Masecki to zobaczył wiedział, że musi z nim zagrać. Gyárfás jest aktywny na węgierskiej scenie jazzowej. Absolwent konserwatoriów w Hadze i Amsterdamie, jest laureatem European Young Artists’ Jazz Award 2017. Regularnie koncertuje z Gerhard Ornig Trio oraz Filippo Vignato Quartet.
W programie: improwizacje i piosenki.

 

21 grudnia – Doron Sherwin (cynk)

Co to jest cynk? Cynk to instrument dęty, ustnikowy, skrzyżowanie dętych blaszanych (ze względu na budowę ustnika) i drewnianych (ze względu na otwory palcowe, umożliwiające grę chromatyczną w całej skali instrumentu i dające instrumentowi ruchliwość porównywalną z fletem). Wykonany jest z drewna obciągniętego skórą kości słoniowej. Wywodzi się z Persji. Złoty okres cynku przypadł na okres od 1500 do 1650. Brzmi nieziemsko.

Urodzony w Hollywood Doron Sherwin jest jednym z najwybitniejszych specjalistów od gry na cynku. Gra z takimi zespołami jak Hilliard Ensemble, Amsterdam Baroque Orchestra, Hesperion XXI, L’Arpegiatta i Capriccio Stravagante. Wykłada w królewskim konserwatorium w Hadze. Poznali się z Maseckim jakiś czas temu w Barze Studio dzięki wspólnemu znajomemu, Marianowi Magierze, który Maseckiemu wiele o Sherwinie opowiadał. Pewnego dnia zadzwonił do niego:

– Marcin musisz poznać tego gościa!
– nie mam teraz czasu.
– Jesteśmy w Studio, wpadnij chociaż na chwilę.
– no dobra.

Sherwin wyciągnął torbę ze swoimi cynkami i pograli sobie chwilkę. Sherwin to obłędny wirtuoz. Gra na cynku wszystko, od renesansu po współczesny jazz. Jasne stało się że muszą ze sobą zagrać koncert.

W programie: improwizacje, piosenki i utwory poważne.

 

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Twórcy

WYSTĄPIĄ

Marcin Masecki i goście

 

KASA BILETOWA

w tygodniu: poniedziałek—piątek
czynna na godzinę przed spektaklem

 

w weekend: sobota—niedziela
czynna w godzinach 14.00–19.00
lub do rozpoczęcia spektaklu/wydarzenia

 

DYŻUR TELEFONICZNY

w tygodniu: poniedziałek—piątek
w godzinach  12.00–18.00

 

telefon: +48 505 106 891
email: bilety@teatrstudio.pl

 

BILETY ONLINE

Bilety na spektakle → dostępne online bez dodatkowych prowizji.

 

 

 

WJAZD / PARKING

ograniczenia w związku z budową MSN

 

 

STUDIO teatrgaleria

Pl. Defilad 1
Pałac Kultury i Nauki
00-901 Warszawa

Organizatorem Teatru jest m. st. Warszawa.

Strona STUDIO teatrgalerii wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie plików cookies, możesz w każdej chwili zablokować je, korzystając z ustawień swojej przeglądarki internetowej.
Wyrażam zgodę